Koruzni kruh iz kruhomata

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

18. okt 2006 13:41

Lila, pekla sem na hitrem programu, ker se tudi meni najbolj obnese! Nisem pa moke prej poparila. smrketa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. okt 2006 14:20

Hm, jaz pa pečem na basicu, vse razen polnozrnatega. Mamamia mamamia

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

21. okt 2006 0:04

Evo, poročilo :) Sem upoštevala še Smrketino izkušnjo in sem dala kakšnih 390ml tekočine. Kruh je lepo narasel, je pa kar precej moker in z dokaj velikimi luknjami. Najbrž je tudi odvisno od stroja, pri mojem mislim, da bi bilo bolje še malo manj tekočine, ali pa malo več moke. Najboljše mi uspejo kruhi iz cca 600 g moke na eno vrečko kvasa. Za koruzni kruh pa bo najbrž še naprej prednjačila pečica :) Je le nekako bolj koruzen, razmerje med mokama je lahko malo bolj v prid koruzni moki. :) Za takole, na hitro, pa je tudi takle iz avtomata super. Še enkrat hvala vsem za nasvete. Lahko noč cherry

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. okt 2006 18:47

Jaz koruznega pečem na programu za polnozrnat kruh, mogoče katera to proba, potem pride manj zbit, ker dalj časa vzhaja. Je pa bolj "triki" kar se tiče kvasa - zelo težko je zadet pravo količino, ampak ko se navadiš gre in lahko daš tudi več kot pol koruzne moke - čeprav je pa koruzni sigurno najbolj "haklih" za avtomat. Hecno, na roke pa vedno uspe:) Jaz mam Kenwooda in sem zelo zadovoljna, edino, kar bi spremenila je pa to, da bi imel tudi program samo za peko - tega pa nima:( Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. okt 2006 18:48

Aja, tudi v avtomatu lahko koruzno moko najprej poparite - daš not koruzno moko, jo zaliješ z vrelo soljeno vodo, zmešaš in čez doliješ še vodo ali mleko, čez pa belo moko, sladkor ali med (meni med zelo lepo paše v koruzni kruh, ki je bolj sladkast) in kvas pa je. Veri

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

21. okt 2006 20:04

Veri, koliko kvasa pa daš za tvoj koruzni kruh? Če si že ti odkrila Ameriko, da je ne bomo vsi odkrivali ... sara

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. okt 2006 20:22

HIhi, Sara, amerika ravno ni, je pa malo odvisno tudi od okolišnje temperature. Jaz navadno delam kruh iz pol kile moke (skupno, torej nekaj bele in nekaj koruzne, včasih del tega nadomestim s polento - koruznim zdrobom in je po mojem okusu še boljše:). Kvasa dam navadno cca 6 g (se splača met digitalno tehtnico, to je res zelo malo...), če je zelo hladno lahko kak gram več, poleti pa je tudi 4 g dovolj. Zato pravim, da je malo "haklih":) Je pa seveda odvisno od tega, koliko daš koruzne moke - več kot je koruzne moke, več kvasa rabiš, ker koruzna moka ne vzhaja tako dobro. Meni se je koruzni kruh najboljše posrečil, ko sem dala not še droži in manjšo količino kvasa 3-4g, se mi zdi. Droži nisem tehtala, sem jih dala slabo pest (to je posušeno nesoljeno testo za bel kruh od prejšnjič). Če te še kaj zanima, vprašaj, ne vem, koliko že obvladate, pa že tako vedno preveč napišem, pa nočem, da bi katera mislila, da jo podcenjujem:) Veri

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

22. okt 2006 9:01

Veri, kako pa narediš droži? Morda se bom pa še jaz tega lotila :) cherry

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

22. okt 2006 11:57

naredili ta kruh točno po receptu in je super :) sonchek

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

22. okt 2006 12:20

Pa je ta kruh za kruhomat primeren tudi za pečenje v pečici ali mora biti razmerje kaj drugačno? NImam namreč avtomata za kruh, bi pa vseeno sprobala enkrat koruzni kruh narediti. pozdravček, Urša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti