Koruzni kruh iz kruhomata

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

tema odprta - 13. okt 2006 14:32 | ogledi: 16.260 | odgovori: 24

Ima kdo morda kakšen recept za koruzni kruh, ki se ga da narediti v aparatu za peko kruha? Zanima me predvsem kruh iz koruzne moke, ne s polento.

Včeraj sem nekaj eksperimentirala, pa je kruh zelo zbit.

Hvala za pomoč

cherry

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. okt 2006 16:51

cherry, imela sem enako izkušnjo,zdaj sem pa zverzirala in mi vedno uspe. mešat moraš belo in koruzno moko, koruzne mora biti največ ena tretjina. Delam po receptu: 370 ml vode, dve žlici olja, 0,5 dl mleka, zravnana čajna žlička soli, 350 g bele moke, 150 g koruzne moke, vrečka kvasa. Dam na program basic, srednje temna skorja. In uspeva. Mamamia mamamia

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

13. okt 2006 17:04

Mamamia, hvala za nasvet. Jaz sem dala približno 2 tretjini koruzne in tretjino bele, ker ga tako ponavadi naredim v pečici. Bom poskusila po tvojem receptu in poročam o uspehu :) Pozdrav. cherry

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. okt 2006 17:11

Saj, jaz sem storila enako. Potem sem jamrala na forumu, ker je bil kruh zbit, nasploh čuden, pa so me podučili, da je preveč koruzne moke. Ta namreč bolj vpija kot bela oziroma ima še nekatere druge značilnosti, zato se je doda le ena tretjina. Ker pa s peko v pečici nimam izkušenj, sem upoševala nasvete s foruma in zdaj vse uspeva. Mamamia mamamia

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

17. okt 2006 12:07

Mamamia, pa si ti tale recept zagotovo prav napisala? Na 500 g moke potem pride 420 ml tekočine? Se mi pravkar mesi/peče kruh po tvojem receptu in ne spominja na testo, je čisto tekoče. Se bom oglasila še potem, ko bo pečen. Zaenkrat sem zelo skeptična, sem hotela že stran zabrisat, ampak bom počakala, da se naredi do konca. smrketa

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

17. okt 2006 12:25

A je kruh uspel? Mene zanima, če ima kdo izkušnje s takim kruhomatom, ki se dobro obnese pri težkem kruhu (polnozrnati, rženi, s semeni itd)? V kratkem bom šla v nabavo, pa ne bi vzela kar najcenejšega, ki bo čez dva meseca crknu.

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

17. okt 2006 17:41

Jaz imam kruhomat od Elte že šest let, ki je zelo poceni in do danes mi še ni crknu, kruh narejen v njem pa je zelo dober. LP! fakin712

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. okt 2006 20:46

Smrketa, točno tako, kot sem napisala, skupaj torej 4,2 dl tekočine. Na ovitkih od pripravljenih mešanic za moko piše, da daš 350 ml tekočine na pol kg mešanice,ker pa koruzna moka toliko bolj vpija, je treba dodati malo tekočine več. Jaz sem lepo vse to vsula v aparat za peko kruha in ven je prišel super koruzni kruh. Uporabila sem navadno belo in koruzno moko, ne kakšno pripravljeno mešanico. Edino, kar je bilo, skoraj je bila sprva lepo napihnjena, potem pa se je na sredini malo sesedla, ampak to res ni bilo vredno omembe. Upam,da bo tudi tebi šlo kot po maslu. Mamamia mamamia

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

18. okt 2006 7:42

Poročam o rezultatu peke! Se je kar lepo speklo, rahlo dvignilo in celo razpokalo po vrhu - na zunaj izgleda kar lepo, sesedel se ni. Sredica pa je zelo mokra, skoraj lepljiva in gumijasta. Okus je seveda ok! Tako da je za moje pojme tekočine vseeno preveč, ampak to je seveda stvar okusa. Razmerje med belo in pšenično moko je vsekakor pravilno! Ko ga bom pekla naslednjič, bom dala tekočine nekje vmes med 350 in 420 ml - recimo 385 Pozdravček Mamamia, pa upam, da nisi huda, ker "popravljam" tvoj recept! smrketa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. okt 2006 10:43

Smrketa, ti kar popravljaj, dopolnjuj, spreminja. Morda je odvisno tudi od tega, katero moko uporabljamo, saj niso vse enake oziroma se vse ne vedejo enako (ene vpijajo bolj, druge manj, ene so boljlepljive, druge manj). Na koncu je pomembno, da pogruntamo sistem, ki nam odgovarja. Uspešno peko še naprej, Mamamia mamamia

lila  

član od: 31.8.2001

sporočila: 78

18. okt 2006 13:03

Recept Mamamie je zagotovo pravi in podobno tako razmerje uporabljam pri koruznem kruhu v kruhopeku tudi sama, le da pred peko koruzno moko poparim (z vodo ali mlekom) in počakam toliko časa, da se napije in ohladi, šele potem dam kruh pečt. Smrketa, na katerem programu si ga pa pekla? Meni se najbolj obnese hitri program, pa naj bo to za bel, ajdov, polnozrnat, koruzen, krompirjev, skratka za katerikoli kruh. Lili

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti