Koruzni kruh iz kruhomata

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. okt 2006 9:16

Če nimaš avtomata, potem ti bo koruzni kruh še boljše uspel:) Na roke meni vedno super rata, lep hribček in vse, tudi če dam 2/3 koruzne moke, samo daj malo več kvasa na roke, ker ga vzhajaš na sobni temperaturi, v avtomatu greje, ko vzhaja. Droži so enostavno staro neslano testo - enkrat sem zamesila mali hlebček neslanega testa in ga razdelila na ploščice in posušila, ko je bilo suho sem ga nadrobila na manjše koščke, ker so bolj praktični za spravit, dala v škatlo in zdaj po potrebi (beri: kadar se spomnim, dam še malo tega not). V tem primeru rabiš manj kvasa, samo nisem pa še nič tehtala, tako da ne vem, koliko manj, odvisno tudi koliko jih daš in koliko časa vzhajaš- Droži so primerne samo za dolgi program za polnozrnat kruh, ker rabijo precej več časa, da vzhajajo kruh. Veri

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

23. okt 2006 9:38

Veri, hvala za info :) Torej se tole najbrž kar dolgo obdrži, če je shranjeno lepo na suhem. Ali mora biti morda v hladilniku? Sestavine pa so bela moka + kvasec + voda, če si prav predstavljam. Kakšna pa je razlika v vzhajanju, količini, med npr. drožmi in kislim testom, če morda kdo ve? Vem, da je tudi o kislem testu že bilo govora na forumu. cherry

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. okt 2006 10:02

cherry, to se drži na suhem v nedogled, jaz jim imam že skoraj eno leto, pa so še čisto take kot na začetku, samo res jih moraš dobro posušit, predno jih zapreš, da ne splesnijo - kot suh kruh pač, ta tudi drži, če je res suh in na suhem... Ne, niti pod razno, ne dajat v hladilnik, ker je tam vlažno, tam bo pa res splesnelo. Sestavine so moka (bela, lahko probaš tudi s kako drugo, samo bo malo manj delalo), kvas in voda, kvasca ti ni treba posebej pripravljat, ker so zdaj kvasi vsi dobri, samo sku zgneteš, pa je. Pri teh zadevah so količine zelo tak hecne... Ker tehle droži zgleda veliko, ker so jih same luknje - ko se testo suši, malo vzhaja in tako je testo tako kot kruh - z luknjicami:) Kislo testo je pa v principu tekoča masa, tako da količine težko primerjaš... Jaz bi rekla, tako zelo na pamet, pa ne me za besedo držat, da daj 1 slabo pest droži ali pa kaki 2-3 dobre žlice kislega testa na kilo kruha (torej cca pol kile moke). Ampak to je tudi odvisno, kako izrazit okus želiš, če češ bolj kisel kruh, daj več kislega testa, če imaš samo rženo moko tudi več,... Skratka: zafrknit ne moreš, kruh bo mogoče malo nižji, če boš dala manj, oz. ga boš morala pusti dalj časa vzhajat, ali pa bo imel preveč izrazit okus, če boš dala preveč. Ampak za pojest bosta obe varianti, samo odvisno od tvojega okusa... Poglej pod forum aparat za peko kruha, tam sem napisala tudi recepte za domače kislo testo, eč te zanima. Nekateri delajo droži tudi iz mošta (namesto z vodo) in koruzne moke. Probaj, kaj ti najbolj odgovarja. Veri

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

14. dec 2008 9:07

sem spekla kruh po receptu, ki ga je napisala mamamia, pa mi ni preveč uspel. Beri: nima na vrhu lepega kupčka, ampak vdolbino in je zelo moker (tudi posoda je bila znotraj vlažna, ko sem kruh stresla ven). Diši pa zelo lepo in tudi prerez je lep, luknjičast (ni zbit).

Zdaj sem ga narezala na rezine, da malo hlapi, ko se hladi. Bomo videli, mogoče pa sploh ne bo tako napačen za pojest.

Sem ga poskusila, pa ni v redu, je povsem pocast, pa najbrž ne bi bilo v redu za želodčke.

 

Sporočilo je spremenil(a) veverica cak dne 15. dec 2008 09:32:19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti