Ježki

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

tema odprta - 12. okt 2006 12:59 | ogledi: 2.656 | odgovori: 7

Zdravo,

mi katera mogoče zna dat nasvet kako izelati tiste majhne okoladne ježke, katerih masa je podobna tisti za rumove kroglice? Krog, smrek, potopit v čokolado, mrvice....

Prosim

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. okt 2006 13:54

Hm, jaz jih poznam takšne, da je osnovna malo bolj čvrsto biskvitno testo - ga že spečemo v obliki osnove za ježka (oval je na eni strani bolj zašiljen), potem se iz mase oblikuje telešeč, se vanj zapičijo mandljeve paličice in potem prelije s čokolado ter se glava primerno nariše s jedilnimi barvami. Mamamia mamamia

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

12. okt 2006 13:55

ja jaz bi naredila maso za rumove kroglice (zmleti piškoti ali biskvit, čokolada, rum, sladkor, cimet, maslo) potem bi oblikovala ježke jih pomočila v stopljeno čokolado(čokolada+maslo) in ko bi se čokolada strdila jim napikaš bodičke iz mandljevih jedrc, učke jim narediš iz bele kreme ali beljak+ sladkor, na bodičke jim naložiš kandirane češnje....nekaj takega, mogoče bi se še kakšna ideja utrnila med pripravo. ANJA

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

12. okt 2006 14:42

Za takšne, kot jih je opisala mamamia najdeš recept v Knjigi o peki in so odlični. Preverjeno. Čeprav je res z njimi malo več dela...

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

13. okt 2006 14:01

Če v maso daš grenki kakav, bodo precej temni in jih ne bo treba oblivati s čolokado. Za bolj hitro varianto pa jih oblikuješ kot ježke in posuješ s kokosovo moko. jankica

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

13. okt 2006 18:46

Jaz sem naredila takšne majhne ježke po receptu za Bombice, ki ga najdeš v bazi receptov in so bili zelo dobri. Namesto da bi naredil kroglice, sem maso oblikovala v solzico, jo pomočila v čokoladno glazuro ter vanje zapičila mandljeve paličice in s stepeno smetano narisala smrček in oči. lenčika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti