Shranjevanje črne redkvice

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 11. okt 2006 14:10 | ogledi: 14.847 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Doma imam precej črne redkvice pa me zanima kako naj jo čim dlje ohranim.Če jo dam v klet je kmalu vsa mehka, na vrtu mi pa zmrzne. Imate kakšno idejo?

Romanad

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

11. okt 2006 14:13

romanad .... a je že tolk velika ? Potem moja na vrtu ne bo uspela zrast !!?? Jaz jo hranim enako kot korenje v pesku. Zelo dolgo je lepa trda. Plus vsega pa mora bit na hladnem. Dodija

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

11. okt 2006 14:39

Joj moj ate obožuje črno redkvico. Takoj ko pridem k njim na obisk vem, da jo bo imel za kosilo ima zelo močan vonj, ko jo naribaš. Naredi pa jo v solati. Kako pa kaj vi uporabljate redkvico??? Osebno imam najrajši rdečo vegeterianka

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

11. okt 2006 15:43

Pozdravljene! Pri nas naredimo redkvico v solati z fižolom in bučnim oljem.Ali pa jo narežemo na tanke rezine,posolimo in pokapljamo z bučnim oljem brez kisa. Je tudi zelo dobro. Romanad

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

16. okt 2006 13:08

Črna redkev je zelo priporočljiva ob kašlju. Z žlico se zvrta vdolbinica, v katero se nasipa sladkor. Ko se sladkor napije, ga spijemo ali z žličko zaužijemo kot sirup. Je tudi od zdravnikov priporočeno. Redkev ima "močan" vonj ravno ob ribanju. Če se nareže na tanke lističe in uporabi kot solata, je vonj veliko blažji. Dodija

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

16. okt 2006 13:14

Mi jo hranimo v kleti na zemlji. Lahko pa jo zasuješ v mivko ali v zemljo v kleti. Uporabljam jo naribano z bučnim oljem ali v kombinaciji s fižolom v solati. stara

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

16. okt 2006 14:13

Črna redkev je zelo priporočljiva ob kašlju. Z žlico se zvrta vdolbinica, v katero se nasipa sladkor. Ko se sladkor napije, ga spijemo ali z žličko zaužijemo kot sirup. Je tudi od zdravnikov priporočeno. Mi pa damo v udolbinico med. Res pomaga !

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti