Sorbet

neznan uporabnik

tema odprta - 20. dec 2001 13:24 | ogledi: 7.958 | odgovori: 5

Glede na to, da se bližajo prazniki, bi doma radi pripravili sorbet. Ima kdo kakšen recept?

Irena G

neznan uporabnik

20. dec 2001 13:27

Irena G. Ma nemoj dejmo to skenslat! Spet ste mene najdle j....! Tina Gorejnak

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

20. dec 2001 13:51

Irena! Recept za sorbet je bolj ali manj preprost - vsaj ta, ki ga jaz poznam. V visoke kozarce natočimo suho ohlajeno penino, nekako do polovice. Limonin sladoled (naj bo posebni za sorbet, kar pomeni, da ne sme biti kremni, temveč vodni) razmešamo, da je gladek in v vsak kozarec damo približno eno kepico, pomešamo, da se sladoled in penina zmešata, postrežemo s slamico. V večjih trgovinah se dobi tudi poseben pripravek za sorbet, vendar ga še nisem preizkusila. Običajno se uporabi limonin sladoled, da osveži in nekako olajša želodec, kot intermezzo med težjimi jedmi. Lahko poizkusite tudi z drugimi sladoledi - le preveč smetanasti naj ne bodo. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

neznan uporabnik

20. dec 2001 14:05

Kolikor je meni znano, je v sorbet treba dati tudi limonovo vodko.. Morda imamo pri nas drugačne sorbete, kdo ve. Toda ponavadi pri nas zmešajo limonovo vodko in penino in nato sladoled. Sem pa tudi že slišala, da mora biti večji del vodke. Bogve. larisa

neznan uporabnik

20. dec 2001 14:27

Mislim, da smo o sorbetih veliko pisali v poletnih mesecih. Pobrskajte nazaj. Kolikor se spominjam, sem posredovala nekaj dobrih receptov. Če se mi to samo zdi, pa vam jih bom z veseljem napisala. Lp! Beti

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

24. dec 2001 0:34

Recept za 1 kozarec V posodi zmešamo 0,3l limonine vodke in kepico limoninega sladoleda za sorbet ( ali drug okus npr. jagoda, marelica,.... če zamenjamo okus sladoleda, zamenjamo tudi okus vodke) vse skupaj dobro premešamo, da je zmes gladka- brez grudic- zalijemo z 1 dcl penečega vina in malo pomešamo, da se penina ne " zlufta", nalijemo v visokih kozarcih za penino! Anča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti