Posodice za juho (ki tesnijo)...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 11. okt 2006 11:38 | ogledi: 4.751 | odgovori: 24

Pozdravček!

Kdo bi si mislil, da bom to jaz spraševala, ki nisem ravno pristaš juh? Ampak zanima me, v čem bi si lahko prinesla juho za malico v službo. (ne rabim termoske, saj imamo mikrovalovko in v teh vedno bolj mrzlih dneh bi prav prišlo, je toplo, imaš občutek, da si nekaj pojedel, se pa ne prenaješ pred kosilom, ki ga jeva bolj pozno, ko pač prideva domov...)

POgoj seveda je, da posoda tesni in se čisto nič, ampak res ČISTO nič ne razlije po nahrbtniku... Do zdaj sem probala v raznih posodicah prinest kake take zadeve, juhe si sploh še nisem upala, že z raznimi jedmi z omakami sem imela dovlj težav...V čem vi to nosite?

Se mi zdi, da se še najboljše obnesejo stekleničke od kefirja ali pinjenca, ki imajo dovolj veliko prostornino, širok vrat in pokrovček na navoj - ampak vseeno včasih kaj spustijo, če niso navpično - kar je na kolesu precej neizvedljivo (nimam košarice...) - da rolerjev niti ne omenjam...

Kot pravim, ni treba, da je termoska, saj si lahko potem tu juho pogrejem, pa itak si je ne bi zjutraj kuhala, ampak prejšnji večer, tako da bo do ustekleničenja sigurno mrzla. Samo da se ne razlije in da se da not natočit tudi kake večje kose, saj imam rajši juhe s koščki zelenjave, gob,... kot kremne, teh sploh nimam preveč rada... Tako da ne ravno navadna steklenica... Zaželeno je, da je posoda iz nerazbitljivega materiala, saj se ti s takim prevozom marsikaj zgodi na poti v službo...

Hvala za vse odovore...

Veri

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

11. okt 2006 11:59

Tudi jaz si nosim vse sorte zadeve v službo in po mojih izkušnjah tesnijo le plastične posodice, ki se sedaj kupijo v Leclercu in se dajo res tesno zapreti. So enostavne pravokotne oblike, brez odvečnih robčkov, ki jemljejo prostor v zmrzovalniku, se dajo zlagat eno na drugo, različnih velikosti, z barvastimi pokrovi, pakirane po več skupaj. Če boš šla gledat, poglej na policah s plastiko. So primerne za temperature -40 st.C in če se ne motim +120 in grejo tudi v mikrovalko (ta oznaka je na pokrovu). So zelo trpežne, prve primerke imam že tam okrog 15 let stalno v uporabi na plusu in minusu, pa še kar niso za stran vreč. Hotela sem dokupiti nekaj novih in nedavno sem jih odkrila v Leclercu, kar me je zelo razveselilo. Če hočeš še kakšno podrobnost, kar vprašaj. Aja, pa cenovno ugodne so tudi. Lp Dolores

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. okt 2006 12:02

Pa tiste od trenutno "osovražene" firme, TW posodice so super! So pa cenovno verjetno manj ugodne... Atina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. okt 2006 12:15

Ojla! Hvala za hitre odg., imam pa seveda še nadaljna vprašanja: kako izgledajo te posodice, ki tesnijo? Ali so to tiste lunch box variante? ker seveda že imam kake plastične posodice in seveda se je že razlivalo, sicer tega ne bi pisala:) pa ne bi rada spet nasankala in kupila nekaj, kar me bo jezilo... Ali so pokrovčki taki, da se ne odprejo, če se malo drajsajo po nahrbtniku (vsak prevoz ima svoje pomankljivosti, ta pač to, da se stvari premikajo v prtljagi...) Če ima katera kako slikico, link, karkoli, bi bila zelo vesela! Nimam namreč pojma o teh posodicah, enkrat sem kupila eno od frigoware ali nekaj takega, fensi, draga, steklena z nekim hudim kako vakumsko tesnenje pokrovom... Ne vprašajte! Še iz nikoder se mi ni tako polivalo kot od tam! je sploh ne maram več niti pogledat, tako se mi je zamreila... In tako sem videla, da cena ni nujno znak kakovosti in da razno razna super tesnenja niso ne vem kaj... Za v skrinjo za kužkino juhico uporabljam kar posodice od skute, se super obnesejo (in so seveda zelo poceni, ker itak pojeva precej skute), samo za na kolo pa ravno niso... Mislim, da bi nosila tekočo juho v njih... Zmrznjeno bi verjetno šlo, ampak bi si rajši nosila svežo. Veri

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

11. okt 2006 12:23

Kaj pa kozarec za vlaganje? Glede na to, da je steklen, ga lahko daš tudi v MV. mufin

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

11. okt 2006 12:48

Veri, posodice so enostavne pravokotne oblike, velikosti približno 10x20 cm, različnih višin, spodaj malo ožje, kot zgoraj, pokrov se zapira zelo tesno (klikne, ko sede), prosojne, na pokrovu so izpisane temperature, firme pa ne vem, niso pa to Roto, Miramar, Curver ali kaj takega, mislim, da so francoske. Bom pogledala firmo doma. Če jih ne boš uspela najti, ti jih bom enkrat šla iskat, pa se potem zmeniva, kje se dobiva. Seveda so posodice od skute tudi uporabne, ampak s temi okroglinami se izgubi veliko koristnega prostora. Omenjene posodice pa se v omaro prav lepo zlagajo in so zgleda narejene prav po merah omar za zamrzovanje. Lp Dolores

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

11. okt 2006 13:17

Veri, enostavno daj juho v kozarec za vlaganje in dobro privij pokrov, pa hop z njim v nahrbtnik. Kozarec pa tudi brez problema daš v mikrovalovko, pa je stvar rešena. Drugače pa so od TW posodice super in res tesnijo. Upam, da sem vsaj malo pomagala, ker je res nerodno, če se ti juha razliva po nahrbtniku. LP! fakin712

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. okt 2006 13:32

Veri, juho daš v posodico. Da si ziher, da se res RES nič ne bo razlilo, pa daj še v malo plaštično vrečko. Vsaj jaz tako prakticiram pri moji hčerkici, ko kar naprej kaj nosiva s sabo za pojest, ( poleg plenic in obleke za preoblečt). Tudi če ni ravno juha, kje kaj pušča. ( Recimo svež ananas narezan in shranjen v posodici od Aventa) In da doma ni vse za oprat, je umazana pač vrečka. Če ni nekja mastnega in pocastega, še vrečko lahko obrišeš in jo uporabiš naslednjič. ( Čeprav je to še bolj neekonomično, kot če bi jih vrgla proč, so rekli enkrat na Oprah Showu). TW sicer dobro tesni, v torbi za prenašanje pa je še nisem nosila, ker mi je vsaka prevelika za obrok hrane za tamalo. Tak da ne vem...

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

11. okt 2006 13:45

Kaj pa plastenke od 1/2 l vode? Te dobro tesnijo, edino korenček ne gre skozi ozko grlo. Veri, tega pa pojej še doma, ko bo čisto svež in je najboljši. Za večje količine sem jaz že uporabljala plastenko od litrskega kisa, tisto od jabolčnega, s širokim grlom (od p.Ašiča) ali pa alu čutarico, katere dobiš po dokaj ugodni ceni v več velikostih. Pa dobro izbiro in lp oliva

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. okt 2006 13:56

Redek del v steklenico, gosti del v posodico, v službi si pa vse zmešaš. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti