Abc sir

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

18. sep 2011 19:28

Imajo v Lekleru, občasno tudi v Sparu.

Joan

anndreja  

član od: 16.8.2006

sporočila: 52

18. sep 2011 20:59

imajo ga tudi v tuš-u

anndreja

Gurman sn  

član od: 9.3.2013

sporočila: 1

9. mar 2013 10:30

Sir, ki se ga vsi tako zelo nostalgično spominjamo je bil SLOVENSKI PROIZVOD!!! Natančneje iz Pomurskih mlekarn z imenom ABC kremni namaz oz.podobnim imenom. Zato je tudi pakunga bila drugačna in ga sedaj več ni. Po osamosvojitvi Slovenije so se manjše slo mlekarne v duhu kapitalizma začele združevat in uničevat. Spomnim se, da so takrat uničili kvalitetne Ptujske mlekarne - ta bi se naj združila ravno s Prekmursko mlekarno. Ker sem iz Ptuja je takrat ta sir zame postal še bolj naš proizvod. V tistem času je ta sir tudi počasi izginil s polic. Danes si ta sir lastijo Hrvati - natančneje Belje, kjer bi ga naj prvi izdelali leta 1980. Vedno sem bil prepričan, da je to čistokrvni slovenski proizvod. Dokler se pred dobrim letom nisem pogovarjal s hrvatom o kvalitetnih proizvodih najinih držav. Ko sva naštevala hrvaške proizvode Čokolino, Vegeta, je on takoj omenil tudi ABC Sir. Oj, to pa ne! To je bil zame pravi šok, kajti vem, da sem ga kot otrok oboževal in sem bil ponosen, da je slovenskega porekla. Ker pa ga v zadnjem času nisem več nikjer zaznal sem mislil, da so tudi ta izdelek odkupili Hrvati. Tako kot mnogo naših kvalitetnih znamk od Čokolešnika, Kolinske, Elana,...  Torej čigav je? Iskal sem po spletu a zaman. Kdaj smo ga izdelovali mi? In ali smo bili mi prvi? Ukinitev tega slo sira nekako sovpada z začetkom prodaje dražjih Philadelphia sirnih namazov pri nas. Zaradi podobnega okusa sem mislil, da se je umaknil ravno zaradi avtorskih pravic Američanov, sedaj pa ne izključujem možnosti, da se je umaknil zaradi a.p. Hrvatov. Še vedno sem upanja da je slovenskega izvora. Kakšna je resnica

Gurman sn

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. mar 2013 10:45

Kaj pa vem, tisti ABC sir, ki smo ga kupovali v Jugi in je bil osnova mnogokatere študentske prehrane v SFRJ, je bil iz Belja. Že več kot 30 let ga delajo tam, ni jim ga bilo treba odkupovati. Vsaj kolikor je meni znano.  

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

9. mar 2013 12:14

Ta abc sir je te dni v Sparu 25 % cenejši s spar kartico. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. mar 2013 17:27

Evo, jaz bi tudi dala roko v ogenj, da je ABC sirček naše gore list. Mogoče pa bo kdo razjasnil njegov izvor.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. mar 2013 17:48

Tudi jaz se spomnim, da ni bil slovenksega porekla. 

Vanja

hazlhof  

član od: 25.9.2014

sporočila: 1

25. sep 2014 12:45

Kateri namaz je pa čimbolj podoben ABC siru, je to mogoče Philadelphia?

hazlhof

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. sep 2014 13:06

abc sir izdeluje kombinat belje, špe dandanšanji se ga da kupit,kolikor vem.

Ja, philadelphia mu je podobna.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti