Raca pecena

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 10. okt 2006 19:27 | ogledi: 10.212 | odgovori: 5

pozdravljeni,

v nedeljo bi rada spekla raco ...zanimam me katere začimbe uporabljate za peko ali uporabljate tudi med kot mazilo na raco ....karkoli....

hvala vsem

lep pozdrav

vegeterianka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. okt 2006 19:34

Te morda zanima raca s pomarančno omako? Slastna francoska specialiteta, niti ne tako zapletena za pripravo? Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. okt 2006 19:53

Ker ga imam ravno pri roki, kar pošiljam, morda pride komu prav. ena mlada raca en korenček, ena korenina peteršilja, ena srednje velika čebula tri pomaranče, ena limona žlička soli,malo belega mletega popra dve žlici olja 3,75 l vroče kokošje juhe (lahko tudi iz kocke) 70 g sladkorja štiri žlice visnkega kisa štiri žlice cointreauja (pomarančnega likerja) dve žlici jedilnega škorba, dve žlici pomarančne marmelade Raco splahnemo z mrzlo vodo, dobro obrišemo in natremo s soljo in poprom. Korenček in peteršilj ostrgamo in zrežemo na kocke, enako čebulo. Olupimo eno pomarančo, odstranimo belo kožo injo razdelimo na krhlje. Preostali pomaranči tanko olipimo, enako limono, in lupine zrežemo na čisto tanke rezance, iztisnemo sok. V pečici, segreti na 200 stopinj, v manjšem pekaču segrejemo olje in dresirano raco položimo na vroče olje s prsno stranjo navzdol. Pečemo 15 minut, potem jo obrnemo, naložimo okoli nje korenje, peteršilj in čebulo in pečemo še 15 minut. Potem jo znova obrnemo, tokrat prelijemo z vročo juho, damo posodo na nižjo letvico v pečici in pečemo nadaljnjih 25 minut. Prekontroliramo, ali je že pečena, in po potrebi pečemo naprej, če pa je meso že pečeno, raco denemo iz posode in jo pustimo v topli pečici, najbolje na servirnem krožniku. V tem času karameliziramo sladkor in dodamo zrezane pomarančbne in lominino lupino, prilijemo iztisnjem sok od pomaranč inlimone in kuhamo, na srednji vročini, okoli polure. Iz pekača oziroma z zelenjave odstranimo odvečno maščobo, zelenjavo oziromapreostali sok dodamo pomarančnemu soku, kuhamo še kakšno minuto ali dve in potem dodamo še liker. Škrob zmešamo z dvema žlicama hladne vode, vmešamo v omako, zavremo in vmešamo še marmelado ter damo z ognja. Omako potem solimo in popramo. Raco razrežemo, okoli nje na krožnik naložimo pomarančne krhlje, poškropimo z malo omako, ostalo ponudimo posebej v primerni posodici. Zraven se podajo kakšni kroketi ali mlada zelenjava. Mi smo to delali že tudi za MArtinovo. MAmamia mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. okt 2006 21:05

Tudi jaz sem na podoben način pekja raco, samo sem okoli nje dodala še na kockice narezano jabolko in v omako žlico meda. Se mi zdi, da je po jabolku raca ali pa gos bolj sočna. Prav tako tudi kakšna pečena divjad. Kyara

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

11. okt 2006 9:39

jaz pa specem raco tako, da notranjost race natrem z cesnom in petersiljem, posolim dam dve srednje veliki jabolki v notrenjost in tako pocasi pecem .cebulo pa nalozim okoli race, mascobo pa na koncu precedim in shranim v hladilnik, kajti prav pride za kaksne prikuhe, vedoc da je gosja mast zelo cenjena.. mogoce ti bo taksen nacin priprave vsec. lep pozdrav ti. giorgio401 laurapazzini

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

11. okt 2006 9:50

Jaz jo ponavadi natrem z začimbami za pečenega piščanca, jo nafilam (bel kruh, pražena čebula, peteršilj, jajca in kisla smetana) počasi pečem in vmes fajn zalivam. Lp! AK

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti