Dobila mlado srnico

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

tema odprta - 10. okt 2006 12:04 | ogledi: 2.036 | odgovori: 12

od lovca sem dobila mlado srnico, rekel je , da je samo za pečt.

mi lahko najdete recept?

hvala

Petra 1

ko jo je pripravljal...dal mi je namreč zamrznjeno, jo je že dal v paco...namakal v kis....potreben je samo še finale.

Temo je spremenil(a) Petra 1 dne 10. okt 2006 12:07:16

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. okt 2006 12:37

Pekač malo namastiš, potreseš z zrezano čebulo, potreseš to z brinovimi jagodami, šetrajem, dodaš nekaj lovorjevih listov, nekaj strokov česna (v celem, z olupkom), in daš na to meso, ki ga morda samo malo posoliš in popraš. Po kakšne tri četrt ure pečenja daš na pekač še na lističe zrezane gobe in pečeš do konca. Vmes zaliješ z malo belega vina (ali z mlačno vodo, če vina ne uporabljaš), in večkrat s sokom, ki nastane pri pečenju, zalivaš meso, sproti pa se tudi zelenjava lepoprepoji. Lahko seveda dodaš še kakšno drugo zelenjavo. Ko je meso pečeno, zelenjavo spasiraš in dodelaš kot omako (prej izločiš lovor), začiniš po želji, in če daš na krožnik še rulado iz palačink, kruhov ali zdrobov cmok ter žlico brusnic v polovici hruške, ali pečeno jabolko, bo divjačinski obrok nared. Mamamia mamamia

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

10. okt 2006 14:19

mamamia .... ODLIČNO !!! Jaz bi edino vključla med priloge sirove štruklje, ki so zame zakon ob tej jedi. Dodija

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

10. okt 2006 14:57

Kaj pa brinove jagode, a tudi te spasiraš? Jaz sem enkrat tako naredila, pa se mi je zdelo, kot da brinjevec pijem, zato bi jih jaz menda kar izločila (mislim pred pasiranjem). Ne vem no, to je samo moje mnenje. Lepo se imejte v tem lepem, sončnem dnevu rrr rrr

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

10. okt 2006 15:27

MAMAMIA FANTAZIJA !!!! HVALA !!!!!!!!!!!!!!!! MILJONKRAT, veš skoz jo gledam ( zmrznjeno ) in si rečem to bo za POSEBNO PRILOŽNOST....glede na tvoj recept, bo res, sem se odločila... za božič ! pa tko k je Dodija rekla ŠTRUKLE ZRAVEN......joj nej bo hiter .... hvala Petra 1

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

10. okt 2006 16:32

Hi, sam jo našpikam s slanino. Pečeno srnico(mladič) še par minut zapečem pod grilom brez slanine ,da dobi barvo.Pečeno slanino drobno sesekljam ,dodam pasirano zelenjavo,rdeče vino in kislo smetano,ter to pokuhljam.Omaka je božanska z kruhovimi cmoki. Pri nas je to že tradicionalna božična jed. siba P.S.: ne pozabi na brusnice

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. okt 2006 17:33

ribaracarak, se povsem strinjam s tabo. Vseh podrobnosti res vedno ne napišem, včasih kaj pozabim (pač vedno nekam hitim), tako kot tokrat (no, vsaj na lovor sem se spomnila). Ampak nekako se mi zdi, da nas večina take malenkosti sama pogrunta. Tudi na sirove štruklje sem pozabila kot na možnost za prilogo, se pa super podajo k takim jedem. Potem je še siba (ki se doooolgooooo, predlogo ni oglasil) dal piko na i. Tako da, Petra 1, spomni se še na nas, ko boš pekla... Pozdravček vsem, Mamamia mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. okt 2006 17:37

Divjačina je rad " pusta ", se mi zdi, da je špikamje s slanino obvezno, drugo vse lahko ostane. ežoj

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

10. okt 2006 18:15

O mamamia večina najbrž res pogrunta, jaz pa sem nekoč pozabila, da sem dala not brinove jagode in potem tista omaka res ni bila kaj prida, ampak saj pravimo: vsaka šola nekaj stane. Lep dan še naprej, no sedaj bo že kar lep večer... rrr

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

10. okt 2006 20:22

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. okt 2006 21:02

Jaz pa sem enkrat spekla mlado srnico v ovoju od rožmarina. Po pacu sem jo vzela ven in na segreto rešetko od roštila naložila plast rožmarina, gor srnico, jo še malo posolila in pokrila z rožmarinom. Lepo sem ga malo pritisnila na meso in na ne prevročem ognju spekla. Pekla sem jo kako uro in nekaj. Nato sem jo previdno vzela z ognja in iz rožmarinove posteljice in jo dala na pekač, tega pa v malo ogreto pečico,da se spočije. Dišalo je božansko, kajti ko se je rožmarin pekel, je izločal vse svoje arome in olja in to se je potem lepo vpijalo v meso. Ko sem jo rezala, so vsi prišli v kuhinjo pogledat, kaj tako omamno diši. Zraven pa sem ponudila pražene ajdove dodole in solato. To sem spekla hčeri za maturo in je bilo božansko. Ravno prav prepečeno, zelo rahlo in sočno. Njami! Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti