Moč reklam - akcijski ugodni nakupi

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

tema odprta - 10. okt 2006 11:27 | ogledi: 4.300 | odgovori: 66

Vsakodnevno nas razne trgovine bombardirajo z reklamnimi akcijskimi ponudbami ugodnih nakupov živil, gospodinjskih pripomočkov, oblačil, kozmetike in tisoč drugih stvari. Koliko sledite tem akcijam in koliko izkoristite ugodne nakupe? Zase moram reči, da sem kar dovzetna za to, tudi cenovno se izplača, vsaj pri nekaterih artiklih (čeprav je seveda finta takih ugodnih nakupov najbrž prav v tem, da zraven kupiš še marsikaj drugega, kar drugače ne bi, ali pa bi kupil drugje). Kaj pa vi?

sila

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

10. okt 2006 11:41

ne ne to majco,........ madež je izginil, neverjetno od sedaj bom kupovala samo še..roza...BULL **** sem kupila ja ..zato ker je hči težila, da ima na majci madež IN SAMO S TEM BO ŠEL DOL...jajaja ko sem obešala perilo, po izdatni dozi tega roza čudeža, sem poklicala dotično hčer in ji zagrozila naj ne naseda več !!!! moja direktna kritika reklamam,ker sem sprobala.... je pa res, da na naši televiziji vrtijo zelo veliko reklam za čistočo, od stranišča, perila.....ko da smo Slovenci full umazan narod. Bljak. Verjamem samo v Calgon. lp Petra 1

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. okt 2006 11:52

Če je kje 10% popust, kot recimo v knjigarni na tuje knjige ta mesec, jih kupim takrat več, prej in potem pa manj, isto na frankfurtskem sejmu. Takrat veliko zapravim zanje, potem pa malo prišparam naslenje mesece:) Podobno pri hrani, s fantovimi starši imamo zmenjeno, da gremo vsak en teden ob torkih v trgovino po velikih nakupi, ko je 10% popusta (en teden onadva en teden midva). Tako lahko kupiva, karkoli rabiva, na enem mestu in ceneje in enkrat na 14 dni, kar je nama ravno ok. Vmes hodiva vsako soboto na tržnico po sadje, zelenjavo, jajca in ribe, pa v gozd po kostanj in gobe in tako imava vsega dovolj in nama vmes navadno ni treba v trgovino. Je pa res, da kadar je na kaki akciji izdelek, ki ga tudi sicer rada kupujem, potem takrat kupim tega več kot bi sicer - recimo zelo sem bila vesela, ko so meli smetane od lj. mlekaren na akciji - še bolj so bili pa veseli moji, ker sem potem naredila še veliko več sladoledov in tort kot bi jih sicer:) To se mi ne zdi nič narobe:) Kadar so same traparije v akciji, pa recimo malo manj, hehe:) Da je pestro, pa tak fajn izgovor je, oz. razlog, ker se res "splača" naredit več sladoledov takrat, itak ostanejo:) Za cote kdaj vidim kaj, pa si rečem, lej to bi pa res lahko šla kupit, pa nikoli ne grem. Mislim, da imam že 10 let iste cote, hehe:) Nove si kupim, ko mi vse stare razpadejo, isto je s čevlji, navadno se nama ne da preveč nakupovat oblek... Veri

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. okt 2006 11:56

Jaz reklame pogledam. Najraje od Leclerca, ker imajo dobre akcije. Pa Muller je tudi super. Potem pa letim v trgovino in se odločim, glede na lokacijo in glede na akcijo. (Leclerc je imel prejšnji teden posodice za creme brulee 119 sit eno!!! ( Jih še nisem videla izpod 700 sit za kos). Rada kupujem stvari za kuhinjo, pa dobro hrano. Cote in čevlje, ko jih rabim. (Take, kot jih jaz iščem, niso skoraj nikoli znižani). Kozmetiko po potrebi. Kakšen lip gloss če je v akciji. Maskaro, če jo dobim znižano obvezno!!! Pri nas ne gledam pohištva, elektronike, športne opreme. Me ne zanima in zunaj (sloveije) dobim boljše. Koliko dodatnih stvari kupiš, je stvar osebne discipline. Tudi jaz nisem vedno vzorna... Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 10. okt 2006 12:01:14

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

10. okt 2006 12:05

Tudi jaz pregledam vse reklame, če ne zaradi firbca, kaj ponujajo. Zelo rada pregledam akcije od Leclerca, Tuša in Spara. marelica

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

10. okt 2006 12:13

Sama sem dokaj dovzetna za razna reklamna "bombardiranja". Vedno vse naštudiram do potankosti in potem naredim izbor stvari, ki jih trenutno potrebujem (v glavnem je to hrana in vse kar se tiče gospodinjsta, toaletne potrebščine, pralna sredstva). Na podlagi tega se odločim kako in kaj bom kupila. Nikoli ne kupujem nečesa, kar ne rabim, zato ker je v akciji.Tudi jaz imam zelo v čislih E Lec...saj imajo vedno kaj "pametnega" v prodajnih akcijah. Vedno pa pogledam tudi cene enakih ali podobnih izdelkov, ki niso v akciji, saj se zgodi, da je akcijski izdelek dražji od tistega v redni prodaji. Pred vsem pa se mi zdi fino, ko obračunavajo tiste bone, ki jih lahko izkoristiš pri kateremkoli nakupu v prihodnje. Pridobim veliko več, kot pa pri sosedu s pikami. Oblačil, obutve, večjih gospodinjskih aparatov (no name) ipd. pa nikoli ne kupujem v akcijah, saj sem se že prevečkrat nasmolila. Tukaj se držim pravila: "Nisem tako bogata, da bi poceni kupovala." lp Julija Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 10. okt 2006 12:15:06 Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 10. okt 2006 12:17:14

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

10. okt 2006 12:27

Petra1 tudi pri nas "čudežni" rozasti odstranjevalec madežev ne deluje. Pa na reklami tako lepo deluje, pa še drag je. Sem mislila, da sta samo mojadva takšna genija, da dobita nemogoče madeže na oblačila. Drugače pa kaj preveč na akcije ne gledam, ker mi je lj. predaleč, da bi hodila tja samo zaradi nakupovanja, pri nas pa ni ravno neke izbire trgovin. Včasih kaj kupim samo v Hoferju, ko je akcija, ker je ravno v Litiji. Reklame pa rada pogledam. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 10. okt 2006 12:27:22

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. okt 2006 12:32

Vse reklamne letake vedno pregledam, a nikdar ničesar načrtno ne kupujem v akcijah. V trgovino grem, ko kaj potrebujem, in kupim vse na enem mestu, ker je čas preveč dragocen, da bi zaradi parih tolarjev razlike letala iz ene trgovine v drugo in v vsaki kupila le artikle v akciji. Ko na koncu vse skupaj sešteješ, ne vem, če sem kaj veliko na zgubi. Čas za vožnjo od ene akcije do druge pa raje porabim za uživanje ob kavici po opravljenem nakupu. In nikdar ne grem po nakupih, ko imajo trgovci recimo popuste 10 ali 15 odstotkov na ves nakup. Me gneča odbije. Le, ko se odločam za nakup kakšnega tehničnega blaga - računalniki, gospodinjski aparati... - pozorneje preberem letake, grem pogledat in tudi kupila sem potem v akciji že marsikaj. In se je vedno dobro obneslo. Mamamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. okt 2006 12:32

Meni je pa rožnat super. In z ničemer drugim ne znam očistit, kot samo s tem. ( Moja mala paconka je tudi mojster za pridobivanje madežev...)

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

10. okt 2006 12:46

Jaz sem samo pri knjigah čisto evforična, če imajo razprodaje, sicer pa niti ne opazim kakšnih akcij (kar seveda pomeni, da včasih po nepotrebnem toliko več zapravim). Ampak meni se RES ne da ukvarjati s temi stvarmi - ko kaj rabim, grem tja, kjer mi je najlažje to kupiti. Res nisem prav varčna gospodinja ... Lep pozdrav uharica Sporočilo je spremenil(a) uharica dne 10. okt 2006 12:46:54

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

10. okt 2006 13:26

Včasih sem pregledovala vse akcijske letake, če je bilo kaj v akciji sem zadevo kupila samo, če sem to tudi nujno potrebovala. Zdaj teh letakov največkrat še pregledam ne in posledično zapravim še manj. Vozit se iz točke A do točke B, pa potem še na točko C, da kupiš nekaj kar je v akciji zahteva preveč časa in energije... Manj hodim po trgovskih centrih, raje jih imam!! ivonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti