Moč reklam - akcijski ugodni nakupi

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

11. okt 2006 17:41

Hmmm... moram priznati, da me najboljši sosed kar malo lovi na te pike... ampak: če primerjam z drugimi trgovci, se mi zdi ta način pik nekako pošten - oni prihranijo, ker jim banka ne trže provizije za plačilo s kartico in del te provizije potem "odstopijo" kupcu. Nakup naredim enkrat tedensko ob torkih, da dobim 10% popusta in ker se tudi pik nekaj nabere čez leto se tolažim, da se nekaj splača. Je pa tudi res, da če mi izdelki ne bi bili všeč, tam ne bi kupovala. V T** me ne spravi noben hudič več, pa tudi če dajo še enkrat več popusta ob vsakem nakupu... slabe izkušnje delajo svoje. Po drugi strani pa ne nasedam TV reklamam o praških, ki uničijo vse živo, ob tem pa "so vaše roke svilnato nežne", pa tudi raznih hudičevo dobrih WC čistil ne potrebujem... navsezadnje tako usrane školjke kot jo imajo oni na TV še v življenju nisem imela

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

11. okt 2006 18:19

stasafrank je napisal/a:
Hmmm... moram priznati, da me najboljši sosed kar malo lovi na te pike... ampak: če primerjam z drugimi trgovci, se mi zdi ta način pik nekako pošten - oni prihranijo, ker jim banka ne trže provizije za plačilo s kartico in del te provizije potem "odstopijo" kupcu. Nakup naredim enkrat tedensko ob torkih, da dobim 10% popusta in ker se tudi pik nekaj nabere čez leto se tolažim, da se nekaj splača. Je pa tudi res, da če mi izdelki ne bi bili všeč, tam ne bi kupovala. V T** me ne spravi noben hudič več, pa tudi če dajo še enkrat več popusta ob vsakem nakupu... slabe izkušnje delajo svoje. Po drugi strani pa ne nasedam TV reklamam o praških, ki uničijo vse živo, ob tem pa "so vaše roke svilnato nežne", pa tudi raznih hudičevo dobrih WC čistil ne potrebujem... navsezadnje tako usrane školjke kot jo imajo oni na TV še v življenju nisem imela
rrr

puskar1i  

član od: 22.8.2005

sporočila: 70

11. okt 2006 22:11

jaz že nekaj mesecev prakticiram eno te isto. vsak drug ponedeljek imajo v sparu akcijo: če nakupiš čez 15 jurjev dobiš 15 % pri naslednjem nakupu (mislim da moraš bon izkoristiti v 10 dneh). tako da grem po glavne nakupe 2x na mesec. pri prvem nakupu porabim malenkost več kot 15 jurjev, pri drugem pa nakupim še vse ostalo. pri 40 jurjih (ali pa še več) se pa 15% veliko pozna. pa se pol leta nazaj sem edino kupovala samo pri mercatorju, toda če boste malo bolj primerjale cene je spar dosti cenejši od soseda. potem grem pa še vsak drug dan po kruh ter svezo solato. v sparu so imeli prejšni teden 1kg narezanega kruha (samo belega in polbelega) samo 176 SIT. a je še kje ceneje, lepo vas prosim. že samo zaradi kruha se splača. SONJA

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

11. okt 2006 22:26

Vidim, da vas veliko kupuje v Mercatorju (z mano vred ), ampak ko takole primerjam cene (poklicna deformacija, kaj hočemo), je Mercator dejansko najdražji od telih naših trgovcev. Glede na najboljše razmerje cena/kvaliteta se po mojih ugotovitvah najbolje odrežeta Spar in Leclerc. Slednji ima to pomanjkljivost, da se trenutno nahaja le na južnem koncu Ljubljane; pri nejm je problem tudi, da je veliko izdelkov francoskih, ki jih ljudje ne poznajo dovolj. Jaz kar konzerve (grah, fižol, pelati, ananas, itd.) večinoma kupujem v Sparu njihovo znamko, ostale nakupe porazdelim med Mercator in Leclerc. A mi je Mercator od vseh treh najbolj pri roki. V Mercatorju zbiram pike (s kartico Pika, da ne bo pomote), v Leclercu lovim njihove bone, se mi zdi ta varianta še najbolj zanimiva. Letos sem nabrala že za 10.000 bonov (na kartico), v Mercatorju sem pa za 90 pik dobila le 2.700, pa sem sigurno manj zapravila v Leclercu. Sasenka Sporočilo je spremenil(a) Sasenka dne 11. okt 2006 22:30:13

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

12. okt 2006 8:07

Sonja, glede kruha: še najbolj se splača peči kruh doma! Kruhomat in imaš z njim res malo dela, kruh se skoraj sam naredi. Pa še dober je - brez vseh možnih dodatkov za svežino, rahlost, obstojnost ... smrketa

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

12. okt 2006 8:08

Škoda,da ne tala točk še kakšna komunala.Če pravočasno plačaš položnico,dobiš točko,zbereš deset točk,dobiš deset procentov popusta.A ne bi bilo fino! Ampak to najbrž ne bo potegnilo,ker položnice itak moraš plačat,pa še nobene konkurence ni tukaj. Trgovci pa se cufajo med sabo,kdo bo bolj pritegnil in potegnil kupce. Tudi jaz padem na reklamo in kupim kakšen nov izdelek,da vidim,če res deluje tako,kot me prepričujejo v reklami.Se pač hočem prepričati na lastne oči.Seveda pa nikoli ne kupim izdelka,ki ga ne rabim.Sigurno ne bom šla kupit novga avtomobila samo zato,da vidim,če je res tako super.Kakšno novo čistilo pa že. Na tiste točke ali pike pa tudi jaz ne padam več in me tudi ne prepričajo,da bi kupila en zvečilni samo zato,da dobim eno piko več.Saj me malo razočarano gledajo,pa kaj potem.Ne bom kupila zvečilnega,če ga pa ne rabim. Tudi meni se zdi Merkator najdražji,žal pa mi je ta trgovina najbolj pri roki in zato po tiste malenkosti pač skočim v to trgovino.Za večje nakupe se pa že potrudim in se zapeljem malo dlje. Je pa res,da moraš pri akcijah biti kar pazljiv,ker včasih kvaliteta res ni najboljša in pri prehrani moraš malo pogledati tudi rok trajanja,ker je velikokrat v akciji izdelek,ki mu je rok trajanja že potekel ali pa mu bo čez dan ali dva. Res moraš v trgovino priti dobro oborožen,če na vratih piše akcija,da te ne dotolčejo oziroma izpraznijo denarnice. Želim vam prijetne nakupe! Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. okt 2006 9:21

( Ne morem bit tiho. Kruh je cenejši, če ga delaš in pečeš sam. Kruhomat pa dela in mesi ene tri ure na ne vem katerem programu. Sem ga sama prizkusila in imam še enkrat manj dela, če kruh delam sama. Elektrika tudi ni zastonj, ali pač?) Jaz sicer kupujem v Sparu. Točke zbiram ali delim okorg, odvisno, kaj rabim. Čeprav se v Sparu ne splača točk zbirat, če dobro preračunamo. Ampak v enem letu ali v pol leta se nabere... Leclerc je meni nejbližje, akcije so kdaj pa kdaj super!!! Všeč so mi boni, ko denar dobiš takoj na kartico. Se mi zdi najbolj fer. Je pa tako, da imajo dostikrat police prazne, ali pa določenih izdelkov sploh ne prodajajo. Pa greš lahko z dolgim nosom ven. Izbira jogurtov, sirov in mlečnih izdelkov je daleč največja! Sadje in zelenjavo imajo zavidljivo, kdar imajo sveže. Izbira tudi nadvse pestra. Ko pa jim kak dan leži in stoji, je pa obupno... V Mercator hodim v Grosuplju, kadar kaj njuno rabim, pa po mleko... Tuš je pa tako zanikrn, da grem res redkokdaj notri...

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

12. okt 2006 10:30

Jaz tudi padem vsako jutro prvo v reklame z skodelico vročega čaja in kulijm v roki in škarijm kar je zelo poceni in za moj okus odrežem ven in zapišem na listek koliko potrebujem. Hmmm sedaj sem ugotovila, da izgledam kot americanka na Tv, ki gleda reklame in reže kupone. Sreča kupujem 1 mesecno do 2 mesecno odvisno kaj hitro gre in kaj potrebujem. Drugače pa je tudi meni Mercator zelo drag proti drugim trgovinam. Vendar pa včasih me pot tudi tja zanese saj imajo dobro izbiro zdrave prehrane in en pocen plesnivi sir, ki je v drugih trgovinah zelo dražji. No na primer sedaj je imel Tuš reklamo turistično pašteto in ker jo noro obožujem ( v redni ceni jo ne kupujem ) sem sedaj kupila malo več. Tako da reklame imajo svojo moč, da pokukajo v tvojo denarnico in vzamejo kar hitro nekaj za sebe Drugače pa Hofer, občasno Hardi in Spar vedno kaj pritegnega z reklamami vegeterianka Sporočilo je spremenil(a) vegeterianka dne 12. okt 2006 10:31:34

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

12. okt 2006 10:34

Popravljam informacijo o pikah, ki jih deli Big bang: pike ti dajejo le za nakupe artiklov, ki so označeni z znakom "%" akcija. Tega mi prodajalka ob nakupu GSM aparata ni povedala, ampak je samo rekla, da za vsakih 5.000,00 SIT dobiš piko. No včeraj zvečer sem si pa vzela čas in prebrala letak, ki smo ga dobili zraven in je zadeva taka kot sem napisala. Lep dan še naprej rrr

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

12. okt 2006 18:32

Hiter program traja cca 2 uri. 1 ura gnetenje: moč motorja = 0,12 kW -> 0,12KW * 1h = 0,12kWh za gnetenje 1 ura peka: moč pekača = 0,8 kW -> 0,8kW * 1h = 0,8kWh za peko. cena el. energije po trenutnem ceniku elektra maribor je 20,228SIT/kWh. Porabljena energija = (0,12kWh + 0,8kWh) * 20,28 SIT/kWh = 18,6 SIT/peko. Ker pa stroj meša samo polovico časa in grelcev tudi nima vseskozi prižganih, ker bi sicer kruh postal oglje, lahko znesek brez problema razpolovimo. Ena peka nas torej po denarnici udari za cca. 9,3 SIT. sara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti