Moč reklam - akcijski ugodni nakupi

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. okt 2006 10:50

hehe, rimljanka, dokler bo Vandelina z nami, bomo večno mlade:) A ni to fajn?;) Glede teh pik se mi pa zdi, da je odvisno od tega, kaj kupiš kot tisto ekstra; če je to nekaj, kar itak skoz rabim, pa ostane, res nimam problemov, več kot toliko kot rabiva itak ne pojeva, glede na to, da sva pribiližno 10-15 let že enako težka, mislim fizično, karakter ne šteje, hehe:) Če torej enkrat kupim še eno paradižnikovo kašo, da se mi zaokroži znesek, se res ne sekiram, ker mi je itak čisto vedno zmanjka, ker ima moj ljubi strašno rad pico:) Nama se zelo obnese to, da greva v trgovino samo enkrat na 14 dni, saj tako res manj zapraviva. Kadar greva, vedno kupiva še kaj, kar ne bi bilo nujno treba, ampak saj v tem je čar življenja, sicer bi lahk jedla ves čas samo kruh in mleko... Kaka malenkost, ki te razveseli ali dvigne, ko ti pade "cukr",... In če si jo privoščiva 2x na mesec, se pa res ne bom sekirala;) pa naj zaslužijo tudi trgovci, saj oni tudi delajo:) Če greva manjkrat v trgovino, je teh malenkosti seveda manj in to se je pri naju najboljše obneslo. Kruh itak peče kruhomat ali pa sama na roke, jogurte nekatere delam sama, nekatere kupim, ampak itak oboji dovolj dolgo zdržijo, mleko imava za vsak slučaj vedno alpsko na zalogi, sicer pa ga kupim več, ko grem in potem takrat delam sladolede in vroče čokolade:) Za vse ostalo je pa itak tržnica ob sobotah. Zdaj ko so pa gobe in kostanj, pa itak komaj dohajam vse, kar moram skuhat, da se mi ne pokvari... Imam krasno mami in fantove starše, ki naju pridno zalagajo:) Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. okt 2006 10:50

Ladies, dovolj učenja... Me zanima, kaj boste rekle na tole resnično zgodbo: Pred pol leta me je pred vhodom hipermarketa ustavila deklica - kakih 15 let - bolj skromno oblečena in mi s solzavim glasom (streniranim za prosjačenje) in vprašala, če zbiram točke od hipermarketa, ker če jih ne zbiram, da me lepo prosi, če dam točke njej, ker da z mamico bi pa tako radi nagrado od hipermarketa, pa da si je ne moreta privoščiti... Sem se deklici nekako iztrgala iz rok in šla med labirint stalaž. Ko sem stala v vrsti pri blagajni sem videla, da so gospe in gospodje prihajali k tisti deklici, ki se je sprehajal po trgovinski avli in ji nosili pike. Po moje jih je v eni uri dobila najmanj 40, če ne še več. Ker je bila vrsta dolga, sem uspela videti, da deklica nosi točke svoji "mamici", ta je pa hodila s škatlami od nagrad lepo na parkirni prostor in jih dajala v svoj avto z velikim prtljažnikom. Blagajničarko sem takrat lepo prosila, da nej mi NE DA pik. Omenjeni dvojec pa sem potem videla v različnih hipermarketih (ne diskriminirata različnih verig). Ugotavljam, da sta možna dva zaključka: - omenjena dvojica je "sesula" namen trgovcev po večji potrošnji - različne so oblike ljubezni med otroci in starši.... Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 11. okt 2006 11:23:19

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. okt 2006 11:38

Zaradi pik nikdar ne dam v voziček niti enega artikla več, pa če je znesek na 3995 toalrjev. Torej niti žvečilnega, čeprav me skušajo prepričati. Pike sicer vtaknem v denarnico, potem pa jih delim tistim, ki bi kaj kupili. Edino, za kar sem jih pa res samo zase zbirala, je bila tista tefalova posoda pri Sosedu in še danes mi ni žal. Ampak tudi po sistemu, da nisem kupila niti ene stavri več, kot sem nameravala, oziroma nisem nikdar samo zaradi pik hodila tja kupovat. Pa se jih je nabrali še mami za komlet. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. okt 2006 11:53

Meni so pa punce iz kulinarike dale pikice, tako da imava zdaj cel servis... Še enkrat najleša hvala vsem! Ne vem, koliko je s tem zaslužil trgovec in se s tem niti nisem ubadala - mislila sem si, da bi dekleta verjetno itak hodila v trgovino in če s tem še midva dobiva krožnike, se mi zdi samo dobro:) Navsezadnje cel servis nit ni tako poceni... Mogoče bo to komu sicer izgledalo zelo podobno kot tisti vandelinin dvojec in po svoje mogoče celo je:) ampak meni se to res ne zdi nič narobe, če bi pike itak dobili, zakaj jih ne bi kdo uporabil? Sama sem poslala drugim šparove, kar sem jih pač imela (grem bolj redko tja...) Imam tudi tefalovo posodo na pike in mi je tudi zelo všeč:) Če bi mi to dvoje ne bilo všeč tako kot je in bi kje videla kak servis ki bi si ga noro želela, bi verjetno našparala zanj, ampak mi je bilo to dvoje zelo všeč in ker sva ravno opremljala svoje novo gospodinjstvo, nama joljše prišlo še kako prav! Vsega je veliko in rajši kupim malo boljši aparat (ki je recimo energetsko varčnejši) in prišparam na takih zadevah. Ne bi pa kupovala nečesa zato, ker je v nagradi ali kakorkoli že, če sicer tega ne rabim. Krožnike in posodo sva pa zelo rabila in se še zdaj vedno spomniva na vas, ko jih pripravljava na mizo:) Jaz mam malo bolj optimističen pogled na svet - ni vse slabo in v skoraj vsakem slabem je tudi kaj dobrega:) Recimo najin servis:) Zdaj morava samo še zbit skup omarico, da bo pasala v tisti konec kuhinje, ki je še prazen in kamor potem pridejo tile krožniki:) Potem pa poslikat še vse ostalo in poslat slikice Hehe, mamamia, ti že tako dovolj zapravljaš, da se ti je toliko nabralo Samo šala, da ne boš resno vzela, mene ni treba preresno jemat, sem daleč od resnosti:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. okt 2006 13:59

Ma kaka resnost....mene imajo vsi trgovci radi...pridem po kruh in mleko, odidem pa z zvrhanim vozičkom....ampak deset tolarjev za eno piko več pa ne dam...Saj, mogoče sem malo "smotana", pa kaj... Ja, Veri, saj midve veva, dobra volja je najbolja.... Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. okt 2006 14:29

Hej, jaz sem tudi po sorodstvu razdelila nekaj pik od najboljšega soseda - trgovci pač na raznorazne načine od potrošnika izvabljajo denar in to počnejo tako, da je potrošniku čisto prijetno (uh, pa saj to je skoraj tako, kot bi moral biti seks....). Mene tudi omenjeni dvojec ne bi motil, če bi bila oseba, ki je prosjačila za pike, polnoletna. Pač, ljudje se znajdejo na vse možne načine - naberejo robo in jo potem prodajajo po boljšjakih, preživeti je treba.... Me je pa zmotilo to, da je v tej akciji sodelovala deklica, ki definitivno ni bila polnoletna. Vendelina jr.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. okt 2006 15:25

mamamia, res je, dobra volja je najbolja Si pa res malo smotana, da nočeš tistega žvečilnega, hehe Aha, Vandelina, potem pa razumem. Čeprav je včasih to z otroci zelo hecno... Niti pod razno ne odobravam tega, da otroke izkoriščajo in da morajo delat, je pa dejstvo, da se mogoče ta mama več ukvarja s to punčko kot kaka pošlihtana lady s svojimi malimi... Vsaj skupaj sta ta čas... Ko sem potovala okoli, se mi je dostikrat zdelo grozno, ko sem videla kakega otroka delati ali prosjačiti. Ampak po drugi strani, ponekod nimajo niti druge izbire, nekateri starši pa znajo vse skup celo narediti kot igro... Tako da... ne obsojam preveč, dokler ne vem ozadja... Svojim otrokom pa seveda tega niti pod razno ne želim... Upam, da nam nikoli ne bo treba, ampak to jemljem kot veliko srečo (da mi ni treaba). Pa če tako pogledaš, koliko otrok mora delati na kmetijah in se to tudi nikomur ne zdi narobe... Ona pač dela drugače, verjamem da ti na to ne gledaš kot delo, ampak dejansko je in prepričana sem, da oni to tako gledajo... Nikogar nista okradli, zaslužili pa sta krožnikov za celo vas in mogoče bo tako mala lahko dobila kaj, česar sicer ne bi mogla. Res je to zelo naivno gledanje in priznam, da sem zelo naivno bitje, ki misli, da je svet neprimerno lepši, kot verjetno v resnici je, ampak na ta način se ga lahko spremeni na boljše:) Ker veliko ljudi noče hudega človeku, ki je prepričan, da so oni dobri:) In tako so boljši. In se zacikla in so vsi vedno boljši... (ja, vem da sem naivna:) ampak dela:) Veri

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. okt 2006 15:57

Veri, tudi jaz rajši vidim kozarec napol poln kot napol prazen...zakaj bi po nepotrebnem širili negativno enargijo (čeprav dejansko ni res, ampak to je že druga zgodba), če se pa da stvar speljati drugače... LP katjushka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. okt 2006 17:03

No, za 40 pik v eni uri se pa mama nikakor ni nanosila krožnikov v avto, sta bili (predvidevam, da sta bili brez pika kartice) vsega 2 škatli, česarkoli že, ali krožnikov ali skled ali skodelic s krožniki. veri, tebi pa In - res je fajn, da bomo večno mlade, kajne???????" rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 11. okt 2006 17:03:29

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

11. okt 2006 17:30

Ko smo že pri najrazličnejših pikah, bom še jaz dodala svoj pisrkček: sedaj tudi Big bang deli po eno piko za vsakih pet tisoč, ki jih pri njih zapraviš. No in ko si je ta mlajši kupil mobilni telefon za 14.990,00 SIT in seveda coca-colo, je dobil tri točke. Potem so se pa en dan odpravili v Ljubljano in v tamkajšnjem Big bangu, si je starejši sin nabavil električno kitaro, ojačevalec in še par malenkosti in za to odštel nekaj več kot 124.000,00 SIT. Ta čas, ko sta fanta plačevala nakupljeno, je mož šel po avto, ki je bil precej daleč parkiran, fanta sta bila seveda čist evforična zaradi dolgo načrtovanega nakupa in sta odšla. Doma so potem videli, da za kitaro sploh niso dobili nobenega papirja (garancijski list in verjetno še kaj) ter, da sta za ta nakup dobila točno E N O točko. Me prav zanima, če bo mož, ko se bo prvič, ko bo v Ljubljani oglasil pri njih, dobil še ostalih 23 točk. Vsakih zbranih pet točk pomeni ob nakupu nad 10.000,00 SIT 4.000,00 popusta. Mislim, da to ni nezamarljivo, sploh ob dejstvu, da imam namen kupiti kak mini glasbeni stolp, ki mi bo lepšal urice, ki jih prebijem v kuhinji. Ta zgodbica je sicer malce iz konteksta, pa vseeno.... Lep dan še naprej rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti