Koleraba

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. okt 2006 13:50

rimljanka, bom probala takoj danes, potem bom pa verjetno zamrznila po porcijah (brezsmetane), pa bo zadeva rešena. Loni Makaroni

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

10. okt 2006 16:09

Rumeno kolerabo narežeš na lističe ali na kocke. Skuhaš v slani vodi, odcediš in zabeliš s pečenkino mastjo ali pa jo v njej prepražiš. Pri nas doma obvezna priloga za božično večerjo zraven svinjske prate zavite v mrežici. Ali pa ob kakšni drugi pečenki. LP Matjaž

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. okt 2006 19:51

Bom poročala jutri, danes me je moje črevesje poslalo kam drugam kot pa v kuhinjo za štedilnik. Slabo za umret... Loni Makaroni

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

11. okt 2006 6:57

Kako pa se naredi polnjena koleraba? jankica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. okt 2006 7:38

Kolerabice na pol skuhaš, izdolbeš. Izdolbljeno seseklajš, dodaš mletemu mesu, ki si ga prej popražila na popraženi čebuli, začiniš: sol, poper, pa recimo malo timijana, nadevu lahko dodaš žlico kuhanega riža in jajce, ali pa vsaj beljak. Pa peteršilj seveda. Nadevaš kolerabice. Eno kolerabico narežeš na ploščice, lahko dodaš tudi seseklajno zelenje, naložiš v kozico, nanje daš nadevane kolerabice, soliš, zaliješ s toliko vode, da so pokrite le narezane kolerabice, (dodaš malo olja) in pokrito dušiš. Vmes nekajkrat poliješ kolerabice s tekočino iz kozice. Če je je premalo, potem zaliješ z dodatno vodo. Lahko seveda uporabiš vodo. Na koncu po želji popopraš in dodaš malo smetane, sladke ali tiste za kuhanje. Zraven pa pire krompir. Dober tek! rimljanka

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

11. okt 2006 9:26

Mmmm, to mora biti pa dobro. Rimljanka, hvala. jankica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti