Solata iz mortadele?

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 9. okt 2006 14:33 | ogledi: 4.511 | odgovori: 2

Dragi moji, kaj smo jo zmazali!!! Z mamo sva bili na eni prireditvi kjer so stregli vse mogoče, in medtem ko so vsi drugi nabadali pršut, sva midve same na pol spraznile skledo s solato iz mortadele.

Zdaj pa me seveda zanima kako jo pripraviti? Lahko povem, da je bila mortadela narezana na drobne rezinice (a la julienne), poleg nje pa je bila noter še rdeča paprika, kisle kumarice, sledi čebule in malček peteršilja. Pri vragu pa ne vem kaj je bilo v polivki, ampak okus na koncu je bil krasen. Zato me zanima, če imate kakšen podoben recept za tovrstno solato in kaj ji vse dodate?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. okt 2006 10:59

Hm, nekaj podobnega dela moja teta: na tanke rezine zrezana mortadela, pa korenje, por, paprika -zelena in rdeča, da je bolj pisano, kisle kumarice, malo čebule, sesekljan peteršilj, zelje. Preliv naredi iz majoneze, jogurta, gorčice, kisle smetane in začimb - razmerja ne vem. Najbolje, da eksperimentiraš, boš že zadela pravega. Mamamia mamamia

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

10. okt 2006 12:21

Saj sem vedela, da če ne bo kdo drug znal pomagat, bo sigurno tukaj mamamia s kakšno idejo! Hvala!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti