Črne pike pred očmi

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

9. okt 2006 11:35

Še enkrat hvala vsem. Očitno se bom morala nanje navaditi. Moram priznati, da ni prijetno. Vsaj zaenkrat ne. Ste me pa potolažili. Ker sem rahlo nagnjena k hipohondriji, sem si risala zelo črne scenarije. mimika

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. okt 2006 11:58

Mimika, naj te potolažim. Meni se je že zgodilo, da sem videla temo pred očmi, nič nisem videla za par minut. Ne vpraši, kako sem se prestrašila. Pa sem še tukaj z vami. . Želim le povedati, da se s takimi stvarmi ni za hecati, pa ne mislim nobenega prestrašiti, saj se tudi sama hecam a ne? lp Anamarija P.S No, zdaj se mi dela tema le če me nekdo razjezi. Boljše obiskati zdravnika, pa čeprav ti bo rekel, da to ni nič. Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 09. okt 2006 12:12:07 Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 09. okt 2006 12:12:27

neznan uporabnik

9. okt 2006 15:01

Tudi jaz sem imela podobne probleme. Naenkrat sem na močni svetlobi ali na beli podlagi videla nekakšno sivo lunico na spodnjem delu očesa. Obiskala sem okulista, kjer so mi naredili različne preglede (vid, vidno polje, očesni pritisk...), ki niso pokazali nič posebnega. Nato so mi v oči dali neke kapljice in po pregledu je okulist opazil zgostitve v steklovini kot je rekel. To menda ne mine ampak se na to sčasoma navadimo in jih samo manj opazimo. So dnevi ko me to bolj in dnevi ko me to sploh ne moti. Bolj kot mislim napike, večkrat jih vidim. Okulist pa me je opozoril, naj bom pozorna če bi se mi začelo naenkrat bliskati pred očmi, češ da je to nevarno. Lep pozdrav Tedi tedi

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

9. okt 2006 18:50

Evo, še ena, ki ima motnjave v steklovini... Nas je kar nekaj takih, samo ko se jih enkrat navadimo in jih jemljemo za nekaj povsem običajnega, ne govorimo/razglabljamo več o tem , pa se zato morda zdi, da ni pogost pojav. Pri meni se pojavljajo glede na utrujenost, letni čas, itd. itd. Nevarne so tiste "pike", ki ne plavajo gor in dol, so ves čas na istem mestu in se sočasno pojavlja "bliskanje" ali "iskrenje". V tem primeru gre lahko za odstop mrežnice, kar lahko, če ni zdravljenjo pravočasno (včasih štejejo ure), vodijo v slepoto. Sasenka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. okt 2006 8:35

Obljuba dela dolg. Včeraj sem bila pri okulistu. povedal mi ni nič več, pravzaprav še manj kot vi. Motnje v steklovini. Naj se jih čimprej navadim ignorirat . Še beseda v dobro Kulinarike. Ne samo, da mi ni treba kupovat kuharskih knjig, tudi k zdravniku mi ne bo več treba hodit:) mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 12. okt 2006 10:26:14

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

12. okt 2006 9:29

Takih težav na srečo nisem imela in upam da nikoli...morda pa gre za pomanjkanje kakšnih vitaminov ali mineralov...veliko težav izvira iz prehrane. Srečno! Vesna Leben

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. okt 2006 13:02

Sama do pred kratkim - ko je mimika omenila težavo - sploh nisem vedela, da kaj takega obstaja. In v resnici nishem nameravala tu nič dodati, pa me je zaintrigiral post od ligojne. Ligojna tu v bistvu sprašuje, zakaj črne pike sploh nastanejo. To je pravo vprašanje!. To bi moral zdravnik pojasniti. Ali pa imeti toliko moralne vertikale, da bi rekel, da ne ve. Ali pa reči, da bi s pacientom ta pojav en čas spremljala (letni časi, splošno počutje...) in opazovala, kako je z zadevo! Se mi zdi, da je preveč arogantnega garda v temle zdravniškem ferajnu...če nimaš kaj super akutnega, te odpravijo z navodilom, da se navadi na to, kar te moti in ovira! Še ena moja izkušnja: od pubertete dalje sem imela precej let hude atipične glavobole - je tako zabolelo, da sem se kar pačila - in s tem sem prišla k nevrologu. Podobne glavobole je imela tudi moja babica, ki je umrla za možgansko kapjo. Nevrolog me je po petih minutah zelo površnega prelgeda odpravil v smislu, da to ni nič hudega. Sem mu rekla, da tole preprosto ni zadosti dober odgovor, da hočem dodatne preiskave in da če bodo te pokazale, da ni nič hudega, bom pa odnehala. Protivolji me je poslal na samoplačniški CATscan. Ta je pokazal, da napokane kapilare na opni. Kako se je plošča obrnila! Isti nevrolog, ki se prej ni hotel ukvarjati z mano, je grulil, kako fino, da sem prišla pravi čas, ker smo tako preprečili kaj hujšega... Od takrat sem na aspirinski terapiji in glavobolov ni več. Mimika, jaz na tvojem mestu ne bi odnehala in se ne bi sprijaznila s črnimi pikami. Kaj pa, če bi se posvetovala z iridiologom? Vendelina jr.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. dec 2006 21:58

Bila sem ponovno pri okulistu, drugem kot prejšnjič. Kar precej se je zavzel za moje sive lise in mi napisal napotnico za še en pregled na Očesni kliniki v Ljubljani. Neko slikanje oči. Bomo videli. Sicer jih pa res vidim manj. Ali pa jih je manj, v kar sicer ne verjavem. Živim življenje, ki ga nikomur ne zavidam: 10 (netto) ur na dan pred računalnikom ob strašnem časovnem pritisku in vsake toliko porajajočih se dvomih v pravilnost svojega dela. Še malo zdržim in tukaj bo začetek februarja in trije S (see, sand, sun). Bom videla, kaj po potem s sivimi lisami. mimika

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

13. dec 2006 8:20

Pozdravljeni, mojemu možu so se lani poleti pojavile te črne pike v enem očesu. Hitro je šel do svoje okulistke, kjer ga je že sestra napotila kar na očesno kliniko, kjer je urgenca za očesne probleme. Tam so ga pregledali in povedali, da je to odstopanje steklovine, odtod te smeti v očesu, da to ni nič hudega, da šele, ko mu bo zavesa padla čez oči (tema), naj ponovno pride. Ker se ni sprijaznil s tako diagnozo, se je naročil na redni pregled k svoji okulistki, ki pa je povedala isto. Zgleda pa, da je to bolj pogosto pri tistih, ki imajo povišan pritisk. Torej, počakati je potrebno na temo , da se bo kaj napravilo zvezdica55

DELAPI  

član od: 2.7.2006

sporočila: 5

13. dec 2006 10:39

Pozdravljen! Tudi meni so se dogajali enaki problemi, pa sem izgubila nezavest. Kar naenkrat so se mi pojavile črne pike, nato nisem več nič slišala in puff. Kar na tla. Takoj sem šla na zrak kjer pa je potem blo vse vrdu. To zdaj vem, da če se mi spet to pojavi, se moram kar nekje prijet:)) DELAPI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti