Polenta

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

tema odprta - 8. okt 2006 22:39 | ogledi: 5.225 | odgovori: 8

živjo!

zanima me, če ima kdo kakšen super recept za polento, v kombinaciji z blitvo?

nekje sem ne dolgo nazaj jedla eno zelo okusno zloženko iz teh sestavin, pa ne vem kako naj se je lotim.

zelo bi bila hvaležna za kakšen uporaben recept.

lp

ninky

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

8. okt 2006 23:00

Najbrž to ne bo tisto kar iščeš, ker tega nisem še nikjer videla (je moj lasten recept), je pa meni zelo dobra kombinacija: Blitvo zblanširam, odcedim in nasekljam. Med še vroče blitvine liste vlijem malo svetle sojine omake, ter dodam pražen sezam in kocke tofuja. To potem jem kot prilogo k polenti. Vem da se recept sliši zelo "za lase privlečen", a jed je (vsaj meni) zelo dobra. Poskusi! LP ivonja

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

8. okt 2006 23:50

zivjo, jaz osebno delam tri zadeve iz polente 1. pizzo zelenjavno: skuham polento, jo polijem v okrogel pekač, dam za 3 min v pečico toliko malo, da zapečem zgornjo plast, potegnem ven iz pečice, naložim z paradižnikom ali ketcap ( po želji ), čebulo, nariban sir, na trake malo rdeče paprike, koruzo in gobice in spečem ( tako lahko ti prepražila na čebuli plitvo in dala na polento na njo daš sir nariban in daš pečit ) 2. polenta z sirom: zavrejem vodo in v vodo naribam sir in takoj za tem polento in mešam in serviram zraven solate 3. ocvrta polenta nadevana z sirom: skuham polento, ko polijem v ne preveč debel pekač ( po možnosti dokaj tanka plast , počakam da se posuši polenta, izrezem z modelom kroge, na 1 krog dam sir ( lahko daš še salamo ) in na to gor drugo plast krogec polente, potem pa lepo stisneš skupaj in lepo vržem v moko, jajce, drobtine in ocvrem ...zraven tega ponudiš po želji karkoli dober tek... vegeterianka

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

9. okt 2006 7:40

Polentine zloženke jaz pripravljam z vsem mogočim (blitva pa res še ni bila na vrsti). Uporabim manjše plastićne rebraste skodelice (tiste za puding), jih oplaknem z vodo ali namastim, vlijem malo kuhane polente, plast nadeva in zaključim s polento ter ohladim. Nadev ki ostane pa uporabim za podlogo in preliv polente potem, ko jo obrnem na krožnik. Včasih pa uporabim malo večjo skledo, jo obložim s prozorno folijo in delam enako kot v zgornjem primeru. Potem to pokrijem s primernim krožnikom in prekucnem. V tem primeru se pač polenta reže na porcije. Zelo dekorativna je v modelu z sredinsko odprtino (kot za šarkelj), kjer potem z nadevom napolniš še to luknjo v sredi. Če želim zadevo toplo, jo že izdelano postavim za 15 minut v ogreto pečico in na istem krožniku serviram. Pozdravček Marika

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. okt 2006 8:43

ivonja, za lase privlečen recept se sliši prav dobro... bom v prihodnosti probala... drugače jaz sojino omako dam tudi kar v polento med kuhanjem... Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. okt 2006 10:35

Ladies, vsem hvala za namige. Njihova realizacija bo pri nas prišla na vrsto po tem, ko končam svojo grozdno očiščevalno kuro, ki sem jo začela včeraj... Vendelina jr.

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

9. okt 2006 10:58

hvala lepa za ideje! danes bo za kosilo polentina zloženka z blitvo po moje... upam, da bo ratalo. poročam o rezultatu. lp ninky

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. okt 2006 11:25

Vendelina, a ima tvoja očiščevalna kura kaj veze z Loccitane kozmetiko? (sprašujem zgolj iz firbca). Zdajle jeseni imajo grozdno kolekcijo, pa varianto očiščevalne kure...

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

9. okt 2006 15:40

Vendelina jr. kakšna pa je ta grozdna očiščevalna kura? Lahko napišeš prosim? LP! fakin712

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti