Kaj s špinačo

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

16. okt 2006 9:43

Vem, da odsvetujejo pogrevanje špinače, vendar za "šokiranje" še nisem slišala Rada pa bi kaj več izvedela o tem. lp Anamarija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. okt 2006 10:45

ravioli, ker jih lahko tudi zmrzneš:) Veri

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

16. okt 2006 14:16

Kolega, ki dela v prehrambeni industriji je danes na terenu. Sporočam takoj, ko mi ponovno razloži. Dodija

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

16. okt 2006 14:22

ma v bistvu mamo mi blitvo samo vsi govorimo kot da je špinača .... pomoje je itak več al manj isto ... špinače taprave še nism jedla ... delam samo iz blitve in pa kopriv

neznan uporabnik

16. okt 2006 14:34

Špinačna pita testo: 20 dag moke 8 dag masla ali margarine 1 jajce sol nadev 450g špinače (jaz sem imela nasesekljano, zmrznjeno :() 1 kisla smetana 2 jajca vegetka muškatni orešček česen porazdeliš testo po manjšem pekaču, vliješ nadev in daš pečt na 180-200 o C približno pol ure, jaz sem morala še pokrit s folijo, ker je bilo testo prej gotovo in nadev še ne. Pa dober tek :) Lepo bodite

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

18. okt 2006 14:22

Dragi moji ! Po dolgem čakanju, sem uspela pridobiti točno informacijo o hrambi špinače doma. Priporočljivo je špinačo kupiti v zmrznjenem programu zato, ker je doma nimamo možnost zamrzniti (šokirati) v zelo-zelo kratkem času, t.j. takoj. Če jo pa imamo in jo bomo tudi shranili za zimo, je potrebno špinačo po obiranju v najkrajšem času oprati, prevreti in premleti, ter v zelo tankih plastih takoj zamrzniti. Vsako zavlačevanje tega procesa pripelje do večjega izločanja nitritov, kar je zdravju bolj škodljivo, kot je špinača lahko zdrava. Tudi rok porabe iz skrinje je zelo kratek. Priporočajo največ do 2 meseca. Glede na pridelane količine na vrtovih pa predvidevam, da je to v tem roku itak nemogoče pojesti. Mi jo imamo sicer zelo radi, ampak nikakor ne tako, da bi bila tedensko na mizi. S tem vam nikakor ne želim soliti pameti in preprečevati nadaljno predelavo. Vsak se odloči sam. Gre samo za dopolnitev nepopolne informacije, ki sem jo pred časom oddala. Je pa res, da se špinača da čudovito nadomestiti z blitvo (še posebaj za zimsko shranjevanje). Še enkrat poudarjam, da je tekst dobronameren. Lep dan :) Dodija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti