Kako shraniti peteršilj?

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

tema odprta - 6. okt 2006 11:45 | ogledi: 18.038 | odgovori: 16

Zdravo.

Dobila sem precej svežega peteršilja in me zanima, kako ga shraniti, da bo v čim večji meri ohranil dober okus in lepo barvo. Razmišljala sem, da bi ga enostavno nasekljala in dala sušit v pečico na peki papir, ampak nisem prepričana na koliko stopinj in kako ga potem shraniti suhega. Ali pa morda nasekljanega zalila z oljem in v hladilnik? Kaj menite? Zamrznjen mi namreč ni najbolj všeč.

Hvala za nasvete!

Živa

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

6. okt 2006 12:12

S soljenjem. Se pravi plast nasekljanega peteršilja, posoliš in tako nadaljuješ. Kozarec zapreš. Se obdrži, preverjeno. Pozdravček Marika

Zvončica  

član od: 20.7.2006

sporočila: 170

6. okt 2006 13:45

Delam na isti način kot Marika s tem da nasekljanega dobro solim, premešam in potem dam v kozarce. Lahko pa tudi nasekljanega damo brez solenja v plastično posodo (velikost po izbiri) in ga damo v skrinjo ter uporabljamo za tekoče potrebe. LP in sončen vikend. Zvončica Sporočilo je spremenil(a) Zvončica dne 06. okt 2006 13:45:42

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

6. okt 2006 14:56

Operem, osmukam, zmeljem v multipraktiku, dam v plastično vrečko in poravnam( debelina 100g. čokolade) zamrznem. Ko rabim odlomim primeren košček. Pozdrav, antonija

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

6. okt 2006 17:34

Peteršilj posušiš na zraku in ga daš v kartonsko škatlo. LP Bogomira Bogomira

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

6. okt 2006 18:27

Jaz pa vzamem peteršlji in malo zelene, na drobno nasekljam, dam v manjše plastične posodice ter v zmrzovalnik. Čez zimo vzamem posodico in skrinje, z žlico postrgam koliko peteršilja pač potrebujem, plastično posodico pa vrnem nazaj v skrinjo. Je čisto isti kot svež. Posušenega jaz ne maram. Pozdravček!

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

6. okt 2006 18:43

Kdor petršilj zamrzuje.... je meni zelo všeč, (tako sem počela včasih), da se ga da v vodo v tiste male posodice za delanje ledu. Ko zamrznejo, jih predeneš v vrečko in nazaj z zamrzovalnik. Pa lahko spet delaš novo rundo. Pozdravček Marika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. okt 2006 20:08

antonija8 je napisal/a:
Operem, osmukam, zmeljem v multipraktiku, dam v plastično vrečko in poravnam( debelina 100g. čokolade) zamrznem. Ko rabim odlomim primeren košček. Pozdrav, antonija
Jaz delam podobno. Nič ga ne meljem, še vlažnega od pranja ga dam v plastično vrečko in dobro stisnem in oblikujem nekakšno klobaso premera približno 2 cm in dam v zmrzovalnik. Zmrznjeno prestavim v drugo vrečko iz katere ga po potrebi narežem. Če je pred zmzovanjem suh, se ne sprime, če je premoker se teško reže zaradi ledu. Jaz sem stem zadovoljen, mika pa me vseen da bi poskusil varianto sol - petršilj od marike. ežoj

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

6. okt 2006 21:48

Jaz petršilj operem in ga na prtiču malo osušim. Nato ga nasekljam in ga spravim v plastično posodo, najraje od Benka, ker mi je zelo priročna. Kar precej petršilja gre vanjo. Posodo dam v zmrzovalnik in mi je na razpolago do novega. Balenka

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

6. okt 2006 22:05

Tudi jaz peteršilj operem in ga dobro posušim-če je suh, se lepo seseklja in tudi zmrznjen ni sprijet.Dam ga v plastične posode in v zmrzovalnik,uporabljam pa enako,kot svežega. Suh mi ni preveč všeč, ker izgubi vso lepo zeleno barvo. lp ela Sporočilo je spremenil(a) ela dne 06. okt 2006 22:06:11

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

7. okt 2006 8:23

natrgam d atako da dam stebla stran in ostanejao samo listi ki jih dam v stroj za sušenje sadja ter posušim. Ko je suh-recimo 15-20 minut ga z rokami nadrobim in dam v plastično posodico-eno večjo ter eno manjšo ki jo imam zmeraj med drugimi začimbami...Takšnega imam najraje ker mi je zmeraj pri roki in ga tako kar precej porabim. lucijana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti