Kako shraniti peteršilj?

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

7. okt 2006 9:10

seklanje ali celo mletje v mesoreznici,ali bog ne daj v mulipraktiku, peteršilj tako zmatra, da je praktično neuporaben in namesto aromatičnega peteršilja imamo za zimo le neko zeleno travo brez vonja in okusa. Peteršilja nikoli ne smemo grobo obdelovati, tako da izpusti sok in s tem tudi eterična olja.Pteršilj operemo -obvezno osušimo, potem pa rahlo narežemo z ostrim nožem,brez mečkanja.Narežemo, tako da na deski ni zelenih sledi, da torej ne izpusti nobenega soka. tak SUH peteršilj potem damo v pvc skodelice -ne bašemo,mečkamo itd. napolnimo na rahlo in zamrznemo.Takšnega-suhega zamrznjenega potem uporabimo za kar koli.Meni se zelo obnese in kar je najvažnejše-tak peteršilj ima okus po peteršilju.Tudi sama sem včasih mlela,sekljala,mečkala inkajtijazvemkajševse, ampak na tak način imaš sam sebe za norce, ker misliš da si dal v hrano peteršilj, v resnici bi bilo pa vseeno, če bi dal kakšno travo. binca2

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. okt 2006 12:36

Ej, binca, čist se s tabo strinjam, tudi sam sem mislil napisati nekaj takega, potem ko sem napisal kako jaz shranim petršilj. Edino mislim da je nanj izločanja eteričnega olja pri mom načinu ( čeprav ga stisnem ) kot če bi ga sekljal. Ti vztrajaš, da mora bit suh, mani se pa zdi, da je boljše če je mal moker, da se lepše zmrzne in se pol ( zmrznjen ) lepo reže za uporabo. bodi lepo pozdravljena ežoj

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

7. okt 2006 18:09

Hvala vsem za uporabne nasvete! Peteršilj sem nasekljala in zamrznila v plastični vrečki. Upam le, da bo ohranil podobno aromo in barvo. Lep sobotni večer! Živi

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

7. okt 2006 19:30

Prav iz vseh teh izkušenj ki ste jih napisali še vedano prisegam na posušen peteršilj.Ko ga damo zamrznit izgubi aromo in ledeni kristali ga naredujo brez okusnega.Posušen pa ne izgubi niti arome niti svojih zdravilnih lasnosti .Pred uporabo ga je treba samo lepo med dlanmi podrgniti da mu povrnemo aromo in že je za uporabo. LP Bogomira Bogomira

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. okt 2006 12:41

Opran in posušen petrešilj ( na centrifugi za solato) dam v plastično vrečo in zamrznem. Zmrznjeno obdelam z valjarjem, da se zlomi in shranim v plastično posodo. Iz nje jemljem po po potrebi. Pametno je tako zamrniti tudi posamične šopke, ki ostanejo pouporabi svežega. frina Sporočilo je spremenil(a) frina dne 08. okt 2006 12:42:38

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

8. okt 2006 13:16

Kakih 6 vejic peteršilja prepognem na pol in zavijem v alufolijo tako, da pride čimbolj na ozko (10 cm dolgo in cm široko). Dam v zmrzovalnik. En zavitek ravno zadostuje za pripravo celega kosila. Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti