Das perfekte dinner

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

tema odprta - 5. okt 2006 19:21 | ogledi: 2.618 | odgovori: 14

Ali kaj gledate to oddajo - reality - na VOX. Pet ljudi, vsak dan en kuha, se ocenijo med sabo, na koncu tedna en dobi 1500 eur za nagrado.

Čeprav ne razumem dobro nemško uživam, ko gledam, kako pripravljajo razne jedi, dekorirajo mize, odpirajo posebna vina... vse za tistih 1500 eur. Pa vsakič znova sem presenečena, kako velika ponudba hrane - v raznih specializiranih trgovinah - je v Nemčiji. Pri nas še škampe težko kupiš...

matilda

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

5. okt 2006 19:30

Ja, jaz jih spremljam! Ta teden so samo štirje. Tudi jaz ne razumem preveč dobro nemško, vendar skombiniram s sliko, pa nekako zakapiram. Dobiš kar dobre ideje za dekoracijo in pripravo hrane. Sploh pa občudujem pogrinjke. Res pa imajo specializiranih trgovin, da dol padeš! LP. Suzana

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. okt 2006 21:04

Pa vedno občudujem njihova stanovanja - večina imajo sicer ikea stil. Pa všeč mi je, ker se nič ne kregajo, ampak se res trudijo naredit tisto "najbolje kar znajo". matilda

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

5. okt 2006 22:49

kdaj pa je ta oddaja? Aki

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

5. okt 2006 23:37

jaz sem tudi redni spremljevalec te oddaje .....nekateri so pravi umetniki z kombinacijo....nekatere jedi pa ne bi niti probala...hihihi...najbolj se mi je vtisnil spomni, ko je nekdo dal juho v izdolbeno papriko, potem mislim, da tud juho servira v krompirju in še nekam ...tako da je serviral tri juhe v različne zelenjave ...krasna domislilca... hecno je, ko jih gledaš kako se lotijo kuhanja ..... aki oddaja je vsak dan ob 19.00 na wox ...samo med vikend ni....ali kakšnih nemških praznikih, ki jo imajo.....nekdo povabi vseh 4 gostov, ki tekmujejo med seboj tisti teden za denarno nagrado...in morajo obvezno pripraviti predjed, glavno jed in sladico....potem pa vsak gost oceni po svojih presoji 1-10 ...konec tedna v petek pa se ugotovi kdo je dobil največ točk in tisti dobi dinarčke oddaja je zanimiva saj morajo pripraviti vse ti obroke kakor pomembna je tudi dekoracija mize in postrežba ...vse je v šteto v točke oziroma ocenitev..... lahko noč.... vegeterianka

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

6. okt 2006 4:34

No zanimivo. zivim v tujini, kjer preko satelitske tv spremljam Discovery-Travel and living in spremljam ocitno "original" (ali pa je original nemska verzija) te oddaje, ki se dogaja v UK. ravno tako med sabo tekmuje 5 bolj ali manj amaterskih kuharjev, na koncu pa jih po enakem sistemu caka nagrada v vrednosti 1000 funtov. Res je precej zanimivo pokukat v stilu "Big Brother-ja" v nekogarsnjo kuhinjo, vmes pa se gostje se malo sprehodijo po stanovanju gostitelja tako da dobis o osebi se malo boljsi vtis. serije potekajo ze nekaj casa in precej je odvisno tudi od "nastopajocih", tako da je enkrat bolj in drugic malo manj zabavno. me je pa malo razocarala ravno zadnja "runda", saj je bila ena "prepotentna" anglezinja tako polna sama sebe, da se je odlocila da ne da nikomur visje ocene od 3 - pa se to je dala samo enemu, ki je vso stvar zares perfektno izvedel, samo zato, da bi zmagala sama; Kar pa potem povsem spremeni "vic vse igre". No samo toliko o drugi razlicici te oddaje in soncen pozdravcek iz Shanghaija Teja teja-kit.

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

6. okt 2006 6:19

Osebno jo gledam že nekaj mesecev, sem ter tja spustim oddajo (sprehodi z malčkom, zvečer gledamo dnevnik, je ravno takrat na sporedu, zato gledam ponovitev ob 11.25(30)). Meni osebno je prav zanimivo gledati ljudi, kako pripravljajo jedi, nakupujejo, kakšna so stanovanja, vsi nimajo stil Ikea, kako dekorirajo mize, kaj se zgodi med kuho.....enemu je padla pečenka na tla, dobro, da je imel dve, smola, tista, ki je padla na tla se je lepše spekla...........tista s tremi različnimi juhami meni osebno ni bila ravno naj naj, juho je dal v surov izdolben krompir, juhe so bile hladne in tudi niso bile ravno dobro sprejete......a ideja ni slaba......le malce bolje bi morala biti izvedena...............Drugače se se recepte dobi na vox-ovi strani, imajo tudi forum, kjer komentirajo.....

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. okt 2006 8:47

Najbolj zanimivo je, ko komu kakšna stvar ne rata, pa potem ravno tako spacka nekaj ven in mogoče izpade stvar kar ok. Všeč mi je, ker so med sabo vljudni, res preživijo lep večer, saj sami niti nimamo veliko priložnosti (ali časa, pa tudi denarja), da bi naredili tako idealno večerjo, s pogrinjki vred. Imam občutek, da taka oddaja pri nas ne bi imela možnosti, ker bi se skregali in skritizirali že po pvem večeru. matilda

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

6. okt 2006 9:00

teja-kit. je napisal/a:
... preko satelitske tv spremljam Discovery-Travel and living in spremljam ocitno "original" ... Teja teja-kit.
Kateri Discovery spremljaš? Evropski? Kdaj je ta oddaja na sporedu?

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

6. okt 2006 9:45

rdkapica je napisal/a:
teja-kit. je napisal/a:
... preko satelitske tv spremljam Discovery-Travel and living in spremljam ocitno "original" ... Teja teja-kit.
Kateri Discovery spremljaš? Evropski? Kdaj je ta oddaja na sporedu?
rdkapica! skrbi me da tega programa v Sloveniji ni. Vsaj jaz ga nisem nikdar prej videla tam. Gre za "pod" razlicico Discovery programa. poleg ze omenjenega obstaja se Discovery-home and living, pa mogoce se kaksen drug. mogoce se pa kaj od tega da najti tudi preko neta, sama se nisem preverjala. se en, zdaj ze popoldanski pozdrav Teja teja-kit.

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

6. okt 2006 10:13

no pa sem nasla nekaj. za tiste bolj anglesko govorece/razumevajoce, je tole link za oddajo o kateri sem govorila. http://web.channel4.com/life/microsites/C/come_dine/w ce pa jo komu uspe "ulovit" kje v "vasi" dezelici pa sploh 3x Teja teja-kit.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti