Žemljice

gobica10  

član od: 3.8.2011

sporočila: 10

9. apr 2016 13:54

Ne bom kvaril recepta, a na 1000g moke je 60g kvasa pol preveč. 

1000g moke

20g soli

20g sladkorja

30g kvasa

550g vode, del vode lahko nadomestite z mlekom.

Testo naj bo res dobro pregneteno, pa ne jih preveč ushajat. Preden daste žemljice pečt jih poškropite z vodo, čisto fina meglica in na dno pečice obvezno lonček vrele vode, da bo v pečici para.



gobica10

Sporočilo je spremenil(a) gobica10 dne 09. 2016 13:54

jasmina32  

član od: 9.9.2014

sporočila: 3

9. apr 2016 18:39

Hvala vsem za odgovore in nasvete..ja vrelo vodo sem imela v pečici dano da je para bila...pa potem vlažno krpo čez njih ko so bile pečene..saj pravim okusne so bile a barve ni kot se vidi z slike, bom naslednjič poskusila manj kvasa pa z mlekom namazat in bom poročala rezultate.

lp

 

 

jasmina32

jasmina32  

član od: 9.9.2014

sporočila: 3

11. apr 2016 11:19

Pozdravljeni, spet se oglašam, da poročam, no uporabila sem vaše nasvete, uporabila tudi recept , ki ga je podala gobica10, žemlje pred peko premazala z mešanico mleka in rumenjaka, po nekaj minutah peke premazala še z oljem in žemlje so videti res dosti boljše, prav tako na dnu posodo z vrelo vodo

jasmina32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti