Moj veliki jaz

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 5. okt 2006 10:07 | ogledi: 3.511 | odgovori: 38

A ste gledali včeraj zvečer na SLO 1? Jaz sem skoraj dol padla. Sem zadevo kar posnela. Lahko bi dali kar naslov - kako si v mesecu dni uničiti zdravje? Pa tisti tip, ki poje vsaj dva ta velika hamburgerja na dan, pa še ženo je za roko zaprosil v McD... In kozarci z 1,8 litra prostornine...

Loni Makaroni

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

5. okt 2006 10:20

Ja sem gledala- ker sem čakala na bar. Že tako ne maram McD.. potem pa še to. Sem se pa veliko naučila! Lep dan in veliko se smejte

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

5. okt 2006 10:20

sem gledal, ja.... noro, česa vse so američani sposobni, kar težko za dojet... Drejček

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

5. okt 2006 10:34

Jaz sem ga gledala že v kinu. Upam da ste opazili, da so njihovi meniji več kot enkrat večji od našega največjega, tako da mi ni jasno kako sploh to lahko pojejo. Sem si pa zapomnila enega človeka, ki vsak dan poje en big mac pa je suh ko šibica. Po filmu mi je bilo jasno zakaj dejansko ti diši ta hrana, se pravi zaradi sladkorja, ki je skoraj v vsaki hrani. Upam pa, da je pri nas manj ljudi kot pri njih, ki jedo to vsak dan. lp, Marija

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

5. okt 2006 10:57

Meni so se zdela zanimiva tudi šolska kosila, ki jih imajo na voljo otroci v šolah. Očitno je treba že otroke navadit na tako prehrano, da potem postanejo odlične stranke, ko so starejši. Če prav pomislim, se je tudi pri nas razpaslo praznovanje rojstnih dni v McDonaldsu, kjer imajo ponekod prav posebne prostore v tovrstne namene. Obup! Moram reči, da me je ob gledanju filma prav minilo do te hrane, pa čeprav jo jem samo 2-3x letno. piščanec

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

5. okt 2006 11:13

No, midva greva v McD. približno 2x na leto, in to predvsem zato, ker je nezdravo in zanič. Kar se mene tiče, imam rada njihov sladoled, pa mogoče pito, pa še to zelo zelo redko. Hamburgerji mi sploh niso všeč, vse je tako umetno. Moj dragi pa pravi, da brezveze da greva tja, ker se on itak ne naje niti od 3 največjih hamburgerjev, gre pa kot za šalo 5 čukov. Potem pa pride domov in sprazni še hladilnik. Po mojem imajo zato večje porcije, ker...to je hrana brez vsakršne energije. Lahko poješ 10 hamburgerjev, pa ne boš sit..in Američani jejo to vsak dan...želodec se sicer raztegne ob vsej tej količini hrane, sit pa ni! jessy6

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. okt 2006 11:17

Tudi jaz sem načrtno gledala to oddajo, ker sem bila od hčere opozorjena na njo. Kar se je z tem človekom zgodilo potem, ko je cel mesec jedel samo to hrano, je nekaj grozljivega. Vedela sem, da je dosti sladkorja in maščobe noter, da je je pa toliko, to mi je pa nekaj novega. Pa njihove mere za porcije so tudi grozljive. Ne gre mi v glavo, kako lahko neki človek popije toliko coka cole v enem samem obroku?In poje tisto mega porcijo hrane? Zato pa so Američani tako močno debeli in grozljivi na pogled. Da šole od izobraževanjado prehrane niti ne omenjam. Eno je, če je človek zaradi zdravstvenih težav debel, drugo pa je, če od prehrane. Mislim da je pri njih glavni razlog njihov način prehranjevanja. Moja prijateljica se je pred 2 letoma preselila v Ameriko in je prvi mesec dobila gor kar 6 kg, dokler se ni malo znašla in začela sama kuhati. Pri njih je zelo malo trgovin, ki bi prodajale meso in zelenjavo, ker baje američani NE kuhajo doma, ker so kao zelo zaposleni in se hranijo izključno z pripravljeno hrano. Mislim, da bi jaz kar tam crknila od lakote, kljub temu, da zelo rada jem. Mi pač tisti plastični in umeten okus ni všeč. Ne pravim, da tu pa tam, ampak skoz?...Groza! Sama jem v Mc Donaldsu mogoče 2-3x na leto. Pa še to ne vedno, pač stvar navade in okusa. Kaj pa povzroča taka hrana, pa smo sinoči itak videli. Da o reklamah, kako njihovih, tako naših ne govorim. Lepo kuhajte še naprej in bodite zdravi. Kyara

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

5. okt 2006 11:22

Jessy6, problem je ravno v kalorijah te hrane! Popolnoma res je, da lahko poješ 3 hamburgerje, pa še nisi sit, oz. lahko za večerjo poješ še tri. Vendar s tem dobiš toliko kalorij, da ti še naslednja dva dneva ni treba jesti (ampak lušta se pa ti!). Sicer so nas pa na faksu učili, da do občutka sitosti prihaja na tri načine, ki morajo biti vsi izpolnjeni, če želimo občutiti sitost: 1. koncentracija nečesa v krvi (res se ne spomnim česa, mogoče sladkorja, ampak ne vem) - ta pogoj pri McHrani ni problem 2. raztegnjenost želodca - ta je že problem, ker si z zelo kalorično McHrano ne raztegnemo želodca z 1 hamburgerčkom, čeprav nam pamet pove, da domač zrezek s skledo solate ne bi imel več kalorij 3. čas žvečenja - to pa je največji problem McHrane, vse kar dobimo na pladnju, je že napol prebavljeno (kruh brez skorje, meso kar razpada, kumarice bi lahko pogoltnil cele, pa se ti ne more zataktnit, itd.), tako pojemo hamburger v prb. 1 min (fantje) in 1.5 min (dekleta) in kosila je konec! Upam, da nisem preveč zatežila, tudi meni njihova hrana v osnovi ni slaba, vendar se mi je tudi ni problem izogibati. Upam, da je ta film prepričal še koga! LP, piščanec

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. okt 2006 11:31

Mene je poleti imelo, da bi omenila Supersize me v diskusiji o fritezi ali pa cvrtju - pa je bila diskusija že brez tega dovolj pregreta... Film daje naslednje iztočnice za razmislek: - Navajanje na hitro in poceni hrano do te točke, ko "hitra hrana" postane življenski stil (v smislu, da za malcio ješ džankfund, pa da greš z družino na džankfud, pa da džankud ješ v avtu in zraven še malo telefoniraš in rigaš, pa da si džankfud prineseš v pisarno, tako da vsa pisarna smrdi, pa da džrankfud prineseš domov in smrdi dom...in končaš na džanklajfu) - Navajanje na hitro in poceni hrano pri otrocih, tako da že zgodaj razvijejo slabe prehranjevalne navade in bolezni - Sladkor, sol in ocvrto - to je preverjena kombinacija za slabo zdravje in kratko življenje (model, ki je jedel burgerje, krompirčka pa ne, je suh in nima previsokega holesterola - ampak, lepega, dolgega in kvalitetnega tretjega življenskega obdobja ne bo dočakal - tisti burgerji se bolj počasi pacajo po telesu, amapak zanesljivo se pacajao). To, da so v ZDA večje porcije, ne pomeni, da se v Slo ne bo zgodila ena močna odvisnost od Mcburgerjev in podobne nesnage. Tudi mala porcija je nesnaga - bo šel pa proces malo bolj počasi, ampak vedno se pride do Mcdebeleosti. Pa tudi pri nas se porcije večajo. Kar pojdite v en multikino in poglejte, koliko pokovke (ki je ena sama svinjarija) prodajajo! Ali mi kdo lahko, prosim, navede en sam dober razlog, zakaj je treba med gledanjem filma jesti pokovko in piti kolo (in srkati zadnje kaplice na dnu kozarca, da sliši vsa dvorana9? Zakaj je sploh treba jesti med gledanjem filma? A doma tudi pred tevejko ljudje jedo (bljak bljak bljak) in hrana ostaja v gubah od kavča? Nisem popolnoma proti hitri hrani - ampak so tudi bolj kvalitetne hitre hrane in če ni druge, imamo še vedno možnost izbrati malo boljše in hitro - sama mnogo raje izberem kakšno pico (mala porcija) ali pa kakšen mali kebab s sirom in melancanami. Vendelina jr.

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

5. okt 2006 12:10

Gledala, ja, in bila šokirana! Je pa moje mnenje tako, da tudi tovrstna hrana ne škoduje v zmernih količinah tu in tam. To, kar je počel "glavni igralec", je itak ekstrem in si težko predstavljam, da ljudje to dejansko počnejo (čeprav očitno počnejo). Sama si občasno privoščim kak pomfri ali sladoled v McD povsem brez slabe vesti, sploh v tujini (ko mi malo "svinjarije" prav zapaše:), enako tudi kebab in burek (ki navsezadnje nista nič bolj zdrava), ker potem te kalorije itak porabim z malo rekreacije. Je pa vrag, če nič ne migaš, to pa! Kot pri vseh stvareh sta torej tudi v tem primeru potrebna zmernost in zdrava pamet. Pogosto pa doma spečem burek, pomfri, naredim hamburger... No, to je pa že druga pesem! Lep dan! Živi

Barb31  

član od: 21.9.2006

sporočila: 81

5. okt 2006 12:15

Ko sem včeraj gledala ta dokumentarec oz. karkoli že, je bila moja edina misel skozi skoraj celo oddajo: Hvala bogu, da lahko živimo na vasi!!!! (Pa četudi postaja moje naselje že kar konkreeeeetna vas!) Saj imajo reklame za tovrstno hrano in podobna kao "nujna" življenska sredstva za "kao" = po njihovem mnenju (!!!) normalno življenje, doseg tudi že do nas, ampak vseeno - dokler bom vsak dan kuhala vsaj en topel obrok svojim otrokom in za praznike pekla dvakrat s čokolado oblite potičke in zaradi mene tudi pohane piške in velikokrat tudi kaj prejšnji dan kuhanega pogrela, predvsem pa se skupaj z mojimi moškimi dobivala ob družinskem obedu vsaj nekajkrat na teden, mislim, da imajo potem lahko tudi moji otroci še nekaj upanja v ta v čudne vode spreminjajoč se svet! Barb31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti