Oblaki ali sonce?

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

tema odprta - 5. okt 2006 9:53 | ogledi: 2.568 | odgovori: 30

Spoštovani!

Zakaj ni več tako kot je bilo? Kaj se dogaja z nami?

Zadnje čase je na tem portalu vse več nerazumevanja, modrovanja, napadanja, žaljenja in kar

je najhuje obsojanja.

Vsako temo, ki se jo dotaknemo se konča s prepiri, zakaj?

Če odgovoriš na določeno temo, samo čakaš, da te bo nekdo napadal, žalil, kaj morda res slabo

beremo? Ali smo res po značaju taki, da komaj čakamo, da bomo lahko nekoga prizadeli, žalili,

osmešili, ponižali, obsojali?

Razumljivo je, da nas je veliko. Prav je tudi, da vsak pove svoje mnenje. Čeprav se z nečim ne

strinjaš, mislim, da se da povedati (vsaj potrudimo se) drugače, na lepši način ali se motim?

Drži, da smo eni bolj občutljivi drugi pa manj, mislim pa, da vsak raje prebere lepo besedo, kot ne.

Še nikoli nisem doživela, da bi me nekdo obsojal z besedo zavist. No, včeraj sem tudi to dočakala,

od osebe, ki me sploh ne pozna, s kakšno pravico? Zame ni hujša žalitev, da se mi dela krivico.

Ali želimo preživeti skupaj še veliko prijetnih uric? Ali želimo si z nasveti obogatiti ne le kuharsko znanje? Torej trudimo se biti bolj razumevajoči, spoštujoči do sebe in drugih.

lp

Anamarija

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. okt 2006 10:21

Anamarija, ne si zadeve gnati k srcu, nima smisla. Tudi sama sem doživela podobno in nekaj časa mi je bilo res hudo. Bilo je pravzaprav huje kot pri tebi, saj mi je popolna neznanka pripisala psihične motnje in to samo zato, ker sem opozorila na možnost zdravstvene težave, ki me je doletela pri 3MD dieti. Na forum prihajajo ljudje z različnimi nameni - eni radi kuhajo, pa iščejo kakšno novo idejo, imaš pa take, ki se pridejo na forum napihovat in delat važne. (Nekaterim celo uspe pridobiti oboževalce) Malo so tudi nerazščiščena pravila - stare kuharje je že parkrat pogrelo, ko nekateri dajejo v oceno recepte, ki so že zdavnaj v bazi - samo ime jim spremenijo. Zadnjič se je nekdo bahal, da njegova mama peče in potem zamrzne papriko ...halooo?? Potem pa ne veš a se ljudje zezajo, ali res mislijo da drugi ne obvladajo niti najosnovnejših receptov in se je kuharija začela z njimi. Seveda bi bilo bolje, če bi se v takih primerih vsi zadržali in bili strpni. Samo - starejša kot sem, bolj razmišljam da od same strpnosti tudi ne more biti koristi in napredka. Če bodo zadeve šle takole naprej, se na to stran ne bo več splačalo gledat novosti. Morda bi bilo treba prevetriti tudi plačilo pluska z objavljenimi recepti, saj nekateri res že preveč "smetijo". Je pa res, da se stvari da povedat vljudno, da ne gre za atentat če nekomu tvoj recept ni všeč, da ima pravico do mnenja tudi tisti, ki se s tabo sploh ne strinja, da se spodobi zahvaliti tistim, ki so poslali odgovor na tvoje vprašanje... Sicer pa zadnjih nekaj let manire itak niso več v modi. Lisa

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

5. okt 2006 10:28

Čao, Anamarija, tudi jaz sem že ramišljala o tem. In res, jaz se kar bojim napisat kako mnenje, ker me je dobesedno strah, da bom napadena in zbombardirana od vseh strani. In tako pišem samo še tiste, "polikane" odgovore, kjer se pač z vsem strinjam, če se ne, raje ne napišem. In če vidim, da se na neko temo začnejo mnenja kresati na vse strani, pač ne berem več in niti slučajno ne komentiram. Je pa žalostno, da nekdo vpraša za mnenje in v pričkovanju odgovorov in nasvetov, ki naj bi bili v pomoč, se začne obsežna razprava kako je nekdo trapast in nerazgledan, pa vse dela narobe itd.... in ko je kaka oseba opozorjena naj ne žali - kaj hujšega, kršena je svoboda govora! Ampak recepti in nasveti so pa še vedno zakon! In jaz bom še sodelovala na Kulinariki in brala forume, samo vse to skozi "filter"! Ob prvi nesramni besedi je tema zame zaklenjena. Lep pozdravček, S.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. okt 2006 11:31

So/smo pač na tej strani sami zakompleksani in zafrustrirani... Vse to kaže na nek vzorec obiskovalcev, ne? (In potihem vsak točno ve, kaj mora napisat, da bo všeč drugim). Ampak to so/smo naredili sami... Jaz obiskujem tudi druge forume, pa ni nikjer tako dlakocepsko kot tukaj... In tudi jaz zdaj odgovarjam z veliiiko rezerve. (Obsojena kot kešerka in razvajenka). In verjemite, kar nekaj jih poznam, ki nočejo sodelovati ravno zaradi tega.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

5. okt 2006 13:54

Anamarija1, se popolnoma strinjam s teboj in podobno je na vseh forumih. Se že najde kdo, ki misli, da je "posisal" pamet vsega sveta. Lahko rečem, da sem prav čakala, kdaj bo počilo na tem forumu, saj dokler so bile teme samo kuharske je bilo kar v redu. Kot pravijo predhodnice, ne se sekirat in pojdi preko tega. Pač eni radi sproščajo svoje frustracije tukaj gori, ker jih drugje nihče ne upošteva. Lep dan ti želim L.

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

5. okt 2006 14:38

"Zadnjič se je nekdo bahal, da njegova mama peče in potem zamrzne papriko ...halooo?? Potem pa ne veš a se ljudje zezajo, ali res mislijo da drugi ne obvladajo niti najosnovnejših receptov in se je kuharija začela z njimi." Jaz papriko tudi spečem, ohladim in zamrznem, po odmrznenju pa pripravim kot običajno. Sicer pa prisegam na strpnost. Ko pribito pa, če stopiš mački na rep, zamijavka in potem leti perje. Lp Dolores

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. okt 2006 14:45

oh Dolores - ti, pa še na stotine drugih žensk to počne- in to že dolga leta.....a ne? Ravno v tem je vic mojega pisanja - nekateri nam enostavno "prodajajo" ena znanja, ki jih že vsi obvladamo. Pa če bi to počeli takole v debati, na forumu...OK, ampak ne, pišejo kot avtorji receptov in to celo dajejo v oceno -nam bedakom, ki za te reči še nikoli (izgleda da res tako mislijo) nismo slišali. A se tebi res ne zdi malo čudno, ko odpreš "novi" recept, tam je pa prepis iz vrečke na moki, ali kaj podobnega? Se ti čisto zares to ne zdi malo...ne vem kaj bi rekla? A se tebi ne zdi, da se s tem počasi, pa vztrajno zbija vrednost temu portalu? Lisa

_pikica_  

član od: 1.9.2006

sporočila: 208

5. okt 2006 14:49

ja nakateri so res nesramni... pomoje da oni niso kaj dosti sprejeti v družbi, zato pa so taki... napadalni, jezni,prepirljivi... rea veliko spoštovanje tistim ki se ne kregajo nazaj ampak so tiho. jaz na delu strežem tako da sem navajena marsikaj "požreti". ampak mislim da je to najbolje. ne moremo se vsi kregati, tudi prijazne dušce mormo bit kajne se strinjam:strpnost, strpnost in še enkrat strpnost lp

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. okt 2006 17:20

No punce ne bit tko hude. Verjetno jih obiskuje kulinariko tudi kar nekaj začetnikov, ki jim prav pirdejo tudi recept za pečenje paprike itd... Nenazadnje sem tudi jaz na kulinariki izvedela kako se najlažje spečejo in olupijo paprike pa nisem začetnica v kuhinji. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. okt 2006 17:27

Mene pir receptih bolj moti to, da ko je kakšen recept objavljen potem napišejo spodaj še 15 verzij kako druge nekaj kuhajo. Bi mi bilo bolj všeč, da bi objavili svoj recept, ne pa da poskušajo spreminjati obstoječega. jade

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

5. okt 2006 17:34

Anamarija 1 je želela povedati nekaj drugega. Žal jo razumemo samo ljudje , ki smo občutljivi za krivice...vsi ostali žal, si zatiskate oči in dalje sadite rožice, kot , da se ni nič zgodilo. Še vedno vas rada prebiram, ob marsikateri temi me tako srbijo prsti in jezik...ker pa imam pač pečat in sem preponosna, da se skrivam pod drugim nickom...ker se mi konec koncev tudi ni treba... vas vse lepo pozdravljam, vendar vam polagam na srce...VSAK IMA LAHKO SVOJE MNENJE in svoj pogled na naravo, ljudi, živali in tudi hrano. POZDRAVČEK l Petra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti