Oblaki ali sonce?

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. okt 2006 11:10

Gostenn, zakaj moramo vedno vse požreti in biti tiho? Če ti nekdo fajn stopi na prste? Zakaj se moramo odmakniti? Če se nas večina trudi, da lepo odgovori, svetuje, navsezadnje tudi kritizira, če je potrebno, vendar na lep način. Zakaj je to nemogoče za določene ljudi? Saj tudi mene velikokrat kaj razjezi, da bi kakšnega počila, nato se ugriznem za jezik, si zavežem prste... Ne vem, včasih se sprašujem ali se tak človek sploh zaveda, kaj napiše... Hvala, vsem za spodbudne besede, lp Anamarija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. okt 2006 12:43

Sandro Pertini, nekdanji italijanski predsednik, je enemu svojih najhujših političnih nasprotnikov rekel nekako takole: Nikakor se ne strinjam s teboj, a dal bi tudi svoje življenje, da lahko tudi ti poveš svoje mnenje. Če bi se vsi mi ravnali po načelu Ne počni drugemu tistega, kar ne želiš, da bi on počel tebi, bi bilo pod tem milim nebom vsakovrstnega prerivanja in obkladanja veliko manj. Za vse nas je dovolj prostora, smo že enkrat ugotovili, da nas naj razlike združujejo in ne razdvajajo. Še vedno pa sem prepričana, da je Kulslo eden najbolj strpnih forumov, ne glede na občasne praske. Vsak od nas ima kdaj slab dan, pragi tolerance so različni - kar se meni zdi smešno spravi nekoga drugega v "luft" do neba -, kar si jaz vzamem k srcu, si morda nekdo razlaga kot nekaj povsem običajnega... Pač vsak od nas sčasoma osvoji neka pravila igre in se temu primerno ravna. Eni se umaknejo (umaknemo), drugi še bolj pametujejo (pametujemo), in tako se bo krog vrtel naprej, z nami ali brez nas. Nihče ni nenadomestljiv, še najlažje pa gre brez tistih, ki si mislijo, da se bo svet brez njih ustavil. Meni je glavno, da se lahko veliko smejim, še posebej na svoj račun. Tudi tebi, anamarija 1 (ko si taka fejst punca), pa seveda svem drugim želim obilo smeha, saj je svet tako veliko lepši. Lepo se imejte, Mamamia mamamia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. okt 2006 13:33

Jaz pa se že ne mislim odmakniti. Saj ni važno, če bi me kdo pogrešal ali pa ne. Zase vem, da bi vas zelo pogrešala. lp Anamarija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. okt 2006 13:37

No, sva že dve, ki ravnava podobno... En sončen štajerski pozdrav tja dol na Obalo ti pošiljam, Mamamia mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. okt 2006 13:44

anamarija1 je napisal/a:
Jaz pa se že ne mislim odmakniti. Saj ni važno, če bi me kdo pogrešal ali pa ne. Zase vem, da bi vas zelo pogrešala. lp Anamarija
Jaz bi tudi tebe, anamarija1 Ognjič

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

6. okt 2006 14:08

a ni to žalostno da prag strpnosti strmo pada? tudi meni ni vseeno za vse polemike, sploh če sem zraven vključen. jest bom še skoz tukaj kukal vsenaokrog, pa če komu to ni všeč naj ne gleda. pa tudi kdaj kakšno polemiko odprem. drugače se pa podpišem tudi pod zgornje poste, je precej tudi mojih misli zajetih not. LP Andrej

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

6. okt 2006 16:45

Mislim, da ni vredno cirkusa zganjat. Večinoma se zelo dobro razumemo in se imamo prav radi, razen redkih izjem, ki se ne vklopijo. In kadar bolj aktivno sodelujejo, je na forumu tornado, ko pa užaljeno poniknejo, je spet mir...do naslednjič. Ampak zaradi izjem se nam ni treba bati, da forum zgublja na svoji kvaliteti, kje pa. Prav fajn ste (smo) in mene se tudi ne boste znebili ! Lep vikend vsem skupaj, naužijmo se sončka!! jasna

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. okt 2006 18:24

Mene pa čudi tole... Ko gledam svojega 1.5 letnika, ki se smehlja navadnemu zamašku, ki se zjutraj ob 7 zbudi in je ves nasmejan, ki mu je vseeno, kakšno znamko obleke ima, samo da mu je všeč risbica na majici, ki neha jesti, ko ni več lačen in odkima z glavico, ki z veseljem da igračo drugemu in nič ne pričakuje v zameno.... se vprašam... kdaj in kam to nepovratno izgine v ljudeh, ko odraščajo??? PS - Ampak mislim, da ni tako hudo, kot nekateri govorite. Tisti, ki pravite, da večje nestrpnosti še ne na tem forumu, morda malo obiščite nekaj sosednjih forumov (MON), pa boste videli, da je še slabše (verjetno tudi zato ker lahko pišeš anonimno). No, ampak svet postaja vedno bolj nestrpen v povprečju. To je en efekt cenjenega kapitalizma in tega, da je treba biti vedno najcenejši, najboljši in ne vem kaj še. Zmanjkuje časa za vse, nič ne moreš sam, vse je treba plačevati, kar pomeni, da je treba vedno več imeti, da lahko plačuješ. Sošolec ti ni več prijatelj ampak tekmec pred izpiti... Upam, da še dočakam kakšen drug družbeni red in upam, da bo boljši, ne slabši. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. okt 2006 19:42

Jernej! Se bojim, da se boš moral, z mano vred, kar v tem znajti in čimmanj polekniti pred vplivi. Sošolci so še sošolci, v dobrem, starem pomenu te besede, nič pa ni narobe, če so ambiciozni, samo - nikakor ne na račun drugih! Nam, ki smo orasli je lažje, imamo izoblikovana mnenja, stališča, mladim pa, ki jih od povsod bombardirajo z zahtevami in "zgledi", je pa težje. Ampak, mi jim moramo pomagati, smo jim dolžni, po mojem mnenju. Kar pa se nestrpnosti tule tiče: če preberemo recimo 300 odgovorov na 50 forumih zadnjih dveh tednov, po naključju, nikakor ne bomo našli več kot nekaj nestrpnih. Samo tiste si bolj zapomnimo, se mi zdi. saj je tako, da si od 14 dni na dopustu zapomnimo, da je en dan in pol deževalo, da pa je bilo 11 dni in pol lepo vreme, nam je pa samoumevno. Ni res??????? rimljanka

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

6. okt 2006 21:59

Ha,ha,saj je prav zanimivo brati kakšen forum,kjer leti perje. Tudi jaz sem se ze koga lotila tukaj na tem forumu, priznam,ampak niti pod slučajno se nisem lotila osebe,ki stoji za nekim uporabniškim imenom,ker te osebe niti pod slučajno ne poznam in ne vem kakšna je ta oseba v resnici. Kvečjemu bi lahko rekla,da se spravim na post te neznane osebe,saj poznam samo način pisanja in pač povem svoje mnenje. zato mislim da teh žalitev ali frčanja perja ne bi smeli jemat tako osebno,ampak raje še enkrat ali dvakrat preberite svoj post. Jernej,veš kdaj v ljudeh izgine tisto"nepovratno"! V vsakodnevnem boju za preživetje,ko se iz dneva v dan sprašuješ ali boš otroku še lahko kupil za jest,ali boš še lahko plačal položnice,ali si boš še lahko kupil zimske čevlje.Ko človek živi iz dneva v dan in vidi,da pred njim mi svetle prihodnosti,saj gre vse na slabše,ga pač včasih prime da bi nekomu nekaj zabil v go......,pa če si to zasluži ali pa ne! Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti