Macje bolhe

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. avg 2008 16:02

Pokliči na veterinarsko postajo, da ti dajo prašek, s katerim bom poškropila mesta, kjer se zadržujejo bolhe.

Obstaja več varinat preprečevanja razvoja bolh s pipetami. Mi porabljamo Stronghold, za zunanje in notranje zajedalce in proti garjam. So res drage, ampak vredne svojega denarja. Naš maček je nareč alergičen na pik bolhe.  Bolhe pa nisem videla že leta, čeprav naša žametna šapica živi zunaj in predvsem spi v hiši.

F r i n a

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

28. avg 2008 18:12

Ojoj, tak problem smo imeli pred leti. Mačka je dobila Frontline ter mislim da še nekaj oralno (neka tabletka), stanovanje smo pomivali po tleh vsak dan (čistilo z razkužilno funkcijo), čez smo našpricali še z Biokilom. Vsak dan oziroma vsak drugi dan jovo na novo. Požrti smo bili do kolen, tako smo trpeli kar nekaj časa, ampak potem so bolhe KONČNO kar naenkrat izginile. Potrpljenje in vztrajnost sta pravi antibolharski masti ;)

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. avg 2008 20:13

Lepotica, pokliči na Zavod za zdravstveno varstvo, številka je 01/ 586 39 45 - oddelek za dezinsekcijo. Za strošek pa ne bi vedela, ker je odvisen od tlorisa prostora in lokacije stavbe, saj boš vse izvedela na številki. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

28. avg 2008 22:59

Muci kapljice za vrat front line ali novejšega tipa. Muca naj se čim več zadržuje v prostorih, kjer so bolhe. Te se bodo vrnile nanjo in potem pri ugrizu dobile svojo dozo strupa, tako jih bo vedno manj. Samo reci hvala bogu, da mucka nima še alergije na bolšje piki, ker bo pol pa cirkus. Potem pa redno dajanje kapljic za vrat in ne bo več problemov z bolhami Lep večer še naprej tarčica

lepotica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 5

29. avg 2008 0:29

lepotica je napisal/a:
hvala katka lopatka in wsem drugim tudi hvala !bom poskusila vse kar ste mi rekli pa bomo vidli!katka jutri bom poklicala tja in se pozanimala pa bomo vidla če bo predrago bom poskusila kar so mi drugi predlagali!sreča da mam biokil doma!!hvala vsem še enkrat vam sporočim kaj mi je pomagal!ajde byby lepotica Sporočilo je spremenil(a) lepotica dne 29. avg 2008 00:29:01
lepotica

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

29. avg 2008 2:12

Frontline je na mojih dveh mačkah še vedno učinkovit. Ker ima sosed tudi svoje, ampak nerazbolhane, na mojih dveh mačkonih kakšno bolho od časa do časa že opazim, ampak če je ne "uničim" jaz, jo vidim že na pol mrtvo na mačjem ležišču. Tudi klop, sicer prisesan, je bil že konc.. Že leta nazaj, ko sem prvič imela psa, sem me bolhe skoraj živo požrle, ko so naju mesec dni čakale v tepihu... povsod jih je bilo OGROMNO! Nič, pomila sem tla, posesala tepih, povsod pošpricala z Biokillom in skopala psa. Če bi bil takrat Frontline pa te stvari, bi šlo še hitreje. Šlo pa je, pa kar hitro.. vesoljka Sporočilo je spremenil(a) vesoljka dne 29. avg 2008 02:12:55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti