Macje bolhe

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. dec 2006 11:05

Kakšen frontline pa potem imaš, ker na mojem pasjem in mačjem piše, da se ga da proti bolham na vsake 3 mesece, če pa hočeš učinkovito zaščito še proti klopom pa vsak mesec. jade

Tincy82  

član od: 24.11.2006

sporočila: 4

9. dec 2006 18:42

Pri veterinarju so mi dali Frontline. Pa veterinar je rekel, da se ga da na 5 tednov. Ampak po prvem dajanju ampul (od tega je 2 tedna) imamo pri nas še vedno bolhe. Nikjer jih ne najdem ampak iztrebki so pa še vedno prisotni. Nevem več kaj naj naredim. Vse sem temeljito umila, posesala, pošpricala,... S šamponom ga pa ne morem umiti ker se vode tako boji da smo vsi opraskani preden ga mal zmočimo. Imate še kake ideje? Tincy82

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

10. dec 2006 16:19

Tincy82 samo malo potrpi, saj bodo tudi iztrebki izginili. Je naš maček zadnjič imel črna zrnca pod brado in je zavladala panika zaradi bolh. Na koncu smo ugotovili, da je presneti lump šaril po mojih rožah in je imel zrnca od zemlje in ne iztrebke od bolh. Drugače pa sem veterinarja v petek vprašala na koliko časa se dajejo ampule, pa je rekel, da psom se dajejo vsake tri mesece, mačkam pa na pet tednov. Če je maček ves čas notri se da še kakšen teden potegnit, drugače pa držijo pet tednov potem pa je treba priti po novo dozo. To sem hotela povedat, da sem se še posebej pozanimala. Naš maček je vseskozi v stanovanju in mu dajemo ampule na dva meseca. Ja pa še nekaj. Poizkusi mačka čimvečkrat počesati, mogoče boš iztrebke še prej spravila ven iz dlake. LP! fakin712

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

10. dec 2006 16:28

Jaz sem pa, čisto slučajno, ta teden odkrila, da obstajata DVE vrsti Frontlina!!!Ene so pakirane po TRI ampule, te se dajejo na tri mesece, one druge pa po ŠEST!!!!Te, po 6 ampul, se res dajejo na 5 tednov! Tako, da pozorno preberite, kaj piše na škatlici! lp Nena Nena-morje

lepotica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 5

28. avg 2008 5:42

tudi jaz sem imela mačko ,sedaj pa mačke nimam več mam pa bolhe po celem stanovanju!kaj storiti nwm kajti ti mali hudiči so hujši od komarjev!raje imam komarje kot pa te male stvorce v stanovanju!!zaspati sploh ne morem zbujam se vsako uro!dejte mi prosim povejte kako se jih lahko znebim!!mislim da bo ta odgovor prišel prav vsakemu ki ima probleme z bolhami!!!! lepotica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. avg 2008 7:20

Hm, Nena-morje, jaz pa imam škatlico z eno samo ampulo, ki se daje enrat na mesec. Zgleda, da je več variant in vsak veterinar pove tudi svoje. Pri prejšnjem psu smo mu jo dajali enkrat na mesec, v zimskih mesecih pa ni bilo potrebno. Sedaj imam dober teden mladička in je iz legla prinesel bolhe. Veterinar mi je dal te enojne ampule, iztrebkov ni več, pa tudi bolh več ne vidim, praska pa se tudi vedno manj. Kupi se tudi sprej Frontline (v lekarnah je cenejši, ker ni provizije) in sem mu temeljito prešpricala ležišče ter mesta, kjer se zadržuje, presesala celo stanovanje in prekuhaka vse njegove odejice in dekice, skratka cunjice. Učinkovit za to sprejanje pa je tudi Biokill, s katerim lahko posprejaš tudi žival. Ko bolhe odpravimo, živalci damo ovratnico proti bolham, ki je nekakšna preventiva, potem, ko bolh več nima - samih bolh pa ne bo odpravila... Lepotica, to se je pa zgodilo tudi nam, ko nismo imeli več psa, problem je bil velik, zato smo poklicali deratizacijo in so nam dezinficirali celo stanovanje, druge ni bilo. Hitra in učinkovita rešitev. Pač tako je, moraš vzeti v zakup, da z živaljo pridejo tudi bolhe, če psa sprehajamo, lahko skočijo iz drugega psa ali pa jih tudi mačka dobi v travi pri igranju... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

lepotica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 5

28. avg 2008 13:25

hvala katka lopatka ali mi lahko poveš malo več o deratizaciji ?(npr:kam to pokličem,kolikšna je cena dezifinciranja,...itd)resnično bi rada vedla več!za odgovor se ti že vnaprej zahvaljujem! Sporočilo je spremenil(a) lepotica dne 28. avg 2008 13:29:07

lepotica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 5

28. avg 2008 13:37

aja katka nekaj ti še bom povedala!moja mamica ima v svojem stanovanju dva psa prej jih je imela k je naša pika povrgla jih je seveda imela več pa nikoli ni imela problemov z bolhami ker od samega začetka imajo ovratnico proti vsemu mrčesu!en dan pa je moj prvleku domov dva mačka ki mu jo je dala sodelavka onadva pa nikoli nista imela higiene pa veliko sta bila zunaj jaz pa nisem želela puščati mačk na dežju zunaj pa sem jih mela kadar je bilo hladno al pa slabo vreme notri sedaj pa imam na mesto mač bolhe!!od sedaj naprej bom rajši od mamice vzela psa in rajši njega imela pri sebi kot mačke!tko da se opravičujem če sem kirga ljubitelja mačk užalilaampak tako je !ni zmeraj res da z živaljo pridejo bolhe odvisno je kje dobiš žival kako so je negovali pa če so jo furali redno veterinarju da so ji menjevali ovratnico!res pa je to en strošek vendar ni noben strošek če jih imaš rad in jim hočeš najboljše!!!! pes je človek njaboljši prijatelj!!!!!!!!!! Sporočilo je spremenil(a) lepotica dne 28. avg 2008 13:42:22

lena70  

član od: 8.3.2008

sporočila: 61

28. avg 2008 14:34

>Biokil je super za tam, kjer se muce nahajajo in ležijo, drugače pa kot so ti že napisale Frontline, pa je tako ali tako zakon, vsake tri mesece eno ampulo in to je to. Da pa se še prej znebiš bolh, pa mačko skopaj z mačjim šamponom, ki ga dobiš v vseh trgovinah in lekarnah tudi. Pa ne pozabi, stanovanje moraš temeljito očistiti, kajti bolhe se ohranijo pri življenju tudi tri mesece brez vsake hrane!!!!!!!!!! Želim ti obilo uspeha in čim manj praskanja, ker sem na lastni koži izprobala, kako to izgleda lena70

lepotica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 5

28. avg 2008 14:38

ja očistit pa res kej pomaga včeraj sem celi dan čistila pa dons še zmeraj se sprehaja jo po meni celo tuširala sem se zvečer celo uro pa nič ne pomaga!! lepotica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti