Macje bolhe

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

5. okt 2006 13:42

Vegeterianka, črne pikice in spiralce so bolšji iztrebki, v bistvu je prebavljena kri, in ti iztrebki se takoj, ko pridejo na kaj vlažnega, raztopijo in obarvajo rdeče. Drugače bolhe tudi na veliko puščajo za sabo jajčeca, ki pa so taka čisto drobna, bela in pravilne jajčaste oblike. Ko je naša psička imela bolhe, je bilo njeno ležišče temne barve kot posuto s temi jajčeci. Tudi jaz bi ti svetovala nakup ampul in presesanje vseh površin v stanovanju, kjer se mačka zadržuje. Pa veliko uspeha! piščanec

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

5. okt 2006 13:44

Pojdi po ampule Frontline in lahko kupiš tudi posamezne. Če je mačka v dobi gonitve, potem jo poizkušaj tudi okopati. Uporabi Pinavet šampon, je malce dražji kot ostali, a zelo učinkovit. Po stanovanju pa se sprehodi s parnim čistilnikom, da pomoriš jajčeca, ki so jih bolhe izlegle. Te se zadržujejo po kotih sob. Želim ti uspešno odpravljanje bolh, če pa te zanima kaj več, pa mi piši na ZS. LP! fakin712

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

5. okt 2006 14:03

Pri nas smo morali kar tiste uničevalce poklicat za dezinfekcijo in... ne vem kako se že reče, tako so se bolhe zaredile. Nič ostalega ni pomagalo, pa še zelo drago je bilo . Če vse to ne bo pomagalo.... Veliko uspeha v boju z njimi.. smrkolina

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

5. okt 2006 14:07

Ja, Frontline je dober, ampak obvezno ga je treba uporabljati tri mesece - baje je to nekako razvojna faza od jajčeca do bolhe. Tako je rekel veterinar, čeprav se meni zdi nekam dolgo. lp, vanjatajnsek

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

5. okt 2006 17:09

Nasa macka ne prenasa nicesar, zato jo odpeljem k veterinarju, da ji da injekcijo proti vsem zajedalcem. Sicer ne vem, kako to deluje za bolhe, ampak jih nima oz najbrz jih ima ampak zelo malo

Tincy82  

član od: 24.11.2006

sporočila: 4

24. nov 2006 17:27

Pozdravljeni! Tudi pri nas smo se prvič po treh letih srečali s temi nadležnimi bolhami. Doslej sem na mačkonu našla eno bolho in včeraj je dobil Frontline. Zanima me po kolkem času bodo bolhe izginile oz. zapustile mačkona? Tudi nač maček spi v spalnici zato bom iz preventive raje pošpricala vse z biokillom. Ali veste ali je biokill človeku škodljiv? Ali pusti fleke na posteljnini, oddeji,... Hvala za odgovor pa en bolšji pozdrav! lp, Tincy

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

24. nov 2006 17:47

V roku enega tedna ne bo imel več bolh! Biokil pa jaz nikakor ne bi uporabljala, če so naši ljubljenčki v stanovanju! Preberi si, kaj vse piše, da je v Biokilu, pa ti bo takoj jasno! lp Nena Nena-morje

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

24. nov 2006 18:29

Jaz pa za našo v Avstriji (Merkur trgovina)- kupujem tekočino, je pakirana v takšnih malih flaškah (cca 1 cm) z zamaškom. Ta ena flaška zadostuje za 1x (pakirano pa je po 3 kom). To ji vsipam na glavo-med ušesi in je mir zelo dolgo - od 6-8 mesecev! LP gordana

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

25. nov 2006 15:38

No, jaz pošpricam preproge in kavče z biokilom (ko ugotovim, da imamo nove podnajemnike-bolhe) in vajo ponovim čez 14 dni oz.3 tedne...Na pamet: permetrin je aktivna snov. Toksičen ni za toplokrvne živali, ob pravilni uporabi seveda. Če se ne motim, je ista snov tudi v Frontline ampulah. LP juhica Sporočilo je spremenil(a) juhica101 dne 25. nov 2006 15:39:25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti