Macje bolhe

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 4. okt 2006 20:50 | ogledi: 17.585 | odgovori: 47

dober večer vsem,

potrebujem prosim pomoč .... mojo mačko so napadle bolhe in sedaj hudica si moram posteljo deliti z mačko in z njenimi bolhami saj sem že taka kot da so me napadle ošpice vsa popikana ..... tudi po tleh jih najdem, ko mi skačejo ..... nekaj dni sem jo spricala z neko drago zadevo pa ni nič koristi...tako da sedaj strašim z pinceto in jih iščem po njenem kožuhu in po postelji ...sreča jih najdem na vsake pol ure kakšno na njej ....in trenutno je mačka v fazi gonjenja tako da je za njo pravi balzam moje šaranje po njej......

povej te mi prosim ljubitelji mačk kako naj se znebim bolh, ker očitno tale dragi špas sprej nič ne koristi za zivece bolhe, ki se gostijo brezplacno na moji mački....ker že prav norim, ko se praskam, ko pes ....da bo še kdo mislil da tekmujem z mačko z čohanjem

hvala za pomoč

vegeterianka

Temo je spremenil(a) vegeterianka dne 04. okt 2006 21:01:59

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

4. okt 2006 21:13

Ravno včeraj sem slišala, da je letos bolh nenormalno veliko, baje jim gre vreme zelo na roke. Bolh se boš najlažje znebila tako, da boš šla do bližnjega veterinarja in kupila nekaj, kar se muci da direktno na kožo za vratom. Tako bojo vse bolhe, ki bodo na njej poginile. To je treba večkrat ponavljat, ker se bolšja zalega ohrani več mesecev. LP

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

4. okt 2006 21:27

Če je mačka starejša od 6 mesecev, potem pridejo v poštev ampule, ki se dobijo pri veterinarjih ali v lekarni. Drugače pa šampon proti bolham in v akcijo. Včasih se obnesejo tudi ovratnice- no pri mojih mačkah se niso.. Stanovanje in posteljo ali kavče posesaj -najboljši z globinskim, če ga imaš. Vrečko za prah po sesanju obvezno zavrzi. Vse površine pa pošpricaj z biokilom.. Preverjeno deluje. Špricanje ponovi po 1 tednu ali vsaj 14 dneh... Pa veliko uspeha in LP juhica

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

4. okt 2006 21:30

Čao! isti problem sem imela sama, ko je mačka domovala pri meni v spalnici. Če sem z belimi nogavicami prečkala sobo, so bile v trenutku črno pikaste od bolh. Znoriš no!! Mački daj nemudoma ovratnico proti bolham,ker so zelo učinkovite te, katere prodajajo. Potem pa šampon, mačko enostavno polij s toplo vodo v kateri si pomešala šampon. Malo jo potem le sfrotiraj - sirotko. v isto mešanico šampona in vode namoči cunjo in takoj pobriši tla. Ti hudirji lahko ždijo še nekaj časa po tleh in se jih drugače ne boš rešila. Še en nasvet: poglej svoja oblačila; nesramne bolhe so zvite in se rade skrijejo v šive oblačil. V glavnem - preveri vsak mačji korak in vso srečo! Bo pomagalo, pri meni je delovalo le - vztrajaj , kak dan ti bo ta akcija pač pokvarila! titta

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

5. okt 2006 1:07

Mi smo imeli pred nekaj leti pravo invazijo bolh! Naša muca takrat še ni bila sterilizirana in ko je imela mlade (poleti), so se bolhe obupno namnožile, bilo jih je polno vsepovsod, tudi po vrtu okoli hiše. Takrat smo kupili poseben strup in vse temeljito prešpricali, za muco pa smo pri veterinarju nabavili zgoraj opisane ampule, ki se jih 1x mesečno da muci med lopatice. Te ampule ji še vedno dajemo, čeprav včasih pozabimo - in če je to dalj časa, se golazen spet začne množiti. Res, pojdi k veterinarju po ampule (Stronghold(selamectin), proizvajalec Pfizer), stanovanje pa natančno in povsod, tudi kjer se muca ne zadržuje, prešpricaj z biokilom. teya84

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. okt 2006 6:17

Ampule Front Line. V Litiji se jih da kupiti v lekarni. jade

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

5. okt 2006 8:10

Jade, bravo! Ampule Front Line so ZAKON za male živali! Mi lahko verjamete, ker imam že 40-letne izkušnje z živalmi in njihovimi paraziti! V kompletu dobiš tri ampule, vsako naneseš med lopatice (tam, kjer se muca ne more polizat) na tri mesece. Taka preventiva na tri mesece je proti bolham, če pa jo želiš zaščitit še proti klopom, pa moraš ampulo nanesti vsaki mesec. Front Line deluje tako, da STELIZIRA ženske bolhe in tako prekine ciklus razmnoževanja. Nekaj dni po danem Front Line bo še imela bolhe, zato ne obupaj!Za jajčeca, ki jih imaš po stanovanju pa imaš sprej Front Line. Te ampule dobiš tudi v nekaterih trgovinah za male živali. lp Nena Nena-morje

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

5. okt 2006 9:46

Nisem še slišala za sprej Front Line. Koristna informacija.Baje je pa Stronghold tudi proti glistam in garjam. Uly

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

5. okt 2006 12:19

čav, tudi moj mucek ima bolhe in sem mu kupila ovratnico pa čisto nič ne pomaga, tako da moram tudi jaz po ampule. lp. _kekec_

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

5. okt 2006 12:42

hvala ...vsem z nasveti....saj je pravi krizni štab pri meni doma tole tekmovanje in praskanje mojega telesa.... glede ovratnice za mačko pa sem tudi jaz že slišala negativno oceno, da ni kaj veliko koristi....samo sem pa kupila sprej za 2.700 pa tudi ni kaj veliko koristi mislim tako, da bom šla v napad za ampule.... ej bi bilo kaj narobe če bi z pipsom za komarje in mrces pošpricala malo po postelji....????? ker vam povem, da si ne mislim več deliti postelje z temi malimi vampirji .....danes bom strašila z lepilom širokim da jih bom malo pribila na lepo mesto ..... a ve kdo kaj so tiste črne pikice in taki male spiralce, ki jih imam tudi vse povsod od mačke ...v umivalniku in kakšnih svetlih stvareh pa so taki krvavi madeži....kaj to puščajo crkjene črne pikice???? hvala....čao vegeterianka Sporočilo je spremenil(a) vegeterianka dne 05. okt 2006 12:43:08

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

5. okt 2006 13:22

V prodaji je nova verzija Frontline Combo, ki je učinkovit prvi vseh fazah bolšjega razvoja in tudi proti notranjim zajedalcem. Pri dveh perzijcih preverjeno učinkuje. Z Biokilom se pa muce nebi lotila, ker bojda pokvari sposobnost vohanja. Pozdravček! Vrana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti