Polži

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

tema odprta - 4. okt 2006 12:22 | ogledi: 6.988 | odgovori: 7

Na vikendu imamo ogromno debelih polžov s hišico. So to ta jedilni in če so, kako se jih naj lotimo ???

Zanimivo mi je poskusit vse, kar je užitno. Še posebaj pa vse, kar mi je kar na parceli dano.

Dodija

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. okt 2006 13:47

če je to veliki vrtni polž (Helix pomatia), jih ne smeš nabirat, ker so zavarovani. LP cervus

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

4. okt 2006 14:11

Ja, zakaj jih pa potem ljudje mečejo z vrtov na cesto? Moj me vedno zafrkava, da mi bo še grba zrastla, ko jih pobiram s pločnikov... Pa ne, da jih pojemo Na travo jih dam... Vrana

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

4. okt 2006 14:21

O ... sem preiskala cel net in se kar nekaj naučila o teh Helix pomatia. Eno vprašanje pa še imam vedno. Kaj pa naj z njimi počnem, če pa jih je še na drevju več, kot je bilo sliv ??? Pojedli bi jih tud, če ne bi bilo preveč grozno čiščenje ali sama priprava. V restavraciji so mi bili SUPER všeč. Dodija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. okt 2006 15:10

Dodija, veliki vrtnoi polž ne leze po drevju, res ne, si ga zamenjala s kako drugo vrsto. Ti so manjši, pa progasto, bolj sploščeno hišico imajo. Nekaj takega so: http://www.chili-balkon.de/viecher/gartenschne Veliki vrtni polž /Helix pomatia) je res zavarovan, elaphus ima seveda prav. rimljanka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

4. okt 2006 15:27

Ali obstaja poleg velikega vrtnega polža (Helix pomatia) še kakšen vrtni polž s hišico in je podoben velikemu? Od kdaj in zakaj je zavarovan veliki vrtni polž? Ali jim še vedno grozi izumrtje?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. okt 2006 17:17

http://www.sigov.si/tnp/s/jus/zk_ziv.htm LP P.s. nekoliko podoben vrtnemu polžu je tudi drevesni polž, ki pa leze po drevesih in se hrani z listjem, pa tudi z gobami in jagodami. ta pa ni zavarovan, vsaj po meni znanih podatkih ne. Ker pravi Dodija, da jih je veliko na drevesu, je to mogoče to. Če je res, Dodija, pa kar veselo v pisker z njim!(ali pa tudi ne!) cervus

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

5. okt 2006 14:38

Jaaaaa ... sam moji so očitno še posebaj dobro rejeni, ker so tako veliki in še uspejo plezat. A so ti drevesni užitni ????? Imam še veliko željo z vami kdaj in kdaj debatirat, zato raje vprašam. Dodija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti