Rdeča soja, leča, proso..

Tiaja  

član od: 4.10.2006

sporočila: 66

tema odprta - 4. okt 2006 10:56 | ogledi: 7.048 | odgovori: 8

Ali mi lahko kdo pove kaj več o tem, kako naj v jedilnik vpeljem rdečo sojo, lečo, proso.. Zdi se mi namreč, da bi morala te stročnice več uporabljati, pa nimam nobene ideje, kako pripraviti vse to...

Prosim za vaše nasvete, kako pripravljate vse to..

In mogoče še tole: kako kuhate ajdovo kašo kot prilogo? ali v vodi ali na pari---kako je prav?

Hvala za vsakršen odgovor

lep pozdrav

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. okt 2006 11:03

Vpelješ jih lahko v vse... Stročnice in žita v raguje, golaže, juhe, polpete, nadeve za paprike, buče, melancane. (z dodatki začimb in drugih stvari seveda...) Delaš zelenjavne ali mesne narastke. Prosena kaša je izredno hvaležna za narastke, nadeve. Daš jo v juho. Delaš sladice. Ajdovo kašo jaz kuham v vodi, sem jo pa nekrat pustila namočeno po pomoti. Ne spomnim se, a sem jo hotela oprat ali kaj... Ko sem se vrnila je bila napita in enaka, kot bi jo kuhala. Potem sem kar s tako nadaljevala jed do konca. Iz ajdove kaše so krasni polpeti.

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

4. okt 2006 11:14

Obožujem ajdovo kašo, toda za polpete še nisem slišala. Zelo bi me razveselil recept. Prijazen dan, pozdrav antonija

NADIN  

član od: 19.12.2005

sporočila: 34

4. okt 2006 11:23

Tudi jaz imam zelo rada ajdovo kašo in bi prav tako prosila za recept za polpete. LP NADIN

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. okt 2006 11:34

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2637 Jaz jin naredim po navdihu. Ajdova kaša, jajce, drobtine ali star kruh, lahko žlica kisle smetane, OBVEZNO zlato prepražena čebula. Mleto meso za mesne, od zelenjave pa ribane bučke, jesenske buče,, ribano korenje. Drobno rezana paprika. Začimbe po želji. Lahko uporabite tudi skuto. Dobro premešate oz. pretlačite. Masa mora biti dovolj gosta, da se oblikujejo polpete. Lahko tudi zajemate z žlico in cvrete v olju. Mislim, idej je neomejeno... Z mesom so bili mojemu možu grozno všeč. Pa vsi ostali greju tudi zelo v slast. Niti dvakrat ne naredim enakih, to je res... Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 04. okt 2006 11:35:31

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

4. okt 2006 14:11

lidka, saj ajdova kaša je uredu, da se najprej namoči, saj potem potrebuje veliko manj časa za kuhanje, mislim da samo še okoli 5 minut, zato se prihrani ogromno vitaminov... zato jo jaz vedno, odkar sem izvedela za to, pripravljam tako - vodo, v kateri si jo namočila, seveda prišparaš... sicer pa - hvala za idejo za uporabo ajdove kaše v polpetkih... nike

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. okt 2006 14:13

Juha iz rdeče in zelene leče, leča v solati, bodisi sama bodisi v družbi s kakšno listnato solato, kot dodatek enolončnicam, priloga k mesu...Ni ovir za lečo...in ostale stročnice Mamamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. okt 2006 14:18

Mene pa zanima, če jo je sploh potrebno kuhat potem? Ravno tako se napihne prosena kaša in je skoraj ni treba kuhat... No, če katera ve???

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. okt 2006 16:08

Za stročnice si pa v knjižnici sposodi knjigo Prezrte stročnice. Tanka a zelo dora knjižica. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti