Poljske miške

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

4. okt 2006 14:30

xsara, jaz mislim, da to niso miške, prej voluharji, krti in podobne živalce, ker imamo tudi mi vse preluknjano in se moj mož tako jezi zaradi tega, da ga bo kap! Smo pa res našli miško (na podstrešju), ki si je vrtala pot v svobodo (beri: v hišo), hvala bogu, je nisem videla, ker sem bila v službi, je pa mož nastavil past, potem pa v to lepilo sam stopil, ha,ha! In so bili cokli za v smeti, ker tega lepila zlahka ne spraviš dol. Nam je lažje nadzorovati parcelo,ker tu živimo, tebi bo pa menda težje, da bi dežurala in čakala, od kod se bo kaj pojavilo. Skratka, želim ti, da čimprej odpraviš nadlogo. Galja

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

4. okt 2006 14:53

Srečna bodi, dokler so zunaj, pa tudi če malo kazijo izgled vrta. Pri nas se vsako jesen vselijo miši v hišo. Sem letos dvakrat morala očistiti omaro z čevlji, ker so se naselile vanjo. Sploh vam ne bom razlagala, kako to izgleda. Nabavi si kako muco pa bo. Uspešen lov vam želim. jass

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

4. okt 2006 14:59

Saj tudi mi živimo, samo moj gleda pa ne vidi nič življenja po teh trapastih luknjah

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

4. okt 2006 15:59

Ma se dobi neke vrste past za voluharje, pri nas jih pridno lovimo- mislim da sta jih moževa starša ulovola letos že 6 ali 7. marelica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. okt 2006 17:04

Ognjič je napisal/a:
Če kakšnega miška ujamete, ga pa elaphus odnesite...njen Pepi (kača) bi jo najbrž z veseljem popapcal Ognjič
Jezik nabrušen! LP P.s. Po svoje pa ima Ognjič zelo prav. Kače (tako strupene kot nestrupene) so odlično orožje zoper miši in podobne glodalce. Ker vem (sem zadnje čase precej občutila na svoji koži, hehe), da je odpor Slovencev do kač precej močan, ponavljam: kača vam ne bo ničesar storila, če jo boste pustili pri miru, reši pa vas lahko marsikatere miškaste nadloge. cervus Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 04. okt 2006 17:08:24

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

5. okt 2006 8:53

maček, kača, ali pa ujede - zanje postaviš dovolj visoko prečko na vrt, da majo kje pristat LP Drejček

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

5. okt 2006 9:05

Drejček, zresni se no. Kaj pa elektronski odganjalci miši? Namestiš jih tam, kjer ne razgrajate dovolj pogosto s kosilnico. Baje so kar učinkoviti. Jaz imam sicer enega notranjega v garaži, pa imamo kar mir (že trkam na les). Lp Dolores

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

5. okt 2006 18:05

Samo kača (npr. gož) je res enkratna zadeva. Pride povsod in ima dober apetit... Edina slaba lastnost je, da temperature postajajo prenizke za njegovo delo. Al pa ježi..... LP juhica

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

5. okt 2006 19:55

Dolores, tudi mi smo imeli tisti elektronski odganjalec miši, ki nam ni služil. Res, da smo ga kupili po priporočilu znancev, pri katerih pa je učinkovit. marelica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. okt 2006 21:38

anamarija1 je napisal/a:
Lahko pa ti posodim mucko. Moja muca je nora na mačkone, pardon miši lp Anamarija
xsara, ena muca je definitivno premalo. Jaz ti prodam mlado muco, za prav mal denarja. Ko plačaš to muco, dobiš še dve ( torej plačaš eno dobiš tri, tega ni niti v merkatorju ). In to še ni vse: če to sprejmeš dobiš še zraven mater od unih treh muc. Pa še to ni vse : če vse to sprejmeš, uno prvo muco ti sploh ni treba plačat ( pa reč, da ni ugodna ponudba ). Problem z miši bo verjetno ad akta, problem bo drug let verjetno mačja nadlega........... ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti