Toplotna črpalka

AKSI  

član od: 14.11.2005

sporočila: 51

tema odprta - 4. okt 2006 8:56 | ogledi: 2.863 | odgovori: 10

Lepo pozdravljeni vsi skupaj.

Na vas se obračam z eno veeeeliko prošnjo,namreč,nujno kupujemo toplotno črpalko za sanitarno vodo - deljena izvedba, po možnosti od Termotehnike ali Gorenja, vendar je ni nikjer za dobiti.

Če mi kdo od vas lahko posreduje kakršnokoli informacijo kje bi jo imeli vam bom zelo hvaležna.

Hvala za vsako informacijo.

AKSI

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

4. okt 2006 10:14

gorenjeve črpalke sem videla v merkurju (kranj in naklo), verjetno jo imajo tudi drugje, kaj pa če bi kar direkt v gorenje vprašala? LP smrkolina

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

4. okt 2006 10:21

čao, v Merkurju in Mercator Tehnika jih imajo, ne vem pa, če so trenutno na zalogi. je pa toplotna črpalka super zadeva, pri nas so jo lani zrihtali in je res fino.... Lep pozdravček, S.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

26. sep 2008 15:23

Mene pa zanima, če je kdo med vami, ki toplotno črpalko ima - mi bi jo dali v klet (no saj tam jo ima najbrž večina uporabnikov), ampak glede na to, da s toploto jemlje v prostoru tudi vlago, menim, da to za jabolka, krompir in ostale zadeve ni preveč fajn - nižja temperatura je ustrezna, pomanjkanje vlage pa verjetno ne.

Zanimajo me vaše izkušnje.

 

 

Hvala in lep dan vsem skupaj

rrr

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

26. sep 2008 19:17

Gorenje Tiki ima svojo industrijsko prodajalno v Ljubljani (Magistrova 1). Drugače sem jih pa videla v Merkurju.

Sonja

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

26. sep 2008 19:27

IKA Žiri www.ika.si ursa40

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

26. sep 2008 19:49

Ej punci, aksi je verjetno toplotno črpalko že zdavnaj kupila, saj je postavila vprašanje leta 2006 (no mogoče pa komu tudi sedaj prav pride ta informacija), mene pa pač zanimajo druge stvari v zvezi s toplotno črpalko.

rrr

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

28. sep 2008 10:52

Mi jo imamo na podstrehi (ne me vprašat zakaj). Opozorilo pred postavitvijo je bilo, da v največji vročini lahko zataji. Ko so jo montirali, so vanjo dali manj plina (pojma nimam, kaj je to; tako je rekel mož) in dela brezhibno. Je delala do začetka kurilne sezone. Dobra stran lokacije na podstrehi je, da jo ohlaja, zato v zgornjem nadstropju ni prevroče. mimika

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

28. sep 2008 15:12

Za toplotno črpalko sem že slišala (tako mimogrede) pa me zanima iz vaših izkušenj kakšne so dejanske prednosti in kakšni so sploh potrebni posegi v sami hiši da se montira ta črpalka (imamo centralno na olje). Hvala in LP gordana

kepca  

član od: 6.9.2006

sporočila: 93

28. sep 2008 16:28

ribaracarak je napisal/a:

Mene pa zanima, če je kdo med vami, ki toplotno črpalko ima - mi bi jo dali v klet (no saj tam jo ima najbrž večina uporabnikov), ampak glede na to, da s toploto jemlje v prostoru tudi vlago, menim, da to za jabolka, krompir in ostale zadeve ni preveč fajn - nižja temperatura je ustrezna, pomanjkanje vlage pa verjetno ne.

Zanimajo me vaše izkušnje.

 

 

Hvala in lep dan vsem skupaj[rozica]

rrr
Obstajajo tudi toplotne črpalke z vodenim zrakom, tako da lahko zrak črpaš iz drugega prostora, ohlajaš pa drugega. Skupna maksimalna dolžina vodene cevi pa je okrog 10 metrov. Cenovno pa ni bisvene razlike približno 100-150 €. kepca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti