Kutine

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

tema odprta - 3. okt 2006 20:43 | ogledi: 9.484 | odgovori: 5

Sestra me je prosila, naj ji poiščem recepte s kutinami, pa sem našla samo tega:

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4216

Morda ima katera še kako idejo (kompot, kutinov sir ipd.)

Prav lepa hvala v napčrej za odgovor in lep pozdrav!

Dušanka

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

3. okt 2006 20:52

Sladko iz kutin. Skuhaš gost sladkorni sirup in dodaš naribane kutine, potem pa vse skupaj še malo kuhaš - toliko, da postanejo kutine prozorne. Super za v jabolčno pito (namažeš na testo in čez daš jabočni nadev), v palačinke, ... ali pa kar tako na žlico. mufin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. okt 2006 20:53

http://www.kulinarika.net/forum/vse.asp?besede=kutine tule so zadetki na forumih. Sicer pa, knjižnica, je kar nekaj knjig z recepti, ki vsebujejo kutine: Čar marmelad, Bogastvo trajnih okusov, pa ena, ki se dobi v Svetu knjige še zdaj, pa pri Kmečkem glasu je izšla od Daria Corteseja: Vlaganje, se mi zdi, še Merkur jo ima, po kake 2500 sit sem jih videla (in eno kupila, jasno), tam. rimljanka

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

4. okt 2006 4:19

Seveda, najprej je treba poiskat, šele potem vprašat, a ne? Sem ravnokar našla, da je bilo že prejšnji mesec govora o kutinah, da za nazaj sploh ne govorim. Vedno iščem po receptih, pozabim pa na forum, kjer se pravzaprav ogromno izve. Mufon in Rimljanka, prav lepa hvala za odgovore - vse sem poiskala in vse poslala sestri - upam, da bo zadovoljna. Dušanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. okt 2006 14:14

Torta s kutinami, marmelada iz kutin, žele iz kutin. Mamamia mamamia

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

4. okt 2006 14:45

Ali pa kutinov sir (našla na neki drugi spletni strani). Jaz ga obožujem in dolgo stoji. Kutinov sir Nekoliko uležane kutine obriši, daj v dobro pološčen lonec in nalij toliko vode, da so skoraj pokrite, ter jih mehko skuhaj. Potem jih olupi, pretlači skozi precej gosto sito in zmeri sok. Za 1 l soka natehtaj 70dag do 1kg sladkorja. Sladkor pomoči malo v vodo in ga kuhaj, da postane gost. Nato odmakni in zamešaj sok, dodaj malo limoninega soka in mešaj toliko časa, da se kaplja soka, ki jo daš na krožnik, strdi. Pomaži z oljem majhne plitve skledice ali krožnike ter jih napolni z vročim sirom. Nekaj dni naj stoji na toplem, da se osuši, potem pa ga stresi na s sladkorjem potreseno desko, da se še z druge strani posuši. Zavij ga nato v bel papir in shrani v škatli na suhem prostoru. Op. ni ti treba vlivati v majhne posodice, pekač je čisto ok. Potem pa nareži na kocke. Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti