Mrzla pečenka

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

tema odprta - 2. okt 2006 14:40 | ogledi: 6.212 | odgovori: 9

Kako naj pripravim pečenko (svinjsko), da bi bila naslednji dan še boljša, kot sveža. Po možnosti bi meso prej kak dan marinirala.

Hvala za preizkušene recepte!

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. okt 2006 14:52

Odlično svinjsko pečenko dobiš, če meso natreš s soljo, poprom, rdečo papriko, potem pa meso daš v posodo, naokrog nasuješ šalotko (ali zrezano čebulo - količine po okusu, pri nas jo damo precej) in na pol prerezane česnove stroke ter sesekljan šopek drobnjaka. Potem pa vse skupaj zaliješ z mlekom in pustiš stati en dan. Po tem meso osušiš, opečeš z vseh strani v ponvi, daš v pekač in zaliješ z marinado. potem pečeš običajno. Po potrebi zalivaš. Meso je krasno toplo ali hladno, ostalo iz pekača pa prepasiraš, dodaš gorčico, kajenski poper in kislo smetano - in dobiš krasno omako, ki je tudi dobra topla ali hladna. Lisa

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

2. okt 2006 14:55

lisa, a bi se dal tole narest tud brez mleka in mlečnih izdelkov? Drejček

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. okt 2006 16:29

hja, seveda se da tudi brez mleka, ampak potem pa dobiš eno čisto drugo "zgodbo". V tem primeru bi svinino marinirala z enako zelenjavo in jo namazala s sezamovim oljem, ki k tej vrsti mesa zelo paše. Pri omaki bi si pa potem moral pomagati s kakšnim zgoščevanjem (ali pa jo tudi opustiti, navsezadnje). Lisa

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

2. okt 2006 20:35

Hvala, Lisa! Sliši se sočno in okusno. kateri kos svinjine pa je najboljši za takšno pečenko? nisem ravno zaprisežena mesojedka, zato se malo lovim...

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

2. okt 2006 21:41

Jaz pečenko en dan prej nasolim, obložim z žajbljevimi listi in vejicami rožmarina. Naslednji dan tik preden gre v pečico poberem liste stran, dodam česen in čebulo, poper in kumino in pečem. Seveda jo med pečenjem vsakih 15 minut polivam z vinom in juho. Je božanskega okusa in zelo mehka. biba

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

2. okt 2006 21:44

Noa, sem šele sedaj opazila vprašanje: najboljši kos za svinjsko pečenko je od križa ali šunka. Vsaj zame. Ni pretrdo, izredno sočno. Pečeš pa vedno toliko časa, kot tehta meso. Npr. 1 kg mesa-1uro pečenja. biba

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

3. okt 2006 9:21

Biba super, tudi tebi hvala. Čeprav sem mislila, da se mesa prej ne sme soliti...oziroma marinade za meso, ker baje da sol potegne sokec ven in je potem meso žagovinasto. No ja, ampak štejejo izkušnje n če pri tebi funkcionira... Hvaaaalaaaa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. okt 2006 9:45

zelo dobro je tud pleče in vratnik. Če potrebuješ mrzlo pečenko zaradi narezka, pa priporočam izkoščičene zarebrnice. Res da je treba paziti, da se nikakor ne izsušijo - morda bi pekla v vrečki za pečenje, ampak rezine pa potem lahko narediš res zelo lepe. Lisa

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

3. okt 2006 22:37

Ja, res rabim mrzlo za narezek. Še enkrat najlepša hvala. Bom poskusila konec tedna razveselit moje mesojedce. Poročam o uspehu.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti