Angleški puding/kipnik

gorenjka71  

član od: 19.10.2001

sporočila: 24

tema odprta - 19. dec 2001 7:46 | ogledi: 6.203 | odgovori: 4

Rada bi pripravila angleški puding ali kipnik pa ne vem kako. Mi lahko kdo pomaga, prosim, z receptom? Hvala.

Helena

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

19. dec 2001 9:20

Recept za angleški božični puding je zapisan v knjigi BOŽIČ Malcolma Hillerja (upam, da sem prav napisala priimek). Če je nimate oz. ne morete dobiti, sporočite, pa vam ga zvečer, ko pridem domov, prepišem. lp, Irena

gorenjka71  

član od: 19.10.2001

sporočila: 24

19. dec 2001 9:32

Te knjige nimam in bi vas prosila, ce mi lahko prepisete recept. Hvala. Helena

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

19. dec 2001 23:11

TRADICIONALNI BOŽIČNI PUDING 230 g. masla 180 ml konjaka sok in nastrgana lupina 2 limon nastrgana lupina 2 pomaranč 4 jajca 230 g črnih drobtin po 230 g ribezovih jagod, rozin in muškatnih rozin 230 g rjavega trsnega sladkorja 85 g celovite moke 85 g sesekljanih prepraženih mandljev 85 g. sesekljanih prepraženih lešnikov 85 g. sesekljane ingverjeve korenine 1 veliko sesekljano jabolko po 1 žlička zmletega pimenta in muškatnega oreška 1/2 žličke mletih klinčkov Maslo in sirup segrejemo v kozici na blagem ognju. Ko se zmes ohladi, primešamo konjak, limonin sok in nastrgani lupinici, nato vtepemo še jajca. Preostale sestavine zmešamo v veliki skledi. Med suhe sestavine primešamo jajčno mešanico in vse skupaj stresemo v dobro namaščen okrogel kilogramski model za puding. Kuhamo 6 ur na sopari. Preden odstranimo model, ohlajamo 10 minut. Kuhan puding, zavit v plastično folijo, lahko hranimo do dva meseca. Preden ga ponudimo, ga moramo kuhati še cca uro in pol. Zadostuje za 16 oseb. Tako. Ne vem, če je to ravno tisto, kar ste pričakovali, če se boste odločili in poskusili, pa le sporočite rezultate. Mimogrede, ali kdo vekje bi človek nabavil tak model za puding, kako sploh izgleda in ali se lahko uporabi kakšna druga posoda??? Na ta vprašanja si nisem znala odgovoriti, kar je tudi eden od razlogov (poleg velike količine), da recepta še nisem preizkusila. lp, Irena

gorenjka71  

član od: 19.10.2001

sporočila: 24

20. dec 2001 7:53

Hvala za recept. Res sem pričakovala nekaj drugega, ni pa rečeno, da tega ne bom izprobala. Imamo pa doma model pa puding. To je posebna posoda sestavljena iz 2 delov, posoda in njen pokrov, ki se nekako natakne, zatakne na posodo. Kupili pa smo jo v Avstriji, lahko pa da se jo dobi tudi že pri nas. Helena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti