Okrasne buče

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

tema odprta - 1. okt 2006 14:17 | ogledi: 10.596 | odgovori: 7

Ker sem nora na buče, in ker je trenutno sezona okrasnih buč, se že pred sejalno sezono obračam na Vas.

Vrsto let sem sadila in imela okrasne buče v obliki gobice. Bile so prvovrstne lepotice. Spodnji del buče je bil rumen, zgornji del je pa bil kot nekakšna kapica opečnato rdečkaste barve, vse skupaj pa je zgledalo kot okroglasta goba. Letos so mi sicer vzklile, vendar so zelo slabo rasle in prav nič obrodile. Kot da bi se bilo seme izrodilo. Zdajle povsod hodim in gledam in prav nikjer pri nobeni hiši jih nisem videla. Rada bi namreč spet prišla do semena.

Seveda Vas prosim, če ima katera te buče... rada bi namreč spet prišla do semena. Srčno upam, da bo ta post prebrala kakšna ponosna lastnica take buče.

Hvala in LP

Anja

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

1. okt 2006 16:47

Anja, jaz imam nekaj teh buč. Povej kako pridem do semena in ti ga podarim. lp alexis

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

1. okt 2006 19:24

alexis, ko buče ne boš več potrebovala, jo razkolni in poberi ven semena. Semena nato na časopisnem papirju nekje v senci enostavno posušiš. Pomembno je, da semena različnih vrst sušiš in hraniš ločeno, ker se buče sicer izredno hitro gensko spreminjajo, in potem ti zraste nekaj čisto drugega kot si sejal. To se pogosto zgodi predvsem pri kupljenih semenih. Spomladi poseješ. Če ti seveda vso to delo ni odveč... če sama ne boš sejala, zaradi mene ne rabiš skozi ves ta trud. Ali še imaš kakšno drugo vrsto okrasnih buč? LP Anja

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

1. okt 2006 19:42

Na žalost imam samo to vrsto okrasnih buč. Če želiš bom semena z veseljem posušila in ti jih poslala. Saj ni to nikakršen problem. Pošlji mi svoj naslov na ZS,da se dogovoriva. lp alexis

TinaC  

član od: 13.12.2007

sporočila: 16

12. apr 2010 21:43

Pozdrav! Res, da je že nekaj let odkar ste tole pisale, toda vseeno bo mogoče kdo prebral. Jaz imam nekaj semen ene male okrasne bučke, ki je šele pred kratkim postala grda. Ostale sem zmetala na kup z odpadki iz vrta, ki je polek vrta. Zanima me koliko stran (lahko bi se katera od tistih odvrženih "usejala") morajo biti okrasne bučke od jedilnih, da se ne oplodijo med sabo. Okrasne so namreč neužitne in bojim se, da bodo tudi jedilne postale neužitne. Kdaj pa je čas za setev okrasnih bučk? Jedilne namreč kupimo že sadike (običajno to naredijo drugi pri nas). Ali je pametno, da jih najprej posejem v lončke in šele potem sadike prenesem na prosto (kdaj)? Pa še to: ima katera kakršne koli okrasne bučke - semena in bi mi jih bila pripravljena odstopiti? Hvala Tina TinaC

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

13. apr 2010 17:22

meni bi pa zelo prav prišlo seme kakšne res velike okrogle buče, vsako leto jih posadim, letos bi pa rada še kakšno drugo sorto, meni v veselje in zadovoljstvo, prašičem pa v slast:)) kontakt na ZS, hvala lojzella

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

10. jul 2013 10:53

Citat.

TinaC:

Zanima me koliko stran (lahko bi se katera od tistih odvrženih "usejala") morajo biti okrasne bučke od jedilnih, da se ne oplodijo med sabo. Okrasne so namreč neužitne in bojim se, da bodo tudi jedilne postale neužitne.

 

Ali je to res, da so neužitne? Ali pa so za kaj uporabne. Meni se je tega okrasa malo preveč zasejalo in če so res neužitne, se jim ne bom ogibal celo poletje.

Matjaž

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. jul 2013 17:03

Okrasne so grenke = neužitne.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti