Kremna juha iz buč

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 1. okt 2006 12:22 | ogledi: 13.470 | odgovori: 12

Pozdravljeni!

Ta juha mi ne da miru, odkar sem jo prvič jedla v krasni domači gostilni na Tirolskem. Vem samo to, da je iz rumene buče (????kakšne - a so tiste navadne svinjske buče, ki rastejo na njivi? - prosim pomoč,ker se ne spoznam na to) Servirana je bil v lični skodelici, na vrhu pa je bila steena sladka smetana (nesladkana), ki se je krasno raztopila na vroči juhi, pokapano z žličko bučnega olja in vse skupaj potreseno s prepraženimi bučnimi semeni.

Predvidevam, da se buča nareže ne kocke in zduši, na maščobi (olivno olje ali maslo) ali pa kar na vodi, se nato spasira.....Mogoče ima kdo recept oz. pripravlja to juho doma? Glede na to, da vas tu kar precej "obvlada" buče oziroma vsa vprašanja o njih, sem sigurna, da mi bo vsaj nekdo znal pomagati :)

LP

Zala

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

1. okt 2006 12:44

_ZALA_, jaz sem bučkino kremno juho delala po tem receptu: http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5428 Mislim, da bi tudi na to juho lahko dodali bučno olje in pražena semena. Rumenih buč je več vrst, tudi ti. svinjske so dobre. jankica

bbgg  

član od: 6.1.2003

sporočila: 24

1. okt 2006 13:10

Buče, ki jih je najti povsod vsaj po Štajerskem in Pomurju, kjer jih sadijo zaradi bučnega olja, so povsem ustrezne. Da pa bo juha boljša, ti priporočam, da namesto navadne čebule uporabiš šalotko, ki jo prepražiš le toliko, da zastekleni, nato dodaš na kocke narezano bučo, malo popražiš, za zalivanje pa je najprimernejša kokošja ali zelenjavna juha - bolje kot kocka, ta je namreč preveč agresivna. Ko so buče kuhane - cca 15 minut - juho spasiraš dodš nekaj smetane, da bo kremasta, ostalo smetano pa uporabiš za okrasitev juhe. Zadevo lahko narediš tudi bolj eksotično, če jo obogatiš s popečenimi repki rakcev, v vskem primeru pa na vrh juhe paše malo bučnega olja in semen - naj bodo golice, da jedci ne bodo imeli preveč problemov. bbgg

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

1. okt 2006 13:22

Juha, ki jo je omenila jankica, je najboljša kremna juha, kar jih je. Tudi sama sem jo delala in niti v sanjah si nisem mislila, da bo tako zelo dobra. _ZALA_, mislim, da je ta juha prav taka, kot jo iščeš. Jaz je sicer nisem servirala s stepeno smetano, vendar v receptu piše, da naj bi jo. Anja

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

1. okt 2006 13:38

zala, jaz grem v trgovino in kupim bučkino juho, ker se mi ne sanja kje bi dobila oranžne buče...ko sem jo prvič kupila sem tudi jaz imela tako reakcijo in sedaj stalno krasi vrečka v predalu .... še letos ko sem rabila buče za zavitke sem težko dobila nekaj jih, da sem dala v skrinjo....baje letos slabo leto za buče in so bile zelo slabe...tako da bo to zimo na žalost manj bučkinega zavitka na mizi... pa bo zato več krompirjevega ali zelja ....in seveda nepozabni skutin lepo nedeljo vegeterianka

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

1. okt 2006 14:06

Ne vem, zakaj bi morale biti v bučkini juhi ravno oranžne buče. Jaz dam kar navadne cukine, pa je juha prav tako odlična. Se pa strinjam, da je daleč najbolj okusna oranžna hokaidu buča. Pri nas so letos te bogato obrodile kot tudi cukini in ploščate bele bučke. Oranžne hokaidu buče trenutno še zorijo. Nekaj jih bom vložila v kompot iz bučk, iz nekaj bom naredila fantastičen bučkin chuttney (upam, da sem pravilno napisala), nekaj pa jih bom dala v skrinjo za juho, omake in priloge. vegeterianka, zakaj si pa oranžnih buč ne nasadiš doma? Če nimaš vrta, prav tako zelo dobro uspejo v večjem cvetličnem loncu na balkonu. Pa še lep okras so. LP Anja

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

1. okt 2006 14:39

anja živim v mestu ....druga težava ki pa je največja imam divjo mačko, ki ne vem koliko bi kaj bilo od tistih bučk oziroma že od malih rastlin.... anja kje si doma.......jaz pa tako letos noro iskala buče vseh vrst za skrinjo.....no drugo leto upam da bom prišla do večje zaloge .... bom dala na kulinariko oglas da sem kandidatka za buče, če jih ima kdo preveč čao vegeterianka

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

1. okt 2006 14:59

vegeterianka, če bi zraven buč poskusila v lonec posaditi "spelji se" rastlino, ki smrdi posebej za odganjat mačke, bi pa morda uspelo. Se pa strinjam glede divjih mačk, ki jih imamo tudi pri nas "na kmetih", da so grozne. Doma sem v bližini MB, ampak hokaidu buč na žalost nimam letos ravno več za izvoz, ker sem jih v zadnjem tednu ogromno dala kolegicam in žlahti za jesenski okras in potem za pojest. Kot verjetno veš tudi sama, zdržijo v hladnem prostoru zelo dolgo v zimo. Če si pa interesent, jih pa lahko naslednje leto nasadim kako rastlino posebej zate, pa v jeseni prideš po njih, koliko bo ratalo. LP Anja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

1. okt 2006 15:00

Aja, če se ne motim, je bila nedavno na KUL odprta tema "Hokaidu buče" ali nekaj podobnega. Poskusi pogledat, morda jih ima tam kak gojitelj preveč. Anja

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

1. okt 2006 19:29

V ljubljanskem botaničnem vrtu je bilo / kakšen teden ali dva nazaj / videti ohoho čudovitih buč in bučk. Vredno ogleda! Rimljanka? Pozdravček! Vrana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti