Vegetarijanstvo

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

3. okt 2014 12:14

Vrtejbenka je napisal/a:

Ne bom o tem kaj kdo je,pač kar mu paše..toda ne mi pisat ,o smrtnih krikik prašičev...mogoče tudi riba v sebi kriči,le da je ti ne slišiš..poznam nekaj zapriseženih vegeterijancev ,ki veselo nosijo usnjeno obutev,torbice,denarnice..pa še kaj bi se našlo...zame je tudi riba žival..jaz nobenega ne prepričujem kaj je prav jest in kaj ni...in tudi nam mesojedcem ni treba delat "slabe vesti"..preprosto ker zaradi tega jo nimamo..tak pač je naš ciklus prehranjevanja...meni osebno je veliko drugega bolj hudo,kot mesojedstvo,pa o tem ne bomo,ker smo na kulinaričnme portalu.

Mimogrede..mene zelo motijo tile tvoji zapisi v angleščini..pa sploh nisem še pogruntala ,kaj ti želiš z njimi povedat..pa ne mislim dobesedno..pač pa kaj nam hočeš s tem prodat..kakšno zgodbo,o tem kaj smo mi in kaj si ti?..pa tako lepa je slovenščina..kljub mojemu nepoznavanju sklanjatev...

Vrtejbenka

 

Mnjah, tista o prašičih je bila pa res čisto osebna, ker se do nas sliši od kakega km oddaljene kmetije, ni pa bilo mišljeno, da pa druge živali ne trpijo (in verjetno tudi rastline ne uživajo, ko se jih reže).

Moji komentarji v ang. so pa prej refleks, kot pa da bi imeli kakšen globji pomen. Veliko se zadržujem v angleških vodah, tako da mi je malo ":/", če gre komu na živce, ker res ni slabega nemena.

Poleg tega pa skušam večino objav pisati v lepi in pravilni slovenščini, kolikor to dopuščata čas in pa (ne)potrpežljivost :p!

Life is war against boredom~

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

3. okt 2014 12:31

Tak način klanja pa mirne duše lahko prijaviš kot mučenje živali..tudi sama bi to prijavila,čeprav,o bi prišli bi bilo prekasno,toda jim dat vedet,da to ni več način.V starih časih se je tako klalo,da se je po vasi slišalo kje se kaj dogaja..nekako v stilu "nek se vidi razkoš"...

Vrtejbenka

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

3. okt 2014 13:36

Vrtejbenka je napisal/a:

Tak način klanja pa mirne duše lahko prijaviš kot mučenje živali..tudi sama bi to prijavila,čeprav,o bi prišli bi bilo prekasno,toda jim dat vedet,da to ni več način.V starih časih se je tako klalo,da se je po vasi slišalo kje se kaj dogaja..nekako v stilu "nek se vidi razkoš"...



Vrtejbenka

 

Moje izkušnje s kolin, ki se jih udeležim vsako leto, so takšne, da svinja cvili kot nora, že ko se jo pelje ven iz štale. Verjetno čuti kaj jo čaka, ne vem. Ker sam zakol je skoraj momentalen, žival je res v trenutku mrtva. Tudi nihče je ne muči, vendar ne moreš preprečiti, da je tistih zadnjih nekaj minut ne bi bilo strah in potem se seveda na vse kriplje oglaša. Ne bom rekla, da mi je v tistem trenutku vseeno, ampak tako pač je. 

Sandra_a

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. okt 2014 16:29

zzak1977 je napisal/a:

Kar poznam raznovegetariancev, vsi spadajo v zgoraj omenjeno skupino z manjso opombo, da jejo prsut.

Commis débarrasseur

Par let nazaj sem imela priliko  biti na pogostitvi  v družbi znanke in njenih ožjih prijateljev. Razen znanke same so bili vsi vegetarijanci in je kar najprej jamrala, kako mora kuhat same brezmesne jedi, da ona bi se pa končno le rada najedla mesa. Pa sem kot svoj delež k pogostitvi poleg drugega prinesla še eno veliko dobro domačo salamo. Bo pa za naju, sem menila.   Jok,  popadli so jo kot lačne vrane .   Takim jaz rečem "vegetarijanci po modi".

 

Cila

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

3. okt 2014 16:48

Tudi jaz poznam znanca, ki vsem razlaga, da je presnojedec, na piknikih pa ne gre brez čevapov in pleskavic. 

DBpek http://www.easy-recepti.com

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. okt 2014 17:11

MiriBon je napisal/a:

Vrtejbenka je napisal/a:

-----

Mimogrede..mene zelo motijo tile tvoji zapisi v angleščini..pa sploh nisem še pogruntala ,kaj ti želiš z njimi povedat..pa ne mislim dobesedno..pač pa kaj nam hočeš s tem prodat..kakšno zgodbo,o tem kaj smo mi in kaj si ti?..pa tako lepa je slovenščina..kljub mojemu nepoznavanju sklanjatev...

Vrtejbenka

 -----

Moji komentarji v ang. so pa prej refleks, kot pa da bi imeli kakšen globji pomen. Veliko se zadržujem v angleških vodah, tako da mi je malo ":/", če gre komu na živce, ker res ni slabega nemena.

Life is war against boredom~

Si predstavljata, kako bi izgledalo, ko bi se planšar, ki se "veliko zadržuje v družbi ovc" refleksno navzel njihove "govorice"  . Pa delavci na živalskih  farmah ...  

Vsaka čast vsem tistim, ki dejansko živijo v tujini, pa tule pišejo lepo slovensko in samo slovensko.



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 03.okt 2014 17:12

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

3. okt 2014 20:07

Cila! 

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti