Vegetarijanstvo

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

3. okt 2014 6:58

To, da si v petek zaželim malice kje na poti in imam na voljo prav povsod pohanega zmrznjenega osliča in neokusno zabeljen krompir v solati je milo rečeno butast razlog.

To, da ogromno ljudi določene hrane niti ne poizkusi, ker izgleda ogabno, še bolj.

To, da mi načitana popolna mamica očita, ker otroku pustim pojesti en cukr ob kavici, zraven pa svojemu naroči tri goste sokove, tudi.

 

Commis débarrasseur

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. okt 2014 7:35

zzak1977 je napisal/a:

To, da si v petek zaželim malice kje na poti in imam na voljo prav povsod pohanega zmrznjenega osliča in neokusno zabeljen krompir v solati je milo rečeno butast razlog.

Ob vsej izbiri ti pa res ni treba izbrati ravno tega. Sicer pa, z nespoštovanjem verujočih kažeš svojo nestrpnost. Ni res?

rimljanka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

3. okt 2014 8:26

Nestrpnost do poudbe, ja.

Commis débarrasseur

Mirc86  

član od: 17.12.2011

sporočila: 33

3. okt 2014 9:02

Ni mi jasno, kako lahko kdo trdi, da je vegetarjanec, ribe pa z največjim veseljem je. Riba ima tudi srce, kri, možgane, PREDVSEM PA MESO. Sem mnenja, da tisti ki se ima za vegetarjanca in uživa ribe in morsko hrano, meče sebi pesek v oči in ni nič boljši kot mi, vsejedi. Tudi pri postu pri verskih običajih naj se nebi jedlo mesa, ribe so pa dovoljene. Zame osebno za lase privlečeno. 

Mirc86

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

3. okt 2014 9:43

http://en.wikipedia.org/wiki/Fish_(food):

Meat is animal flesh that is used as food.[49] Most often, this means the skeletal muscle and associated fat, but it may also describe other edible organs and tissues.[49] The term "meat" is used by the meat packing industry in a more restrictive sense—the flesh of mammalian species (pigs, cattle, etc.) raised and prepared for human consumption, to the exclusion of fish and poultry.

Vegetarians don't eat fish, and consider that fish is meat, since it is the flesh of an animal. Vegans or strict vegetarians refrain from consuming any animal products, not only meat and fish but, in contrast to ovo-lacto vegetarians, eggs, dairy products and all other animal-derived substances.

However, pescetarians eat fish and other seafood, but not mammals and birds. The Merriam-Webster dictionary dates the origin of the term "pescetarian" to 1993 and defines it to mean: "one whose diet includes fish but no meat."[50] Pescatarians may consume fish based solely upon the idea that the fish are not factory farmed as land animals are (i.e., their problem is with the capitalist-industrial production of meat, not with the consumption of animal foods themselves).[51] However, this is an incorrect assumption, as fish are often raised in artificial environments, with the same types of cramped, unnatural, and often unsanitary conditions that land animals are raised in.[52] Some eat fish with the justification that fish have less sophisticated nervous systems than land-dwelling animals. Others may choose to consume only wild fish based upon the lack of confinement, while choosing to not consume fish that have been farmed.

+ http://en.wikipedia.org/wiki/Pescetarianism

 

Tisti, ki jedo ribe ne pa tudi mesa sesalcev, res niso vegetarijanci, vendar pa moram reči, da je izraz 'pescetarijanec' v veliki meri nepoznan, tako da ne preseneča, da se ribojedce meče v isti koš kot mesojedce.

Anyhow, ko sem sama začela s prescetarijanstvom, sem imela precej močan 'withdrawal syndrome' do nekaterih najljubših tipov mesa...dokler se mi ni spremenil metabolizem (trajalo nekaj mesecev) in danes mesa niti najmanj ne pogrešam, zelenjavo in vse iz nje pa naravnost obožujem. na splošno menim, da se je uživanje mesa oz. predvsem navada uživanja mesa razpasla daleč onkraj meja smotrnosti in trajnosti (tj. da mora biti prav pri vsakem obroku zdraven meso, sicer 'nekaj manjka'), but that's just me...

Aja, to pot sem ubrala iz etičnih razlogov*, pri njen pa sem ostala zaradi okoljskih razlogov in pa, ker mi novo osvojena navada prav lepo ustreza.

 

* Živalske farme sem enačila z mučenjem živali in še vedno jih, vendar sedaj prej samo masovno živinorejo, medtem ko nimam nič proti manjšim kmetijam, kjer se živina lahko pase zunaj in živi kakovostno življenje, namesto da se zgolj valja v lastnih iztrebkih. Kljub temu pa mi smrtni kriki npr prašiča med domačim klanjem še vedno gredo čez ušesa in težko razumem, komu ne bi...

Seveda je problem tudi z velikimi ribogojnicami, tako da se probavam ogibati gojenim ribam, kar pa je na našem trgu precej težka, poleg tega pa so marsikatere divje ribe še na seznamu ogroženih vrst :|


Life is war against boredom~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 03.okt 2014 11:20

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

3. okt 2014 11:21

Kar poznam raznovegetariancev, vsi spadajo v zgoraj omenjeno skupino z manjso opombo, da jejo prsut.

Commis débarrasseur

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

3. okt 2014 11:23

Torej poznaš same hinavce?

Life is war against boredom~

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

3. okt 2014 11:49

Ne bom o tem kaj kdo je,pač kar mu paše..toda ne mi pisat ,o smrtnih krikik prašičev...mogoče tudi riba v sebi kriči,le da je ti ne slišiš..poznam nekaj zapriseženih vegeterijancev ,ki veselo nosijo usnjeno obutev,torbice,denarnice..pa še kaj bi se našlo...zame je tudi riba žival..jaz nobenega ne prepričujem kaj je prav jest in kaj ni...in tudi nam mesojedcem ni treba delat "slabe vesti"..preprosto ker zaradi tega jo nimamo..tak pač je naš ciklus prehranjevanja...meni osebno je veliko drugega bolj hudo,kot mesojedstvo,pa o tem ne bomo,ker smo na kulinaričnme portalu.

Mimogrede..mene zelo motijo tile tvoji zapisi v angleščini..pa sploh nisem še pogruntala ,kaj ti želiš z njimi povedat..pa ne mislim dobesedno..pač pa kaj nam hočeš s tem prodat..kakšno zgodbo,o tem kaj smo mi in kaj si ti?..pa tako lepa je slovenščina..kljub mojemu nepoznavanju sklanjatev...

Vrtejbenka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

3. okt 2014 11:54

MiriBon je napisal/a:

Torej poznaš same hinavce?



Life is war against boredom~

ne razumem.

Commis débarrasseur

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

3. okt 2014 12:00

Leta dolgo sem uživala v teksturi in okusu mesa, salam, rib in ostalega življa. Zdaj že doooolgo ne jem mesa in mesnih derivatov ter rib in morskih bitij, pa se kljub temu nimam za vegetarjanko. O razlogih za svojo brezmesno prehrano tule ne bi nakladala. In niti na misel mi ne pade, da bi se odrekla svojih 19 let starih (zelo ohranjenih) usnjenih škornjev, pa čeprav na nogah nosim kravo. Si pa ne kupujem novih usnjenih izdelkov. Obsojam nikogar. Nikomur ne solim pameti o prehrani. Tudi meso pripravim za svojega dragega in to brez pripomb. Za nekoga bom hinavka, za drugega mogoče neopredeljena, a se ne sekiram. Pa me popredalčkajte, če me lahko. 

 

Lep dan želim vsem!

Lp od R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti