Vegetarijanstvo

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

1. okt 2014 5:39

mamamia je napisal/a:

Torej tisti, ki jim po vrtu letajo kokoši in znesejo jajca, veljajo za mučitelje živali?

Kaj pa rastline, ali ne zrastejo iz pognojene zemlje, tudi z živalskim gnojem?

 

Da ne bo nesporazuma: spoštujem odločitev vsakogar za način prehranjevanja po lastni izbiri, ne maram pa očitkov enih na račun drugih. Ali prepričevanja o tem, da je zgolj "moje" ravnanje pravilno, moralno itd.

Še vedno je za vse dovolj prostora.



mamamia

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

anibas1  

član od: 30.8.2008

sporočila: 43

2. okt 2014 8:16

Sin je sedem let vegetarijanec. Najprej je bilo vprašanje kaj mu skuhat vsak dan (hvala za vse recepte na kulslo) da dobi vse potrebne minerale in vitamine za pubertetnika. Upala sem da je to le trenutna muha. 

Pred tremi leti sva se z možem odločila da bova tudi sama (zaradi bolezni) prešla na prehrano brez mesa. Ribe jeva po možnosti ulovljene (ne gojene). Ostalo meso pa jeva 1 do 5 krat na leto.

Hčeri pa občasno pripravim kakšno bedrco ali zrezek.

Veliko zelenjave pridelamo doma. Najlažje je kuhati čez poletje ko je vrt poln. 

Ne jemo raznih sestavin z sojo, pač pa stročnice, sezam, sončnična in bučna semena, orehe. Kupujemo domača jajčka.

Kri je v redu, počutje pa tudi. 

 

Odločitev vsakega posameznika o njegovem prehranjevanu je potrebno spoštovati. Vsak zase najbolj ve kaj mu odgovarja, pa naj bo to zaradi dobrega počutja, vere, ogleda kakšnega dokumentarnega filma, ali pač ,ker je moderno'.

 

 

anibas1

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. okt 2014 16:19

anibas1 je napisal/a:

 

 

Odločitev vsakega posameznika o njegovem prehranjevanu je potrebno spoštovati. Vsak zase najbolj ve kaj mu odgovarja, pa naj bo to zaradi dobrega počutja, vere, ogleda kakšnega dokumentarnega filma, ali pač ,ker je moderno'.

 

 



anibas1

Tako stanje je zato, ker vsi upoštevate zgoraj navedene in še precej bolj butaste razloge.

A sem jaz edini, ki je to, kar mi je dobrega okusa in ob čemer uživam?

Pa ne se za takoj zapet na zdravstvene razloge.

Commis débarrasseur

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

2. okt 2014 17:45

Nisi edini Zzak, kje pa, sem sodim tudi jaz torej sva že dva 

hedonist

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

2. okt 2014 18:04

zzak1977 je napisal/a:

anibas1 je napisal/a:

 

 

Odločitev vsakega posameznika o njegovem prehranjevanu je potrebno spoštovati. Vsak zase najbolj ve kaj mu odgovarja, pa naj bo to zaradi dobrega počutja, vere, ogleda kakšnega dokumentarnega filma, ali pač ,ker je moderno'.

 

 



anibas1

Tako stanje je zato, ker vsi upoštevate zgoraj navedene in še precej bolj butaste razloge.

A sem jaz edini, ki je to, kar mi je dobrega okusa in ob čemer uživam?

Pa ne se za takoj zapet na zdravstvene razloge.



Commis débarrasseur

 

Zzak, nas je še nekaj v tvojem 'klubu' . Mi ne bi škodilo, če bi ob telovadbi tako uživala, kot ob dobri hrani in pijači . Tako pa se vsak dan že zgodaj zjutraj z malo muke spravim vsaj na malo hitrejši sprehod in običajno že na poti razmišljam, kaj dobrega bo za zajtrk ... Kar se pa zdravja tiče sem pa mnenja, da je še najbolje jesti vse in se držati zmernosti (kar je včasih tudi zahtevna naloga, sploh kadar so kakšne kremšnite v bližini, ampak načeloma bolj ali manj uspeva ). Še veliko užitkov ob kakšnem dobrem prigrizku pa dober tek!

Sandra_a

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12651

2. okt 2014 18:31

  Se tudi jaz  pridružujem in strinjam z vami.    Treba je jesti vse po malem  in kolikor-toliko zmerno, seveda se je treba včasih tudi pregrešiti.   Pa veliko veselja pri kuhi in peki.

 

 

 

 

 

mopsika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. okt 2014 20:25

zzak1977 je napisal/a:

anibas1 je napisal/a:

 

 

Odločitev vsakega posameznika o njegovem prehranjevanu je potrebno spoštovati. Vsak zase najbolj ve kaj mu odgovarja, pa naj bo to zaradi dobrega počutja, vere, ogleda kakšnega dokumentarnega filma, ali pač ,ker je moderno'.

 

 



anibas1

Tako stanje je zato, ker vsi upoštevate zgoraj navedene in še precej bolj butaste razloge.

A sem jaz edini, ki je to, kar mi je dobrega okusa in ob čemer uživam?

Pa ne se za takoj zapet na zdravstvene razloge.



Commis débarrasseur

 

Jaz tudi jem kar mi je dobro in kar mi paše. 

mamamia

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

2. okt 2014 20:43

Tudi vegiji jemo to kar imamo radi in ob tem fejst uzivamo. Moje današnje kosilo...njamnjam...proseni polpetki, por v omaki, zabeljena cvetača in matevž... Kaj temu manjka? (Moj moz je rekel 'mesek'....) Zame osebno prav nič

Noa

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12651

2. okt 2014 22:31

Noa, izgleda zelo lepo in dobro. Tudi jaz se ne bi branila takšnega kosila, ker sem velik ljubitelj zelenjave. Ampak moja dva moška bi sigurno rekla,da nekaj manjka.

 

mopsika

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. okt 2014 22:54

zzak1977 je napisal/a:

anibas1 je napisal/a:

 

 

Odločitev vsakega posameznika o njegovem prehranjevanu je potrebno spoštovati. Vsak zase najbolj ve kaj mu odgovarja, pa naj bo to zaradi dobrega počutja, vere, ogleda kakšnega dokumentarnega filma, ali pač ,ker je moderno'.

 

 



anibas1

Tako stanje je zato, ker vsi upoštevate zgoraj navedene in še precej bolj butaste razloge.

A sem jaz edini, ki je to, kar mi je dobrega okusa in ob čemer uživam?

Pa ne se za takoj zapet na zdravstvene razloge.



Commis débarrasseur

 

Ja, ampak kaj ni točno tega povedala tudi anibas1 ?

Saj o tem, da je treba odločitev vsakega posameznika o njegovem prehranjevanju spoštovati, najbrž nihče ne dvomi, ali pač? In gotovo ima vsak pravico do svojih dietnih preferenc, ne glede na načela in razloge na katerih temeljijo.

Seveda vsi vsaj poskušamo jesti predvsem to, kar nam je všeč ( ob očitnih omejitvah, niso le zdravstveni, so tudi finančni, problemi dostopnosti do zaželenih živil in tudi problemi različnih okusov sojedcev itd).

Zakaj bi pa bili katerikoli razlogi za izbiro jedilnika generalno bolj ali manj butasti? Meni so moji merilo, komu  drugemu pa tekne kaj tretjega, že ve zakaj, pa če je tudi to zaradi kakšnega filma, zakaj pa ne. Dokler mi ne svetuje in soli pameti, kar se nekaterim prav zadnje čase tukaj rado dogaja, mi je čisto vseeno.

 

 

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti