Vegetarijanstvo

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. mar 2006 17:46

jasna1, saj sem se mal pohecal , brez kakršnekoli hudobije ( no ja, morda čist mejčken ). Strinjam pa se s tortico. Bodi lepo pozdravljena ežoj

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. mar 2006 21:34

Ej, Ežoj, tole o "mejčken hudobije" si pa tako luštno napisal, da si me v dobro voljo spravil. Posrečen si, veš. jasna

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

25. mar 2006 9:54

vprašala bi samo o vegetarjanstvu, v ostalo se ne bom spuščala: zanimajo me namreč vaši vzgibi za tako odločitev, ali drugače, je to zaradi mode - je pač fajn reči, jaz pa ne jem mesa. je to zaradi morale, meni se pa živalice smilijo, je to zdravstveno, oziroma za zdravo življenje - živela bom do 100 let... še vedno in zmeraj prisegam na zmernost, pri vsaki stvari... pppp

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

27. mar 2006 13:52

No, jaz sem vegetarijanka tako na pol. Ne jem mesa(razen puranjega tak 1x na mesec)raznoraznih klobas, salam, hrenovk-skratka, vse kar je iz mesa, ker mi enostavno ni dobrega okusa. Vedno sem se počutila napihnjeno, težek želodec ipd. Vso ostalo hrano pa jem normalno, mlečne izdelke še najraje. Jajc pa zopet ne jem, ker mi okus ni dober, ne da bi imela kaki predsodek. Očitno sem se čisto po naključju znašla med vegetarijanci, ker mi okus mesa ni dober. lp, Kaja Kajica

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

12. okt 2012 14:16

Pozdravljeni,

mi lahko kdo priporoči kakšen kakovosten priročnik o vege prehrani? Zanima me predvsem to, kako zagotoviti vnos vseh potrebnih hranil, če človek ne je mesa, ali pa ga je zelo, zelo redko.

Hvala in lep dan!

 

RadaJem

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. okt 2012 21:49

Če je samo meso živilo, ki ga ne ješ, je taka prehrana enostavna: vse hranilne snovi, ki so v mesu, nadomestiš z mlekom, mlečnimi izdelki, jajci in ribami (če jih ješ, oz. jih ne smatraš za meso )

lp

cervus

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

12. okt 2012 22:10

Žal za kakšno dobro knjigo ne vem. Vem pa zase, da mesa ne moreš nadomestiti. Mesa ne jem več kot 15 let, pa žal železa ne morem nadomestiti z nikomer. Je pa od organizma do organizma lahko različno. Meni je zdravnica rekla, da čim manj mleka, zaradi asorbacije železa.

 

lp, pinka

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

13. okt 2012 6:33

O vegetarijanstvu je kar precej napisanega, obstajajo tudi forumi in celo jedilniki. Beljakovine se uspešno nadomeščajo s stročnicami.

zeta

narava  

član od: 23.9.2014

sporočila: 13

30. sep 2014 12:12

Dolga leta sem bil vegetarijanec, pred dvema letoma pa sem postal vegan zaradi moralnega razloga. Ugotovil sem, da za svoje preživetje in zdravje ne potrebujem uživati živalsko prehrano. Zato je vsako uživanje te hrane povsem nepotrebno mučenje in ubijanje živali. Zanimiv citat iz knjige Etika v kuhinji:

"Ste vegetarijanec ali se vsaj nagibate k vegetarijanstvu. Vendar se sprašujete: »Kaj je narobe z jajci, mlekom in mlečnimi izdelki (sirom, jogurtom, sladoledom itd.)? Pri proizvodnji teh izdelkov ne ubijajo živali.« Kratek odgovor: ta napačna predstava je zelo razširjena – vendar je kljub temu napačna. Trpijo tudi živali, ki jih uporabljajo za pridobivanje mleka in jajc, in zakoljejo jih prav tako kot tiste, ki jih gojijo samo za meso."

 

narava

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. sep 2014 13:07

Torej tisti, ki jim po vrtu letajo kokoši in znesejo jajca, veljajo za mučitelje živali?

Kaj pa rastline, ali ne zrastejo iz pognojene zemlje, tudi z živalskim gnojem?

 

Da ne bo nesporazuma: spoštujem odločitev vsakogar za način prehranjevanja po lastni izbiri, ne maram pa očitkov enih na račun drugih. Ali prepričevanja o tem, da je zgolj "moje" ravnanje pravilno, moralno itd.

Še vedno je za vse dovolj prostora.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti