Vegetarijanstvo

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

20. dec 2001 13:59

Ups, zdaj pa vidim, da je že Tina malo višje razkrila, da ni tista Tina ampak ena druga Tina. Sorry za površnost. Irena

neznan uporabnik

20. dec 2001 14:29

Helena, bravo! V vsem se strinjam s tabo, predvsem pa glede zdrave kmečke prehrane; naj poudarim predvsem uživanje velikih količin zelja, kislega zelja, repe, žgancev, ajde in ostalih žit, črne moke (ker za belo ni bilo denarja)... predvsem pa meso ob nedeljah ali ob praznikih in to (TO JE NAJPOMEMBNEJŠE): meso, ki ni od svojega rojstva do smrti stalo oz. ždelo privezano v neki kletki ali luknji brez sončne svetlobe, se hranilo s svojimi zmletimi vrstniki, ampak meso živali, ki so celo svoje življenje veselo tekali naokoli in jedli naravno hrano, brez antibiotikov. Ne mislim moralizirati in nočem spet netiti prepirov, mislim samo, da bi se vsi včasih morali zamisliti nad preobiljem hrane, nad ceno ki jo plačuje okolje (odpadki farm) in malce tudi nad tem, da so tudi živali živa bitja. Ne trdim, da je vegetarijanstvo edina prava stvar, vendar sem prepričana, da bi marsikdo prestopil med vegije, če bi enkrat obiskal kokošje farme (200 kvadr. cm na eno kokoš)... Hm, me je zaneslo, to je že druga zgodba. Nataša tasha-g

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

20. dec 2001 14:49

Drage moje kuharice in kuharji, mislim oz. prepričana sem, da si nas je tale Tina G. pošteno privoščila, ker če pogledate Telekomov imenik Slovenije, ni v njem niti enega priimka GoreJNak. Sem šla preverit, ker se malo spoznam na besede. Toliko o njeni pobudi, da se bi vsi morali podpisovati s pravim imenom. In s tem upam, da je tale debata zaključena, sploh pa ni važno, kdo je znan in kdo ni. Pa ne se več razburjat, ker to škodi kuhi in peki in tudi nam samim. LP, Simona

neznan uporabnik

20. dec 2001 14:50

Tina G., svoboda ni le to, da sami govorite in delate to, kar vam najbolj ustreza. Svoboda je tudi to, da pustite živeti ljudem tako, kot želijo sami in jih pri tem ne omejujete, ne žalite ali zbadate. Glede imen sploh ni vredno razpravljati. Naj se vsak imenuje tako, kakor si želi. Sploh pa ne vem, kako vas kaj takega lahko moti. Tukaj na forumu gre za medsebojno sodelovanje, pomoč, svetovanje (temu je forum namreč tudi namenjen). V kolikor vas karkoli moti, vam svetujem, da se ga ne udeležujete, ker s tem blatite nas vse in vse tiste prijazne ljudi, ki so forum zasnovali in zanj skrbijo. Z vašimi (angleško napolnjenimi!?!) prispevki bi vas raje uvrstla v kakšen chat (irc). Vsi drugačni - vsi enakopravni! Pa veliko sreče vsakomur pri izbiri lastnega življenjskega stila! Vegetarijanci - pogum in srečno! Beti

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

20. dec 2001 15:20

Beti! Pa srečno! Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

neznan uporabnik

21. dec 2001 10:16

Čestitam kolegice! Sam sem že pri erotičnem sladoledu vedel, da je ta Tina razuzdana oseba s TV zaslonov. Prijavil sem se na KulSlo, da še sam izrazim negativno mnenje o njenem pisanju in naj se raje drži rostfrei palice in se ne vtika v našo kulinariko. Sam sem vegetarijanec zadnja dva meseca in uživam ob pogledu na svinjsko kračo, pa je prav nič ne pogrešam, če je ni na mojem krožniku. p.s. V 53 dneh sem izgubil 18 kg žive teže. (108kg na 89kg-cilj 70kg) Boris Fedor Kopitnik

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

10. jan 2002 13:33

Uf zabavno branje po nekaj tednih počitka! Kopitnik bravo za vaše cilje, predvidevam pa, da ste začeli početi oz, nehali početi še kaj drugega, kot samo skenslali krače. Tasha-g! Poskusite pogledati v zgodovino foruma. O vegi, zdravi, makrobiotski in podobnih svareh se je že večkrat debatiralo. Jasno je, da se je nekoč jedlo precej manj mesa, kot ga je na voljo danes (kar s sabo potegne vse žalostne zgodbe o farmah, klavnicah, norih kravah itd.). Jasno je, da človeku zmanjka določenih snovi, če je enolično, enostransko. Pa če je vegi ali ne. Sicer pa moraš ugotoviti kaj ti najbolj ustreza, pa da je raznoliko - to bo za posameznika najbolj prav, univerzalnih receptov ni. Sama od mesa prenesem le suhomesnate izdelke. Že od malega mi je bil vonj po kuhanju ali pečenju mesa ogaben. Danes je družba vsaj toliko napredovala, da lahko odkrito zavrnem šnicel in kavo, čeprav se ne štejem za vegetarijanko. Tabletkam pa mislim da se je res najbolje izogibati.

neznan uporabnik

10. jan 2002 13:52

Veri fani! Ne vem kva sem vam jest tolk v napoto? Taka mesojedka pa spet nisem. Že ko vidim mesarja se mi meso upre. Največkrat mi žvaruno podtakne. Kopitnik, samo da ne shujšate na nulo! Tole, da me mate za striptizeto je pa prehuda in se ne delite norca. Mal več strpnosti do drugačnih prosim. Čau! Tina Gorejnak

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

11. jan 2002 9:48

Zakaj cau gospa ali gospod Gorejnak? Kar adijo! Henri

neznan uporabnik

23. jan 2002 18:11

Od prve do zadnje strani res zanimivo branje. Zaklepati tako tematiko bi bilo skoda. Nekateri so pac sposobni podkuriti druge, da le ti skacejo kot po zerjavici, kar pa je temu nedvomno namen. Mislim, da je take osebe kot so Tina G. najbolje ignorirati. Punca naj se najprej nauci osnove lepopisa. Nisem vegetarijanka, prej presnojedka. Trenutno gresim, vendar se pocasi vracam med presnojedce. Skoraj leto dni sem bila samo na presni hrani. Pocutila sem se vec kot dobro. Imela sem toliko energije, da bi lahko sla na Triglav tudi trikrat na dan. Kozo cisto in mehko kot dojenckova ritka. Potrebo po spanju minimalno. Nobenih glavobolov, ki me sicer kar naprej mucijo. Vendar je nekega dne prislo do preobrata. Energija je izpuhtela in pocutila sem se prazno in zelo utrujeno. Pri pregledu krvi me je zdravnica ostela, kajti krvna slika je bila vec kot porazna. Pocasi sem zacela jesti kuhano hrano in cimmanj mesa. Tega je skoraj stiri mesece. Se vedno jem zelezo in krvna slika je se vedno slaba. Koza je zopet zapacana, noge otecene in povrnili so se tudi glavoboli. Sedaj se zopet pocasi privajam samo sadju in zelenjavi, vendar bom jedla tudi kuhano hrano a brez mesa. Pricakujem dobre rezultate, ce bo treba si bom pa pomagala z vitaminskimi pripravki, ceprav jih vsi po vrsti odsvetujejo. Danes pac ne mores racunati na to, da v sadju in zelenjavi dobis vse kar telo potrebuje. Nemogoce, ker je vse umetno vzgojeno. Jaz sem lahko kar zadovoljna, ker imam kar nekaj vrta, ki pa sedaj pociva. Upam, da bodo kaj kmalu genetsko predelana zivila temu ustrezno opremljena, da bomo vedeli kaj damo v usta. pozdravcek vsem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti