Vegetarijanstvo

neznan uporabnik

tema odprta - 18. dec 2001 22:47 | ogledi: 18.250 | odgovori: 97

Zivjo!

Sem cisto na sveze vpisana v ta SloKul. Kar sem do zdaj prebrala mi je ful všeč, najbolj pa to, da sem pisete predvsem resni ljudje, no mogoče bi se bolje izrazila, če bi rekla zreli, hočem reči, da tu ni tiste zafrkancije, ki se ponavadi pojavlja po raznih forumih.

Sicer še nisem pregledala vsega za nazaj, ampak tako na hitro nisem ničesar zasledila o vegetarijanstvu. Jaz sem vege-jedec kakšne pol leta (jem tudi mlečne izdelke in stvari z jajci - to bolj redko), ostalega mesa pa ne, niti morskih živalic. Konzumiram pa dovolj tofuja, soje, sojinega mleka, oreščkov in ostalih stvari, ki vsebujejo tisto, kar naj bi bilo le v mesu. Počutim se super!

In kaj bi rada? Rada bi da se mi oglasi kakšen vegetarijanec, ki je to že dalj časa, npr. par let. Je prišlo do kakšnih pomanjkanj oz. drugih posledic (najbolj me grize B12 in železo). Delite izkušnje z mano, prosim.

Lep pozdravček od novopečene forum-istke Nataše!

tasha-g

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

19. dec 2001 0:19

Hojla! Tudi jaz sem vegetarijanka - neke vrste, oziroma sem bolj makrobiotičarka, ker jem tudi ribe in druge morske zadeve. Sicer pa že devet let ne jem mesa. Jah, ko nehaš jesti meso moraš precej bolj paziti na to, kaj poješ in katere vitamine s to hrano dobiš vase... ker če ne paziš, se ti to hitro maščuje (slabokrvnost, pa to..). Pri meni je sploh problem, ker ne maram soje in njenih "derivatov"...tako da sem v začetku (ko sem bila povrhu vsega še v puberteti) imela kar težave s slabokrvnostjo in oslabljeno imunostjo (vsaka bolezen se me je prijela). Potem sem pa odkrila vitaminske tablete, ki jih vsako jutro pojem ob zajtrku (eno na dan) in tako dobim vsaj določeno količino nujno potrebnih vitaminov in mineralov. Zdi se mi tudi, da si kot vegetarijanec ne moreš privoščit enoličnih jedilnikov - vsaj zame velja, da morajo biti čimbolj pestri, drugače spet ni v redu. Ampak ker se tako počutim bolje kot če bi bila mesojedka, mi to sploh ni težko. Tako da tudi tebi priporočam isto: raznoliko hrano ter vitaminske tablete (za snovi, ki jih ne dobiš s hrano ali pa jih ne dobiš dovolj), pa nasploh zdravo življenje. LP, Maja Maja Cerkovnik

neznan uporabnik

20. dec 2001 7:39

Mislm Hallo! Moram priznati, da sploh ne štekam kva je res in kaj ne!? Ful čudni tipi pišete, ker ta vegetarjanstvo sploh ni za med kulinariko. To bi bolj pasal za na kakšno preobrazbo ali zdravniški kotiček. Matrate se z nehranljivo hrano, pol se pa šopate z raznimi vitamini (?). Telo trpi, vi pa v shiranosti vidite zdravo telo. Ni čudno, da ne morete spati in pišete prispevke v nočnih urah. Sploh pa je to vaša stvar. Še to. Na živce mi grejo vaš imena pod katerimi se javljate. Imamo svoja osebna imena, ne pa razna živalska imena, imena firm za športno konfekcijo, razne zloženke...Urednik bi moral objavljati samo prispevke s podpisom z osebnim imenom. Pa brez zamere! Tina Gorejnak

neznan uporabnik

20. dec 2001 8:51

Draga Tina G. , če ti nismo všeč, se lahko odstraniš. Mi smo si eden drugemu kar všeč, bistvo pa je, da si pomagamo in se posvetujemo ne glede na "živalska imena". Všeč mi niso razni Murkoti,, Pa Perliči, Pa tudi ti Tina G. mi nisi všeč s tvojim pisanjem in mišljenjem, čeprav gre za svobodo govora. Torej, jaz nisem vegetarijanka in jem najraje meso in podobno, pa nimam nič proti vegetarijancem, in še vedno verjamem, da živijo bolj zdravo od mene, ker jaz nimam mere in jem ponavadi dokler morem - se pa k sreči na kilah nič ne pozna in vsi mislijo, da non stop hujšam, pa ni res. Imam pa rada (poleg mesa) tudi zelenjavo in sadje, trenutno pa se ne nagibam k nikakršni čičeriki in soji in kalčkom ipd. Pa, Tina, ne zameri, če te kar nekako odganjam, saj si dobrodošla, le pusti ljudi, da delajo kar hočejo, da jedo kar hočejo in da na tem forumu zelo PRIJAZNO vprašajo, če jih kaj zanima, pa če je še tako nenavadno. In največje bistvo je, da nikomur nič ne očitajo. larisa

neznan uporabnik

20. dec 2001 9:54

Draga Tina! Nisem vedela, da bom s svojim pisanjem povzročila takšno užaljenost, da ne rečem sovražnost do drugače misličih. By the way: moje vprašanje je bilo namenjeno vegetarijancem, nisem prosila za mnenje o mojem načinu življenja. Pa še to: tudi jaz ne zagovarjam raznoraznih tabletk, ne jemljem jih in jih tudi ne mislim, vse kar je v tabletkah nam lahko da tudi narava! Res pa je, da vegetarijanstvo ne bi smelo pomeniti le običajno hrano vendar brez mesa, ampak je treba jesti takoimenovane nadomestke mesa (soja, tofu, leča, stročnice...). Izbira je ogromna, zadeve so okusne... Pa še to: sem daleč od kakšne shiranke, pri 166cm imam 60 do 61 kil. Je pa res da se mi je v teh mesecih polepšala in napela koža, zmanjšal celullit, počutje 100%izboljšalo, najbolj od vsega pa mi je všeč zavest, da zaradi mene osebno ni nihče umrl (s tem mislim na ribice, kravice, prašičke, piščančke...) . Vem da pomenim le kapljo v morju, pa vseeno... Ker pa smo vsi le ljudje (nihče ni popoln in vseveden), bi vseeno še rada slišala izkušnje kakšnega vegetarijanca (-ke). Če sem koga (spet) užalila, se že vnaprej opravičujem. Lep pozdrav od Nataše! tasha-g

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

20. dec 2001 10:18

Moram priznati, da sem ostala malo brez besed, ko sem prebrala Tinino pismo. Tina, mislim, da res nisi poklicana, da obsojaš vegetarijance. Mogoče kdo drug na tem forumu pa obsoja tvoj način življenja, pa kaj potem, vsak ima pač svoj način. Vsekakor tudi vegetarijanska kuhinja spada na ta forum, ne vidim razloga, zakaj ne bi. Nataša, kakšnih koristnih informacij ti ne morem dati, ker sem sama šele na poti proti vegetarijanstvu. Moram pa priznati, da se boljše počutim te tri mesece, ko ne jem mesa. Kakšnemu pršutu pa se še ne morem upreti, niti se ne mislim prisiliti v to. Prepričana sem, da vsak začuti, kdaj je prišel njegov čas. Kdo ve, mogoče bo tudi Tina še vegetarijanec. Pa lep pozdrav, Simona

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

20. dec 2001 10:33

Tina G., prosim, da se malo ohladiš, če želiš sodelovati na tem forumu in ne zmerjaš vegetariance z žaljivkami, da spadajo na preobrazbo! Potrpljenje imam, ampak pogoj za sodelovanje v forumu je, da ne žalimo drugih. Tina G., prekršila si to pravilo. Bojan, bo treba narisati črne pike, ki jih bodo izrisane poleg člana? Pozdrav in malo več strplnosti v teh predprazničnih dneh! Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

20. dec 2001 10:57

bolje, da valjar pri tvojem podpisu pokonc postavim Bojan

neznan uporabnik

20. dec 2001 11:10

Če smo že pri pravih imenih... rahlo dvomim tudi o tvojem, Tina G.! Žuli te tudi to, kdaj kdo kaj piše. Glej, glej! Najbrž je boljše kar iz službe to počet, ane? Ah, pa saj je brez veze!

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

20. dec 2001 12:17

Če je Tina G. res tista Tina G. za katero se predstavlja (in ni nekdo samo zlorabil imena) potem je Tina pač igralka. Takšna ta prava in slovenski javnosti letos kar precej znana. Glede na imidž, ki si ga gradi v javnosti, so njene izjave na tem forumu kar v pravem stilu (erotika, neposrednost). Najbrž simpatično gospodično zelo zabava, ko nas tako "kuri", da se potem repenčimo nazaj. Kar pa ne opravičuje direktne nesramnosti seveda. Na tem forumu sodelujemo samo zato, ker nam je, tak kot je pač všeč. Komur ni, se pač poslovi. Saj ni treba vsakemu povedati, da se ti neka zadeva zdi pač butasta in oh in hallo brez veze. No čeprav malo zastonj reklame najbrž nikoli ne škodi!. Ali pa sem jo šele jaz zdaj naredila??? Kar pa se tiče imen - značilnost forumov je v neki - vsaj delni anonimnosti, odvisno pač od tega, koliko je administratorji dopustijo. In pa v bolj ali manj izvirnih "nickih" kot se jim reče Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

neznan uporabnik

20. dec 2001 12:19

Sem svobodna umetnica! Toliko micki, ki mi piše med službo, da pišem med službo. Drugo. Nikogar nisem žalila s preobrazbo. Beri še enkrat!... A to je too much? Kletvice so mi tuje. Ko sem sama bila na dieti to ni vedela cela Slovenija. Tisto s črnimi pikami se pejte doma z otroki. Malo več fleksibilnosti ne bi škodilo tej kulinariki in malo manj togosti... Tina Gorejnak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti