Nesramnost preko interneta

tema je zaklenjena

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

29. sep 2006 21:20

Nerazumem,ali so ta dekleta premalo poučena o nevarnostih in pasteh interneta ali pa so tako zelo naivna in samovšečna.Naj bolje je da res stopiš v stik vodstva in razredničarke, ker pa mislim da si iz majnšega kraja po številu otrok v razredu pa kar še do njihovih staršev ker mislim,da še se jim niti sanja ne kaj počnejo njihove hčere. Bogomira Bogomira

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

30. sep 2006 1:02

Kalcicl! Nisem brala vseh odgovorov, zato ne vem, če ti je mogoče že kdo predlagal tole: Kot nova članica se prijavi na forum. Poskusi biti frajerka, taka,ki si največ upa. In potem, čez nekaj časa (npr. čez par dni, da ne bo sumljivo), napiši par dobrih o hčerki, potegni z njo. Takšni najstniki so po navadi lahko vodljivi, probaj jih prelisičiti, mogoče ti bo pa uspelo! Če se boš odločila za to, ti bomo pomagali, pa ni vrag, da ne bi premagali teh nadutih smrkelj in smrkavcev! Morda si bodo našli novo žrtev, ampak to naj te preveč ne skrbi... Približno si predstavljam, kaj doživljaš, hčerki moraš nekako pomagati. Bojim se, da s tem, ko boš delala red v šoli ali pri starših, zadeve ne boš izboljšala, prej obratno... jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

30. sep 2006 1:09

No, zdaj sem prebrala vse in vidim, da nisem povedala nič novega. Daj, malo nam pomagaj kalcicl, pa lahko skupaj kaj naredimo! Smo starejši in pametnejši, zato jim moramo pokazat!!!!!!!! jasna

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. okt 2006 13:01

Najbrž boste malo razočarani, na Preverjeno sem se obrnila že januarja letos, ko sem imela dovolj gradiva, vendar mi sploh niso odgovorili. V začetku leta je urednik nekega portala objavil fotografijo dveh deklet v spodnjem perilu, ki bi lahko nakazovali poljub. Fotografijo je poslal moški diskutant. Izkazalo se je, da je nekdo ukradel z digitalca fotografije z zasebe zabave in jih je razširjal po netu že nekaj časa. Oglasili sta se obe dekleti, ki sta protestirali proti temu. Ne bom napisala, kako so ju žalili. Urednik fotografije ni umaknil. Ker nastopa tudi z nikom diskutanta, je simuliral masturbacijo, še zdaj ne vem ali pred sliko, ali pred nemočno jezo lastnice fotografije. Ena od deklet je bila na fotografiji še mladoletna. Diskutanti so vsaj o eni napisali toliko podatkov, da sem jo brez težav odkrila. Ko sem protestirala proti zlorabi zasebnih fotografij, so me skoraj sežgali na grmadi. Uredniku se ni zdelo vredno, da bi fotografijo umaknil. Takrat sem pregledala zakonodajo: objava zasebnih fotografij s strani urednika je kazniva na predlog oškodovanca.Internet spada med medije, ki jih ureja zakon o medijih. Zakon o medijih zahteva minimalne podatke o "izdajatelju" medija. Za vse medije velja, da ni dopustno, da se zlorabi za objavo žalitev , sploh za točno določene osebe, ki so na fotografiji. Predlagam, da oškodovanka sprinta stran in zadevo PISNO prijavi policiji in tožilstvo, saj gre za kršitev zakona o medijih. Poleg tega najbrž ta stran nima urejenih podatkov op urdenikov, kar je spret kršitev. Verjemite, spremljam kar nekaj nasilja na internetnih straneh, predvsem verbalnega. Po mojem je odgovoren urednik, ki ga pa najbrž ni tako težko najti. Vso srečo pri reševanju zadeve, dosegljiva pa sem tudi na zasebni pošti. frina

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

18. dec 2006 14:01

Objavljam pismo iz Domence, svoj odgovor in obveščam, da sem en stavek zaradi žaljive vsebine izbrisal, uporabnike pa naprošam, naj pazijo na izražanje, ker je internet javni medij. Žaljivke konkretnim osebam pač nimajo mesta na forumu. *** Pozdravljeni, na vašem forumu smo opazili sovražni govor, naperjen proti našim spletnim mestom Glasujzame.com in Simpatije.com. Uporabniki in uporabnice v temi govorijo, da je treba te "spletne strani sesuti" in da so administratorji, ustvarjalci in lastniki teh spletnih mest "bedaki in idioti". Pozive k "sestuju" in "uničenju" strani lahko razumemo tudi kot napeljevanje h kaznivim dejanjem. Naprošam vas, da uporabnike, ki so sodelovali v omenjenih temah opozorite, da sovražni govor ni primerna oblika komunikacije, teme pa izbrišete, saj tako spodbujanje sovražnosti ne sme imeti mesta v današnji družbi in je vredno tudi kazenske ovadbe. Nesramnost preko interneta: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7766 Nesramnost preko interneta - 2. del: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7828 in še tema, kjer so uporabnike/uporabnice zadovoljni nad svojimi "dosežki": http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8559 Z lepimi pozdravi, Miha Rejc Odnosi z javnostmi Domenca d.o.o. *** Odgovor: Po pregledu vidim, da je ena članica res uporabila besedo bedak, zato sem ta dopis cenzuriral in članico opomnil. V navedenih temah pa ne vidim nič takega, kar bi nakazovalo na kaznivo dejanje. Obiskovalci pozivajo k temu, da se pokliče na Tednik in obvesti ustrezne službe. Beseda "sesuje" je tako vzeta iz konteksta, če ste mislili na pozive, da se z virusi ali nelegalnimi DOS napadi onemogoči vaše strani. Vse kar vidim so pozivi k legalnemu zaprtju strani (med vsem ostalim, kot je pomoč omenjeni deklici itd.), kar pa ni kaznivo dejanje. Se pa strinjam, da je v današnji družbi potrebna strpnost, ki jo je vedno premalo, in glede na to, da je bila uporabljena beseda bedak, bom vaš dopis kot opozorilo objavil na naši strani v vseh omenjenih temah. Pa še čisto moje osebno mnenje: Namesto da mi grozite in tudi našim članom, bi veljalo razmisliti o vsebini vaših strani. V Tednik niste prišli zaradi mene, ampak zaradi vsebine. Hvala za obvestilo in lep pozdrav Jernej Pečjak Urednik Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti