Angleški življenjepis

snorci  

član od: 2.8.2002

sporočila: 66

tema odprta - 28. sep 2006 17:41 | ogledi: 8.793 | odgovori: 13

Imam eno prošnjo. Svoj angleški življenjepis sem nekako uspela sestaviti, vendar se bojim da v njem mrgoli napak, ki bi jih native speaker takoj opazil in ne bi pustile ravno dobrega vtisa. Se morda med vami skriva kakšen anglist/anglistka in bi mi bil pripravljen pogledati moj izdelek in ga popraviti? Res bi bila vesela pomoči.

Hvala!

snorci

begonija  

član od: 12.5.2006

sporočila: 44

28. sep 2006 17:55

Jaz sem pred kratkim morala napisati prošnjo z življenjepisom. Pošli mi svojega na moj email pa boma videle kako in kaj. Moj e-mail: ivan.klinger@email.si begonija

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

28. sep 2006 18:44

Jaz imam "uradni" obrazec - no, vsaj mi v državni službi moramo uporabljati tega za razne prijave v tujino - t.i. CV obrazec in ta je v bistvu zelo suhoparen - zgolj podatki o šolah, delovnem mestu, za konec hobiji, no, seveda tudi osebni podatki - ampak hočem reči, da ni nobenega "prostega spisa". Skratka, če ga želiš, ti ga lahko pošljem. lp, vanjatajnsek

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

28. sep 2006 19:41

Lahko tudi jaz preverim zadevo. Nisem sicer anglist, mi pa angleščina res ne dela težav. e-mail: jessy6@gmail.com Lp, K. jessy6

miss tinker  

član od: 3.5.2006

sporočila: 12

28. sep 2006 23:43

moj fant je native speaker pa tudi jaz ze nekaj casa zivim v angliji tako da mi lahko posljes na ivananagy@gmail.com, ce se rabis lektoriranje lp miss tinker

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

22. sep 2011 0:29

Lepo vas prosim za pomoč pri naslednji zadevi: že cel božji dan (ma napisala bom to pa če se mi smejejo prav vsi na kulinariki, mi je čisto vseeno) se ubadam z izpolnjevanjem življenjepisa Europass v angleščini in sem od togote začela že udarjati po mizi.Težave z angleščino? Niti slučajno, ob pamet me spravlja naslednje: na svoj računalnik sem si lepo shranila še neizpolnjen obrazec in pri rubrikah ''Work experience'' in ''Education and traininig'' bi rada alineje na levi kopirala in prilepila še približno dvakrat, da opišem vsa tri dosedanja delovna mesta in izobraževalne ustanove. Pa mi to nikakor ne uspe (resno mislim, da že cel božji dan delam na tem) saj mi ali prekrije naslednjo rubriko ali naredi en čuden zamik oziroma vse skupaj ni ničemur podobno. Frdamana navodila  sem prebrala vsaj ene petkrat (v vsaj še dveh jezikih poleg slovenščine) pa ne ugotovim, kaj delam narobe!?

Čeprav tvegam, da bo vse skupaj izpadlo otročje lahko, jaz pa šalabajzer prve klase, ki za en CV rabi en dan, mi je čisto vseeno: še enkrat prosim, če me lahko kdo razsvetli in pomaga. Vnaprej hvala za odgovore,

a ura je že pol enih al kaj, pa jutri

lahko noč

 

 

 

svenska

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. sep 2011 6:52

Kaj pa, če enostavno ne pusti v posamezno rubriko napisati več kot toliko? In ti si presegla to količino prostora?

rimljanka

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

22. sep 2011 8:11

Poskusi direktno na portalu z dodajanjem (en plus bi moral biti na na desni strani, ukaz "Dodaj"). Meni s kopiranjem ni delovalo. Sicer te čisto razumem, sem skoraj doktorirala zraven tele Europass zadevščine... in se naučila, da je potrpežljivost zelo lepa čednost. 

Saša

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

22. sep 2011 8:22

Če ne drugače, lahko še vedno poskusiš tako, da dodajaš vrstice (vstavi, dodaj vrstico spodaj ali označi vrstico, desni gumb na miški in vstavi vrstico) za dodatna delovna mesta in nato prekopiraš besedilo na levi, na desni pa izpolniš poljubno vsebino.

aby

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

22. sep 2011 12:57

Poskusi 'na peš' z dodajanjem vrstic in tako, da na levo ponovno napišeš npr. 'Work Experience', na desno pač nove podatke. Res dela čudne zamike, jaz sem novo rubriko kar z 'enter' vrgla na naslednjo stran in je na prejšnji spodaj pač nekaj praznega prostora, naprej se pa lepo izide.

srečno!

tulka

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

22. sep 2011 13:49

 

Mislim, da je problem v tem, kako so naredili ta elektronski brazec. Tudi mi smo se enkrat v službi matrali z izpolnjevanjem rubrik za en projekt, pa copy and paste sploh ni deloval. Zato smo morali ročno še enkrat vse vtipkati v tisto okence. Res prav butasto.

Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti