Maroška restavracija

neznan uporabnik

tema odprta - 18. dec 2001 10:12 | ogledi: 8.451 | odgovori: 4

Ali mi lahko kdo pove kaj o maroški restavraciji, ki je v Ljubljani. Kje se nahaja, cene...

Matjaz

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

18. dec 2001 10:49

Cene so morda malce višje od povprečja, niso pa tako drage, da si je ne bi mogli sem ter tja privoščiti (za dva sva s predjedjo in glavno jedjo + vino + čaj, a brez sladice, plačala nekaj čez 7000). Nahaja se v kleti Sv. Florjana (oz. "Pri Amerikancu, ta lokal je že toliko imen zamenjal, da ne vem več, kateri je aktualen). Hrana je okusna, ni pa povsem tisto, kar bi jedli, če je ne bi prilagajali evropskemu okusu (sicer pa tudi kitajska ni, pa jo imamo vseeno radi). Imam kar nekaj izkušenj s pravo maroško hrano, tako da lahko povem svoje mnenje; poudarjam pa, da je hrana močno blizu pravi maroški kuhinji, čeprav sem mi zdi, da so manjkale začimbe in aromatične rastlinice. Je pa odlična popestritev v tej naši Ljubljani, kjer kar manjka takih eksotičnih kuhinj. Ambient je zelo prijeten, gostitelji se trudijo slediti maroškim običajem, glasba je maroška, hrana pa okusna. Edina pomanjkljivost se mi je zdel skromen jedilnik... Pri vseh vrstah cous cousov in tajinah v Maroku ter ostalih jedeh, jih tu nudijo le nekaj. Pa vendar dovolj, da pomirimo željo po čim neevropskem... Vsekakor priporočam. Pozdrav. Maya May

neznan uporabnik

24. jul 2002 14:48

Priporočam tudi jaz! Včeraj smo bili tam in bilo nam je zelo všeč. Porcije so videti majhne, a so zelo nasitne. Cene so res malce visoke, a za posebne priložnosti se izplača. Polona Glavan

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

30. avg 2002 18:06

Mene pa zanima, ker pač nisem iz Ljubljane, kje je ta klet Sv.Florijana oiroma Pri Amerikancu? In da še jaz prispevam kak podatek: v Mariboru imamo na Glavnem trgu TAJSKO restavracijo, ki ima tudi nekaj višje cene, hrana pa je dobra in se občasno tudi to izplača! Torej, prosim za podatek, kje je Maroška restavracija. Hvala in lp Marjana

neznan uporabnik

10. sep 2002 11:30

Ni problema! Restavracija se nahaja na Gornjem trgu, pri cerkvi Sv. Florijana (od tod ime), v starem delu mesta. Polona Glavan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti