Narobe obrnjen pekač?

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

tema odprta - 17. dec 2001 15:30 | ogledi: 2.510 | odgovori: 2

Pravkar sem prebrala recept za belo pito in spet se mi je postavilo naslednje vprašanje:

V več receptih sem že videla, da se testo valja na narobe obrnjenem pekaču, pa še vedno ne vem, zakaj. Je to samo zato, da veš koliko testo razvaljaš, da paše v pekač ali je kakšna druga finta? Ali pečeš tudi na obrnjenem pekaču, ali kako? Mogoče se bo moj problem zdel komu smešen (vsi vemo, komu, ne?), pa vseeno bi vas prosila za nasvet.

Hvala in LP

Simona

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

18. dec 2001 4:58

SIMONKA ,pozdravljena, pravite , da ste že v več receptih prebrali , da se testo valja na obrnjenem pekaču.Testo se dejansko peče na obrnjenem pekaču.To pa zato ,da lažje tanko pečeno ploščo testa ločimo od pekača.Za vse pite iz maslenega testa , ko rabiš tanke plošče testa za sestavo le teh ,pečemo na narobe obrnjenem pekaču ,da jih lažje ločimo od pekaća. Ker so to tanke in krhke testene plošče bi jih težko spravili iz globokega pekača ,kajti enostavneje je če pekač obrnemo in tudi testo lažje spravimo z pekača. Obilo užitka ob peki MARTIKA Marta Vidovič

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

18. dec 2001 7:39

Martika, najlepša hvala za pojasnilo. LP Simona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti