Vegetarijanske polpete

tica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 53

tema odprta - 27. sep 2006 10:04 | ogledi: 12.598 | odgovori: 11

Imate mogoče kakšen dober recept za okusne vegetarijanske polpete brez mesa.

Zanima me tudi, kako se pripravijo tiste iz kosmičev...pa še druge.

Lp, Jasna

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

27. sep 2006 11:47

dobre so kakršnekoli s bučkami (s peteršiljem in česnom, s parmezanom so krasne!!!), super so tudi z ovsenimi ali pšeničnimi kosmiči (jih namočiš v mleku, dodaš jajce, sir, mleto papriko, moko - toliko, da je prave gostote za peč, jaz to delam vedno po občutku, zato ti ne znam povedat), ali pa s čičeriko + tahini (če hočeš recept, ti pošljem na ZS, ker je iz ene knjige), ali iz soje ali sojinih kosmičev,... v bistvu jih lahko narediš iz skoraj katerikoli zelenjave, ki jo spasiraš, potem pa dodajaš moko in jajce, ali pa tudi drobtine... nike Sporočilo je spremenil(a) nike dne 27. sep 2006 11:47:45

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. sep 2006 12:35

Meni so najljubše s sojo. Kosmiče namočim, kot piše na vrečki, potem dodam enake sestavine kot za mesne - kruh, začimbe, čebulo...- in to je to. Z dodatkom bučk pa le še pridobijo...Mamamia mamamia

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

1. okt 2006 17:53

Meni so všeč tudi zelenjavne polpete, kot jih dela moja prijateljica iz Dalmacije. Skuhaš poljubno zelenjavo, bolje je, če imaš več vrst (recimo korenček, grah, koruza, zelena, bučke, brokoli...), jo dobro odcediš in zmelješ na mesoreznici ali zelo drobno sesekljaš s sekljalnikom. Dodaš jajce, nariban sir in toliko krušnih drobtin, da lahko lepo oblikuješ polpete, soliš, popraš, dobro zmešaš in narediš polpete. Spečeš v vroćem olju. maja

BettyLu  

član od: 29.5.2006

sporočila: 24

1. okt 2006 18:07

Kroketi iz ovsenih kosmičev: ovsene kosmiče za eno uro namočiš v mleku, dodaš jajce, malo moke, sol, česen, peteršilj, majaron, drobtine po potrebi. Maso zajemaš z žlico in daš v vroče ojle. Količine sestavin pa dajep po občutku in začimbe po okusu. Masa ne sme biti pretrda, da so potem kroketi rahli. Meni je ta recept najljubši! BettyLu

karmenalex  

član od: 29.10.2003

sporočila: 143

2. okt 2006 9:13

Lahko pa meso nadomestite tudi z mešanimi gobami (jurčki + ostalo!) - prepražite jih na čebuli, potem pa dodate vse začimbe, ožet kruh, jajce... Lp, Karmen V.

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

2. okt 2006 11:06

Meni so bili teli fenomenalni: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6829 Samo da jih jaz nisem ocvrla (kot piše v receptu), ampak sem jih naložila na peki papir in dala v pečico... bolj zdravo in manj kalorično. MissLady Sporočilo je spremenil(a) MissLady dne 02. okt 2006 11:07:40

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

2. okt 2006 14:53

Tukajle jih je cel kup - od zelenjavnih do bučkinih. Pomoje pa lahko tudi kaj improvizirate - zelenjava, drobtine in jajce v kompaktno maso in popečete na olju. LP! Muffsy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti