Slabost

NADIN  

član od: 19.12.2005

sporočila: 34

27. sep 2006 7:38

Preiskušeno v takih primerih - 1/3 jabolčnega kisa in 2/3 radenske oz. mineralne vode.Vsega skupaj naj bo približno deci in pol. Zelo učinkovit je tudi orehovec, po možnosti domač. Čimprejšnje okrevanje in lep pozdrav ! NADIN

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

27. sep 2006 7:40

A si kaj boljše? jasna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. sep 2006 7:40

Se ti kar pridružim, ne vam, kaj je bilo pri meni, ampak končala sem tako kot ti, samo zvečer okoli 9ih sem bila že OK, skuhala sem si samo baby čaj. Loni Makaroni

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

27. sep 2006 8:09

Meni se je to naredilo v zadnji 10 letih ene 5 x in to od različne hrane (enkrat po kokicah in oranžadi z mehurčki, drugič po regratu, tretjič po ribji pašteti...) vedno sem tako bruhala in mela tako drisko, da so me peljali na urgenco na infuzijo, ker sem tako dehidridrala. Kaj naj bi jedla? Kar ti paše, pa naj bo še tako čudno. Jaz sem enkrat na vse to bruhanje jedla pasulj, tako je bil dober da nikoli prej in nikoli kasneje pa tudi slabost je zelo kmalu minila. Drugič mi je prijal navaden sladek jabolčni kompot,, spet drugič goveja juha.... skratka jej kar ti paše, naj bo to solata ali čaj.... Da si žejna je zelo razumljivo, ker si dehidrirana. Čim več pij. Če boš začela zgubljati zavest, takoj k zdravniku, v tem primeru si izgubila že prevče vode in ti tudi večja količina pijače ne bo pomagala. Upam, da boš kmalu spet zdrava LP smrkolina

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

27. sep 2006 8:31

Poskusila bi s čisto juho (zaradi elektrolitov), sicer si pa pri slabosti pomagam z radensko - spijem je toliko, kolikor lahko spijem "na dušek", torej naenkrat. In ko me spet zažeja, zadevo ponovim. Pa baby čaj je tudi učinkovit, samo sladkala ga pa nebi. Pozdravček, pa čimprej okrevaj! Vrana

tjass  

član od: 13.9.2005

sporočila: 13

27. sep 2006 10:12

Tudi jaz sem pred enim tednom bruhala, imela vročino in glava me je bolela. Trajalo je tri dni, baje razsaja neka viroza, tako so mi rekli v ambulanti. Dokler ti je slabo ne jej ničesar, mogoče ti bo pomagalo medicinsko oglje. Ko pa ti hrana zadiši lahko ješ vse. LP Tjaša tjass

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

27. sep 2006 10:23

Meni se je tale neprijetna zadeva zgodila prejšnji četrtek. Kar naenkrat sem se začela slabo počutit, čez pol ure sem že ležala in bila pokrita z dvemi odejami, pa me je vseeno še tresel mraz. Čez 3 ure sem šla bruhat in bila nato kot nova. Ponoči sem slabo spala, naslednje jutro sem bila tako slaba, da sem komaj stala na nogah, cel dan poležavala. Vmes mi je bilo toliko bolje, da sem lahko dala cunje prat in nato sušit, popoldan pa spet kot cunja. Tretji dan me je tiščalo v želodcu, četrti dan popoldan je bilo bolje. Peti dan sem šla v službo, se zamotila z deloma ampak vseeno težko dočakala konec šihta. Šesti dan sem bila čisto ok. Jedla sem vse, kar mi je pasalo. Mogoče je zato tako dolgo pri meni trajalo. Zakaj se je to zgodilo ne vem... če bi bila trebušna gripa bi najbrž več bruhala, driska pa je bila 3 dni, jedla sem pa to, kot mož. Se je bilo pa fajn spucat po dolgem času Lp, Asja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. sep 2006 10:54

Moja zadnja večja taka kriza me je stala 5 kilogramov, pa imunski sistem totalno sesut, sem jo pa staknila v Egiptu, s sodelavko, s katero sva bili skupaj v sobi, sva jo najhujše odnesli, ona je bila še ob kak kilogram več. Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. sep 2006 10:55

aja, Vrana, kje si se pa skrivala??? Loni Makaroni

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

27. sep 2006 11:18

Tasyka, iz katerega konca Slovenije pa si? V Celju in okolici tačas razsaja neka trebušna viroza s simpomi kot so tvoji. Traja nekaj dni. V tem času je treba paziti predvsem, da ne dehidriraš in jesti hrano, ki ne obremenjuje preveč želodca. Upam, da boš čim prej ozdravela. LP katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti